да се дава или не вода на новородено

  • 5 930
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 117
Защо когато раждах първото дете в отделението ни носеха вода за бебето ,а сега като родих второто казват че вода не се дава newsm78

# 1
  • Мнения: 1 572
новите тенденции е да не се дава

# 2
  • Мнения: 117
а даването на чай е разрешено така ли

# 3
  • Мнения: 2 132
Аз все още не съм давала нито вода , нито чай. Когато е много жега предлагам на детето да суче по- начесто. Peace

# 4
  • Мнения: 117
докторката пък казва че вода трябва да се пие

# 5
  • Мнения: 405
Някои казват да се дава вода, други казват нищо да не се дава, трети викат само чайче.... кой да слушаш??! newsm78 Аз понякога давам вода, може на седмица 1-2 пъти, понякога по-често, особено ако хълца и току-що е ял и нямам кърма, изчаквам 20-ина мин. и ако не спре да хълца давам малко водичка или чайче, а понякога не давам  в продължение на дни! Така и не разбрах обаче защо да НЕ се дава вода или чай на бебето???

# 6
  • Мнения: 2 401
Вода не е необходимо да се дава защото в кърмата има достатъчно количество за задоволяване нуждите на бебето, а даването вода или чай на малки бебенца излишно запълват стомахчето им с ненужни за тях течности и е възможно бебето да не наддава добре, а и по принцип предлагането на течности с биберон крие рискове бебето да започне да предпочита биберона пред гърдата! Simple Smile

# 7
  • Мнения: 6 712
Аз също четох много по въпроса и първоначално реших да не давам вода. Впоследствие обаче особено като са жеги, реших да давам - досега не е имало проблем с кърменето (освен стачката и един мастит Confused)
За новородено чак вода не съм съгласна и аз, но за бебе на 1-2 месеца мисля, че спокойно може да се дава вода.

# 8
  • Мнения: 5 401
Ето какво казват умните глави по въпроса:

Указания за предлагане на вода на кърмачетата

Моят Рошко се запозна с вода към 10-тия месец, когато напредна захранването. До 7-ми месец той беше на изключително кърмене и никога не се е дехидратирал (роден е в края на м. юни в адска жега). Признавам си, че в началото под влияние на педиатърката и на силно настойчива свекърва, за много кратко давах подсладена вода заради жълтеницата. Слава Богу акъла ми дойде за няколко дена и спрях да си тровя детето, за сметка на личните си нерви обаче.

# 9
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Вода аз не давам! Когато е неспокойна, първото нещо, което давам е гърдата - ако е от жажда, кърмата ще я утоли!

# 10
  • Мнения: 636
Един-два дни в големите жеги давах по 30 мл  два пъти на ден. По принцип не давам, а кърмя по-често. Когато кърмех дъщеря си, смятах, че водата е много полезна и се опитвах да й бутам, но тя не желаеше.

# 11
  • Мнения: 502
    За някои хора е неразбираемо,как така бебето ще живее,без да му даваш водичка? Не могат да го проумеят,не могат да се съгласят никога с това. Имам такъв опит в моето семейство. А моят син до седмия месец не е пил вода,с изключение на първите дни в родилното,където му даваха подсладена. Роди се през юли,в жегите,но не е пил вода. Но го кърмех на поискване,при всеки рев давах цица. Това трябва да се има предвид. Понякога реват от глад,а понякога-от жажда. С кърма задоволяваш и двете потребности. Имам и едно друго мнение,на база на личен опит. Мисля,че при бебета до три-четири месеца,водата причинява повече колики. Това е лично мое наблюдение,така беше с първото ми дете.  

# 12
  • у нас
  • Мнения: 5 696
По принцип вода не давам. Педито ни казва да не даваме вода, но лекарката при която бяхме на консултация предния месец (нашата беше в отпуск) казва колкото може повече вода да давам. Явно всеки е на различно мнение по въпроса........ Hug

Общи условия

Активация на акаунт