Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Burgas

Някой може ли да ми каже какви са симптомите на заушката.
Цитирай

У дома, при моето семейство

Здравей, това открих в медицинския справочник:
Симптомите се проявяват от 14-24дни след заразяването и се езявяват с повишена температура и подуване на слюнчестите жлези, от едната или двете страни на лицето до ушите който оток е болезнен и преминава от 4до8 дни. Мисля че се лекува с антибиотик, и много рядко се стига до усложнения.
Цитирай
Причинява се от вирус и се лекува с постелен режим и симптоматично лечение. Имунизацията или преболедуването създават траен имунитет. Обикновенно е опасно за  момчетата, защото може да причини стерилитет. http://www.infotel.bg/rubrics/medicin/80965010.htm
Цитирай

Шопия

Заушката се изразява - видимата й част в изтопчване под ушите (слюнчестите жлези).
С напредването на възрастта се изкарва по-тежко. Аз съм от ж.пол и въпреки това получих сериозно усложнение. Не е на възпроизводството. 
Цитирай

Burgas

Благодаря за вашата информация.И аз прочетох доста неща.Опасявам се да не е точно това.Утре ще правим изследвания.Дано да не излезе това,че е момче на 13 години.
Цитирай

Sofia

винаги ли заушката причинява стерилитет при момчетата?
Цитирай

Добрич

винаги ли заушката причинява стерилитет при момчетата?
Не, съпругът ми е боледувал от заушка като малко дете, но както се вижда от подписа ми, не е стерилен  Very Happy
Цитирай
аз сем в средата на 6 месец и детето в момента е с заушка.Моля те кажи ми как се зарази и какви са усложненията
има ли някой изкарал заушка през време на бремеността
Цитирай

Burgas

Не знам как се е заразил.Не е контактувал с някой със заушка.Лекарят каза,че може да се зарази не само от човек, а от всичко без да уточни какво.Въобще не можах да го разбера.Само каза,че сме в по лека форма.Имахме много висока температура и подуване /голямо/ от едната страна около ухото.
Цитирай

София

Благодаря за вашата информация.И аз прочетох доста неща.Опасявам се да не е точно това.Утре ще правим изследвания.Дано да не излезе това,че е момче на 13 години.

Значи това, което аз знам, за момчета със заушка е, че трябва колкото се може по-дълго време да са в хоризонтално положение, това заради тестисите (нещо се притискало там, тъй като при заушка се уголемявали) или да се направи превръзка на същите, от специалист, разбира се.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.