И пак за....пустите му килограми

  • 2 893
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 5 526
Моят син е почти колкото твоя 3г 3м и е 15кг. Не сте сами. Само дето не можеш зе една минута да го видиш спрял се на едно място.
Важно и колко е високо детето. Моят е 95см и не изглежда толкова слаб.

# 16
  • Мнения: 5 370
Зависи вие и родата как сте.


Ами явно е до бащин и чичов ген, да ти кажа ли. Свекървата ми разправя, че и двамата не са били от особено пълните като деца.
А баща му и сега е , хм, почти слаб. На 194 ръст е около 92 кг. на 40 г.
Деспина - Станислав е около метър-плюс-минус санитиметър.

# 17
  • Мнения: 6 676
Нищо му няма на детето!
Ще стане и то като татко си  Grinning

# 18
  • Мнения: 698
Някои пускаме теми, че децата ни са напълнели, други - че са отслабнали.  Laughing Така ще е. Майки, сме, нормално е да се тревожим. Лекарите все пак следят - имат таблици с премислени норми. Искам само да те "успокоя", че това с килограмите при децата са много променливи неща. Сега пускаш тази тема, може след някоя друга годинка да пуснеш обратната.  Laughing /Това - шега./ Исках да кажа - не се притеснявай щом е здрав, все се притесняваме за нещо и забравяме да им се радваме - такива, каквито са, различни, наши, прекрасни и неповторими.  Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 2 708
Според мен няма от какво да се протесняваш, дъщеря ми е на 3г и 4 м и е около 13 кг, на ръст е около 97 см. Когато и се яде яде, когато не иска я оставям (признавам, че ми е доста трудно понякога, особено след като за 3 дни е изяла общо количество хранат около 200 гр  #Crazy в тези моменти стискам зъби и така) Важното е да са здрави и енергични, килограмите не са признак за това

# 20
  • Мнения: 5 370
Някои пускаме теми, че децата ни са напълнели, други - че са отслабнали.  Laughing Така ще е. Майки, сме, нормално е да се тревожим.
А особено пък когато някои сме позакъснели майки.....шашът и паниката са ми неизменен , ежедневен спътник....и май най-редовно си образувам нерви, без да има за какво, на практика.
Ето, признах си. Mr. Green

# 21
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Моят син е 14 кила. За последния месец е качил 100 гр.
Баба му е на път да откачи, защото все на едни килограми стоял.
Аз не се шашкам чак толкова много, за разлика от нея.

При Максим, си мисля, е до ген повече. Мъжът ми е доста слаб, а се храни повече от прилично.

Не знам дали в градината ще яде, по-вероятно е да, защото, когато има и други хора да се хранят около него, той яде.

# 22
  • София
  • Мнения: 938
Споко, и моята кокошка е на същата възраст като сина ти - 3 и половина, по-висока е - около 105 см, и е също 13 кг - тоест, дори по-кльощава от твоя хубавец. Злояда е от малка, сега с детската градина има малък напредък, но всъщност най-сериозната промяна е при мен - не ми пука! Късала съм си нервите с това нейното неядене, търчала съм като луда из къщата или из ресторанта с вилица в ръка - сега вече не се напъвам толкова. Преломният момент настъпи, когато със собствените си очи видях как излапа цяла пилешка пържола в питка след детската градина. Значи - можело.

# 23
  • София
  • Мнения: 819
Споко, и моята кокошка е на същата възраст като сина ти - 3 и половина, по-висока е - около 105 см, и е също 13 кг - тоест, дори по-кльощава от твоя хубавец. Злояда е от малка, сега с детската градина има малък напредък, но всъщност най-сериозната промяна е при мен - не ми пука! Късала съм си нервите с това нейното неядене, търчала съм като луда из къщата или из ресторанта с вилица в ръка - сега вече не се напъвам толкова. Преломният момент настъпи, когато със собствените си очи видях как излапа цяла пилешка пържола в питка след детската градина. Значи - можело.

С тая "кокошка" ме убиваш Joy Права е Милена, аз поне съм виждала кокошката и знам колко е недохранено милото, което ме й пречи да дивее и да се развива Hug

# 24
  • Мнения: 1 783
Не се шашкай от чужди коментари, това е. Аз постоянно слушам "слабичък е", "Ох, много си кльощав бе бабо" и др. под. Свекърва ми пък реши, че не спял добре, защото бил слаб и можело да има липса на витамин някакъв си, абе  ooooh! А детето си спи чудесно за дете на 2 и 9 мес и яде плодове, колкото аз изяждам, което е МНОГО.
Ако твоето дете е активно и расте добре на ръст аз не бих се притеснявала. Моят син и яде чудесно, а все е 12 кг от поне половин година. Можем само да си мечтаем за метаболизма на малките деца...

Тъпченето с храна и дояждането на всичко в чинията е ужасен навик на бедните хора, сега сме по-добре материално и няма смисъл да го продължаваме  Peace

# 25
  • Мнения: 4 371
Пепи три години все си беше 15 кг, вече има напредък и е 16 Mr. Green
Като по-малък беше лаком, но после нещо му стана. Баща му е същата клечка, та съм наясно на кой прилича.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Дъщеря ми на 6г е 18кг. Не спира на едно място, тренира плуване (много е добра) и според мен и нашия педиатър изглежда страхотно. Винаги е била злояда и в  ДГ не започна да яде повече покрай децата.  Не се вързвай на подобни коментари -свиква се Hug

# 27
  • София
  • Мнения: 11 692
Хайде и ние в кюпа на слабичките.Дъщеря ми е на 3.2 години,тежи 12.5 кг. и е висока около 94 см.
Нашия педиатър още от времето на сина ми е поддържаше тезата,че щом в хладилника има ядене,детето няма да умре от глад.Синът ми ще бъде 5 клас и е около 31 кг.
Какво да правя фини са ми децата. Embarassed
Не мился,че има място за притеснение при положение,че детето е жизнено и не се спира.

# 28
  • Мнения: 3 323
Пъзел, ще те успокоя ли, ако ти кажа, че 16 години чувам все това - бе, ти тия деца храниш ли ги?! За справка - големия син (16 г.) - 186 см. 62 кг (признавам, че се "позакръгли" в пубертета - като дете беше още по драстично гърчав), малкия (9г.) 136 см. -23 кг. ( баба му изви на умряло като го видя по бански), малката почти 2 г. 86 см - 10.200 на последната консултация... Освен, че ядат като лами, не знаят и що е болест и антибиотик - големите по веднъж в живота, бебата - за сега николко пъти(чук-чук)...

# 29
  • София
  • Мнения: 958
Пъзел, ще те успокоя ли, ако ти кажа, че 16 години чувам все това - бе, ти тия деца храниш ли ги?! За справка - големия син (16 г.) - 186 см. 62 кг (признавам, че се "позакръгли" в пубертета - като дете беше още по драстично гърчав), малкия (9г.) 136 см. -23 кг. ( баба му изви на умряло като го видя по бански), малката почти 2 г. 86 см - 10.200 на последната консултация... Освен, че ядат като лами, не знаят и що е болест и антибиотик - големите по веднъж в живота, бебата - за сега николко пъти(чук-чук)...


И синът ми е на 9 и е 22 килограма..........бабите изтръпват като го видят с вдигнати ръце - само ребърца..........Дано като при вас пубертетът помогне поне малко.... Simple Smile
Малката и тя е почти на 2 и май не сме минали 10 кила.

Странното, обаче е, че големият не яде и е ясно защо е слаб, но малката ни гони, за да й дадем храна............. Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт