E.Coli - безсимптомна бактериурия??????????

  • 37 639
  • 58
  •   1
Отговори
# 15
  • Хасково
  • Мнения: 992
Ние в момента го преживяваме това чудо е-коли/дъщеря ми е на 1 г.  и4 мес./! Пезсимтомна Т 38-39 градуса цяла седмица и накрая като пуснахме изследването.....е-коли. Пратиха ни при педиатърка която ни гледа на ехограф предписа Зинат  първо през устата то горчи ужас, не можахме да го прекараме и се наложи да се боцкаме Зинацефт 20 боцки! Почивка 3 дни и наново стерилна урина и пак имало няколко колонийки /така каза докторката/ е-коли. Предписа ни Ципрофлоксацин, но съм много много притеснена тъй като то е за деца над 18 г. , тъй като нарушава ставния хрущял! Вече не знам и като Ви слушам колко е упорито туй чудо е-коли #2gunfire ! Не знам от къде си го довлякохме като ги питам викат външна инфекзия.
Моля споделете някой да е давал на толкова малко дете Ципрофоксацин!
Педиатърката каза, че имало и ваксини моля Ви кажете къкви видове има и ако имате повечко инфо за тях моля кажете!

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 1 158
Ние дори не дигаме температура, само ни понамирисва урината и се изпуска леко на гащичките.Има ваксини но в нашия случай ефекта от тях беше само докато ги приемахме/пихме три месеца Уростим/ после пак "с начале".

Последна редакция: пт, 26 окт 2007, 18:33 от MAMA GALQ

# 17
  • Варна
  • Мнения: 178
Причината за наличие на бактерии в урината може да бъде различна-напр. вродена аномалия,или преминаване на Е.коли от дебелото черво,където тя е нормален обитател в бъбреците/не бива да се допуска запек/,или пък замърсяване от вън-за това никакви памперси.Установяването на причината за бактериурията става от специалист нефролог педиатър.За случаите когато се открие по-висока степен на бактерията в урината -над 10 на 4 степен се прави антибиограма кой точно антибиотик ще умори тази бактерия и тогава се изписва.Би трябвало да е съобразен с възрастта на детенцето.Ваксините са перорални има бълг.вариант-уростим и швейцарски-уроваксон.Дано дечицата бързо се оправят:)

# 18
Zdraveite!Az sam bremenna i imam tazi bakteriq,izpix milion xap4eta e ne se maxa kakvo da pravq ve4e neznam,i mai ne bilo mnogo xubavo da q imam.Daite mi nqkakav savet.Blagodarq predvaritelno!

# 19
  • Мнения: 2 242
Здравейте.
И ние (1г. 9м.) сме с тази гадост в дебелото черво. Откриха го съвсем наскоро. И съвсем случайно. Понеже няма никакви симптоми - нито запек, нито разстройство. Но се оказа голям проблем за нас понеже с тази бактерия не можем да посещаваме дома, в който ходим на логопед и физиотерапевт. Сега ще пробваме с хомеопатия. Ако не стане - АБ. И дано имаме късмет. Още сме в началото.

# 20
  • Мнения: 430
Nadia, правили ли са ви някакви по-специални изследвания на пикочната система? Снимки? Ехография? Калибровка на уретрата? Важно е да се изключат евентуални малформации и проблеми по системата и едва тогава да се мисли за лечение. Тревожно е, че детето вдига Т. Това си е пиелонефрит. Дано америте добър уролог в Хасково. Ако не, вдигайте се и към София-та.  Hug

Friend, Дани е писала по-горе, че Е.колите са нормален обитател на дебелото черво. Спомагат за разграждането на храната. Не е необичайно да се открият в ...акото. Странно е, че Ви правят проблем в градината за това. Ако не причиняват някакво заболяване - ентероколит или подобно и не ги водят патогенни, не виждам причина да не ви приемат. Защо не потърсите второ мнение и/или ново изследване в друга лаборатория.

# 21
  • Мнения: 2 242
Второ мнение не може да има. Искат хората "чисти" изследвания и това е. Знам, че са нормален обитател, но как да обясня аз на лекари? Голям проблем стана като ги намериха. От лабораторията се обаждали в ХЕИ (РИОКОС), от там на джипито, тя на нас. Да не би някой от родителите да работим в обществено хранене...
Остава да пробваме в друга лаборатория. Днес излизат поредните резултати от същата лаборатория. Ще видим.

# 22
то и аз отглеждам най-различни бактерийки. от началото на годината съм си отгледал около 3-4 вида сред които и еширихия коли
(разправят че са били гадни-не мисля така) при мене няма клинични показания (афебрилен*, болки или други тем подобни).
много добро е амикацин мускулно (аз го предпочитам интравенозно-от личен опит знам че не боли, докато мусколното боли)

_______________________________________
афибрилен* човек който няма висока температура

# 23
  • Мнения: 4 458
Вижте какво, за да правят проблем за колите значи броя им надвишава допустимите норми.  Трябва просто да се нормализира отново нивото им. Най-лесно и бързо става чрез антибиотик, НО и не е гаранция че няма да се появят отново.
За мен както съм казала и по-горе, алтернативния начин си остава най-подходящ и качествен.
За всеки случай изследвайте семейството за да няма преносители, в смисъл че някой може да има мнооооого и да ги предава на останалите.

# 24
  • Разград
  • Мнения: 3 110
Дъщеря ми като беше на 2год също си имаше такава бактерия.Започна с температура и нищо друго,почти цял месец(като предполагахме от зъби-извиках си лекар в къщи).Накрая я заведох в поликлиниката и при изследване на кръвта РУЕ-то й беше69.При разговор с лекарката от кабинета аз се сетих,че пишка на често по малко,буквално няколко капки.Веднага ни приеха в болница.Изследвания,инжекции и.......следващия месец пак ни приеха.Направиха й цистоскопия,всичко ОК,обаче инфекция има.И пак антибиотик.След това няколко месеца изследванията бяхя чисти.Всеки месец давахме стерилна урина 3дена подред.През това време тя си ходеше на ясла.Та в един момент виждам,че гащичките и са зацапани от някакво течение-бледо зелено.Пак тичаме при лекарката.При изследване на течението се оказа,че във влагалището й имаше трихомони.Ужас някакъв.Изписаха трихомонацит-къде го пи,къде повръща.И пак уроинфекция.След това имаше и някакво кафеникаво течение.Накрая се събраха трима лекари-уролог,педиатър и кожно-венерологичен,установиха,че (след обстоен разпит)всичко това се дължи на замърсяване т.е.няколко пъти бях сварвала в яслата детето наакано или неизмито както трябва.Съответно се замърсява влагалището оттам пикочните пътища.
И така,по препоръка започнахме лечение с мазило(не си спомням вече името)за дудата и антибиотик.И едно непрекъснато миене.....В последствие пускахме урина за изследване-беше чиста.Дъщеря ми вече е на 14год не се е оплакала.
И пак по препоръка на лекарите миенето на дуда трябва да е само с вода,никакви сапуни или гелове разни.Така и до днес практикуваме.

Стана доста дълго,но това е краткия вариант на заболяването на дъщеря ми.

# 25
  • Мнения: 2 242
Днес излязоха резултатите. ОТРИЦАТЕЛНИ.
Е как стана това? Като не сме пили нищо...? newsm78

# 26
  • Мнения: 4 458
Днес излязоха резултатите. ОТРИЦАТЕЛНИ.
Е как стана това? Като не сме пили нищо...? newsm78

Може би изследванията са били сгрешени.  Mr. Green Пожелавам ти сегашния резултат да е верния  Peace
За всеки случай да си сигурна направи още едни изследвания в друга лаборатория.

# 27
  • Мнения: 2 242
До сега винаги сме ходили в тази лаборатория защото считам че е на ниво.
Не за да съм сигурЕН bowuu, а защото така искат, трябва да представим 3 поредни отрицателни резултата. Днес даваме втората проба.

# 28
  • Мнения: 4 458
"сигурЕН"    Embarassed .....  моля да бъда извинена за грешката  Praynig - пиша по презумция и малко навик че повечето тук са в женски род  Whistling

Ами мисля си че няма да е зле да отидете ей така за ваше си успокоение и до друга лаборатория, пък тези 3 пъти си ги гонете от където са ви казали....  Peace

# 29
  • Мнения: 19
Zdraveyte na vsichki
Nyakoy znae li dobyr detski nefrolog v Plovdiv? Molya za barzo sadejstvie, zashtoto na malkata, koyato e na 1g. i 10 mes. i otkriha proteus i E. coli., bez da ima priznaci za vaspalenie (temperatura, povrashtane) Samo chichkashe chesto.
Blagodarya predvaritelni

Общи условия

Активация на акаунт