Дъщеря ми иска да яде само салам и пастет

  • 2 731
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 23
Дъщеря ми иска да яде само салам и пастет, супите въобще не ги яде. Пробвала съм какво ли не- и готвех, и на детска кухня я записах и от готовите супички съм купувала.Ако няма салам-не яде. Закуски също отказва.Готвено с месо-само от време на време.През лятото започна да яде краставици (само домашни), смокини,грозде,диня и това ми е някакво успокоение, ама може ли само на суха храна да кара? Насила нищо в устата не можеш да й сложиш. Добре, че свекър ми е рибар, та поне риба яде, ама само прясна и не каква да е ами залита към калкан,сафрид,попчета.Хека и скумрията за нея не са риби явно. Shocked
Караме така на суха храна и солети и боклуци,за да не умре от глад.
За тези, които ще ми кажат, че заради боклуците не яде, ще поясня, че съм пробвала въобще да не давам от тях по една седмица, ама така стои почти гладна.
Някой имал ли е същия проблем и как се е справил с него?

# 1
  • Мнения: 207
Добре де а рибата как я яде смисъл като пюре ли и я правиш или? А за калкана и сафрида мацката още от сега си има вкус детето:).
Друг въпрос пробвала ли си със салам да и правиш пюре (смисъл със други зеленчуци)?

Ние примерно ако няма месо не иска да яде:) А пък няма да ти казвам за свински пържоли как реве:)

# 2
  • Мнения: 2 172
Не,мисля,че има проблем.Предполагам,че дъщеря ти е по-големичка(поне с такова впечатление останах).Аз като малка едно лято ядох само филии с масло и мед и нищо ми няма  Mr. Green Всяко дете има периоди на определен вкус и желание.А и не е отказала храна изобщо.Просто това и е вкусно,това яде.Предполагам,че ще се пресити в един момент и ще посегне и към нещо друго  Peace +това храната,която яде не е за подценяване.Салам,пастет,зеленчуци,плодове,риба....еми какво повече  Thinking Да пийва и мляко (ако иска)  Flutter

# 3
  • Мнения: 23
Тя е на 1 година и пет месеца и отдавна не пасирам. Тя даже пюретата усещаше когато са без месо.Зеленяк не ядем  Naughty. Туй спанак,коприва и т.н са отрова.
ами чувствам се кофти майка детето ми да яде салами и пастет, на всички мои приятелки децата им ядят всичко, пък моето-каприз. Те ме успокояват, че ще мине, ама дъщеря ми само 2 зъба имаше и салам ядеше (хамбургски и подобни не обича) иска шпеков.
5-6 месеца вече не се е наситила, а аз почти спрях да готвя- купувам салам,правя салатка и двамата с татко й са щастливи  newsm78
Рибата- обикновено пържена, отделям кожата и костите и така я яде

# 4
  • Мнения: 2 960
Дъщеря ми иска да яде само салам и пастет, супите въобще не ги яде.

Някой имал ли е същия проблем и как се е справил с него?
на щерка ми най-добрата приятелка и досега яде само пастет ,саламче ,луканка.Сещам се в детската градина  госпожите и казваха Ели-луканката,защото хапваше само тези неща.И до днес -вече 11-ста година детенцето не иска да кусне и супа,готвено ,повечето плодове и зеленчуци...само краставици,пици,запеканки,пастет ,леканка ,саламчета-все от този сорт неща!!Водили са я многократно на доктор ,отговорът-няма проблем ,просто вкус.Не се тревожи при вас сигурно е само момент!!!

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На моята приятелка детето също така...дай му салам,качкавал,филия,а пюретат ги плюе Wink

# 6
  • Мнения: 161
Не знам дали има смисъл да казвам, че ние така си останахме от две години и досега- с предпочитания главно към филе Елена, бански старец, шунка, пилешко филе, подредени по реда на предпочитане. Направо ужас, това яхния, супичка и пр. за нея са "блякс". Утеха ми е малкия, който за сега се храни далеч по-здравословно от кака си. А иначе и двамата са захранвани и хранени по един и същи начин като бебета. Явно наистина е въпрос на вкус.
Напълно разбирам и съчувствам на авторката на темата, и нашата госпожица ще стои гладна с дни, но няма да хапне нещо различно от изброените по-горе. Понякога може по изключение да поиска някакъв сезонен плод или зеленчук, но само когато тя си реши и в останалото време си попийва кисело мляко в неограничени количества.

# 7
  • Мнения: 698
Много се изненадвам, че на година и пет месеца дъщеря ти е опитвала шпеков салам и пастет. Нали знаеш какво слагат вътре - какво ли не + консерванти и много, много сол. Според мен, изобщо не е добре да ги яде все още, а пък да яде само това...явно и ти се притесняваш, щом питаш. Опитвай неща, подходящи за възрастта й, все нещо друго също ще й хареса. В момента организмът й има нужда от много по-разнообразна храна. Поговори с лекаря й. Може би, ако вижда как ти ядеш "нещото", ще пожелае и тя...

# 8
  • BG
  • Мнения: 1 900
Каквото иска това да яде.Може да се каже че и ние сме в такова положение,каката е много злояда и съм я оставила каквото иска това.

# 9
  • Мнения: 8 242
Моето дете още не е опитвало салам.
Не виждам смисъл да му давам предвид всичките боклуци, които слагат в него..
Пастет пък  Sick Аз самата не ям, а на бебе не съм си и помислила да дам..
А това, че на 1г. и 5м. яде само това.. Ами това си я научила това яде Mr. Green Нали не си го е купила сама от магазина..
Проблемите с храненето на децата идва от самите родители .. Не от децата. Те хапват това, което им се предлага.. После защо това ядяли, а онова не - ми защо им го давате, несъобразено, и после се тръшкате  ooooh!
Сега сериозно - в саламите слагат много глутамат.. както и къвм всички готови подправки, чипсове, гризини и какво ли не. Към него лесно може да с еполучи пристрастяване, особено за толкова малки организми..

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 186
Дъщеря ми цяло лято изкара на филета, салами и филии с масло и пастет. Плюс шопска салата и таратор  Laughing Не ми е хубаво, чувствам се кофти, но това е положението- като не иска готвено и супи какво да я правя?!

# 11
  • Мнения: 4 784
И моят син не е по разнообразието. Като си зацикли на нещо и така си караме доста време. Имаше един период на хляб и мляко, чак се бях притеснила. Отказваше всичко друго. После зарязахме хляба, минахме на месен период. Само месце искаше. В момента сме в периода на млякото - пие в обилни количества, по цял ден се налива с АМ. Самичък си го иска. Винаги преди да му го дам, му предлагам друга разнообразна храна, но той не и не. Вчера например е изпил един литър АМ! И за него зеленчуците и плодовете са тема табу, дано да е до някой от следващите периоди.

# 12
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Леле, добре, че моя яде всичко.....всичко, каквото му предложа имам предвид, салам и пастет е ял само 1-2 пъти, като сме били на гости.....

# 13
  • Мнения: 4 784
t_ilieva  най - благородно ти завиждам! Peace

 

# 14
  • Мнения: 27 524
Нека яде каквото иска, няма проблем, ще отмине този период. Не я насилвай и не се притеснявай  Hug

Общи условия

Активация на акаунт