Спортът вреди ли на кърмата?

  • 888
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 751
Отново да разнищя тази тема, на която така и не намерих отговор  Rolling Eyes (а може би не се рових достатъчно във форума...)
Искам от 1ви да почна да тичам активно сутрин, след кърменето в 9.
Чела съм, че това вреди на кърмата, че кърмата спирала, ставала горчива и прочее  Thinking
С Калоян тичах, но чак след като почнах да го кърмя само сутрин и вечер, а с Мишо сме все още само на кърма.

Който е компетентен и има опит, нека помага, че не мога вече да се търпя с тези излишни кила  Rolling Eyes

# 1
# 2
  • Мнения: 2 132
Аз няколко пъти правих гимнастика за по 10мин и не ми се е отразило. Замислям се и за йога. Една позната майка ходи и няма проблем.
Иначе знам, че могат да навредят само някакви по -силови спортове, примерно да вдигаш щанги Laughing Хубаво е и да са те изцокали преди да тръгнеш да спортуваш, че да не ти тежи Grinning И май трябва да мине известно време след тренировката преди да дадеш на детето, но за това не съм сигурна.
И аз ще чакам да видя какво ще се разпишат по-компетентните Laughing

# 3
  • Мнения: 2 751
Аз няколко пъти правих гимнастика за по 10мин и не ми се е отразило. Замислям се и за йога. Една позната майка ходи и няма проблем.
Иначе знам, че могат да навредят само някакви по -силови спортове, примерно да вдигаш щанги Laughing Хубаво е и да са те изцокали преди да тръгнеш да спортуваш, че да не ти тежи Grinning И май трябва да мине известно време след тренировката преди да дадеш на детето, но за това не съм сигурна.
И аз ще чакам да видя какво ще се разпишат по-компетентните Laughing
Аз правя коремни преси сутрин, не ми вреди дори и точно преди кърмене.
Обаче като тичам 30 мин, се изпотявам повече и си е по-натоварващо.

И точно това се питам и аз: колко време след такъв спорт може да се кърми без проблем  Thinking

# 4
  • Мнения: 2 132
Аз няколко пъти правих гимнастика за по 10мин и не ми се е отразило. Замислям се и за йога. Една позната майка ходи и няма проблем.
Иначе знам, че могат да навредят само някакви по -силови спортове, примерно да вдигаш щанги Laughing Хубаво е и да са те изцокали преди да тръгнеш да спортуваш, че да не ти тежи Grinning И май трябва да мине известно време след тренировката преди да дадеш на детето, но за това не съм сигурна.
И аз ще чакам да видя какво ще се разпишат по-компетентните Laughing
Аз правя коремни преси сутрин, не ми вреди дори и точно преди кърмене.
Обаче като тичам 30 мин, се изпотявам повече и си е по-натоварващо.

И точно това се питам и аз: колко време след такъв спорт може да се кърми без проблем  Thinking
Ми ще чакаме компетенцията да се включи по въпроса. Иначе имаше там нещо за някаква млечна киселина, която се образувала при спорт и не помня за колко минути изчезваше Laughing

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Не съм компетенция, но...кърмя и се забивам във фитнеса. Слагам спортен сутиен, избягвам резките подскоци (има едно упражнение на трамплин за активиране на сърдечно-съдова система, него го заменям с бързо качване и слизане на степ-подложка) Всичко, което би могло да нарани или натърти гърдите е табу. Порядъчно загряване и отпускане след тренировката и естествено разумно спортуване, а не пренатоварване, са гаранция срещу мускулна треска. После един душ в къщи и...следва кърмене, досега никое от двете ми кърмачета не е реагирало странно на спортувалата си майка Laughing  Не знам как и защо, но след спортуване при мен има повишена лактация.  Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 2 383
Едва ли ще вреди. На мен док даже ми препоръча коремни преси и кростренажор или вело за стягане на коремните мускули, за да съм си била както преди. Wink  Ако искаш питай Поци /той е фитнес инструктор/ от подфорума за диети, отслабване и т.н. В "Красива мама" ли беше...  newsm78

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Със спорта аз спрях да ям хляб и това се отрази на кърмата Peace

# 8
  • Мнения: 9 466
На мен-не Mr. Green

# 9
  • Мнения: 2 751
Със спорта аз спрях да ям хляб и това се отрази на кърмата Peace
Странно, аз откакто се е родил малкият почти не ям хляб, пък имам кърма доста. Едва ли е от хляба  Peace

# 10
  • Мнения: 122
Започнах на 50тия ден сл раждането, имам 3 тренировки във фитнеса  до момента и 3-те се случиха да са вечер. Струва ми се, че имам повече мляко след тренировка(макар вечер да имам по-малко по принцип).Кърмя веднага след тренировка (след баня, разбира се)...не се дърпа и не се противи. Чувала бях, че се превъзбуждали от млечната киселина и адреналина.За сега не наблюдавам такъв ефект. Тренирах до 14 дни преди да родя и то доста интензивно (състезавам се последните 13г и съм активен спортист) и сега се чудя в каква степен мога да се натоварвам, защото за мен "умерено" има по-различни измерения.Все пак гледам да съм разумна.
И аз не ям хляб...а си имам кърма.

# 11
  • Мнения: 2 751
Аз започнах да тичам около стадиона по 20тина минути. Никакъв проблем нямам с кърменето, явно наистина не влияе  Grinning
Скоро започвам и с тае-бо вкъщи. Трябва да влизам във форма експедитивно  Rolling Eyes

# 12
  • София
  • Мнения: 2 383
Аз започнах да тичам около стадиона по 20тина минути. Никакъв проблем нямам с кърменето, явно наистина не влияе  Grinning
Скоро започвам и с тае-бо вкъщи. Трябва да влизам във форма експедитивно  Rolling Eyes
Успех!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт