Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 авг. 2008, 16:36 ч.

В заведение кой се обслужва първо - жената или мъжа?

• 2 520
  • 54
  •   1
Отговори
  • зад парка
В 90% от случайте това е мъжа ми. /Няма значение дали сервитьорът е мъж или жена!/
Обаятелна личност е той /мъжът ми де/, казвам Ви!
Един  плам в очите, една снажна стойка, едни дрехи, а за обувките - да не говорим! Нали такава е думата: "По дрехите посрещат ..."
Мене ме гледат явно като сополиво цигане около него. А може би като некоя злобна змия-очиларка  newsm78

Не мога се по скъпи ресторанти да го водя /мъжа ми де/, където сервитьорите са обучавани в специализирани курсове. Къде отива семейният бюджет, а?!

Сигурно ще е от географската ширина /близо сме до Средния изток/, а може би всички сервитьори с малко по-високо АйКю и с нещо останало от първите 7 [години] са в Европа, САЩ, по морето /особено през лятото/

И накрая - хич не ми пука , че го харесват повече от мене /мъж ми е/, въпросът ми е за етикета

Последна редакция: чт, 28 авг 2008, 16:41 от InaDot

# 1
  • Over The Rainbow
 Laughing е нормално е да обслужат първо теб, т.е.
първо на теб да донесат менюто и първо теб да попитат
дали си си избрала нещо, но от там нататък, на който
яденето стане по - бързо, той е с преференции  Laughing

# 2
От елементарна етикеция поне би трябвало да сервират първо на жената, но май май много не им пука на сервитьорките и действат както дойде или по симпатия Wink

# 3
  • Пловдив
Според мен първо се сервира на жената, това е въпрос на етикет и възпитание от страна на обслужващия персонал, без значение дали става въпрос за сервитьор или сервитьорка.

# 4
Laughing е нормално е да обслужат първо теб, т.е.
първо на теб да донесат менюто и първо теб да попитат
дали си си избрала нещо, но от там нататък, на който
яденето стане по - бързо, той е с преференции  Laughing
Поръчките на една маса трябва да се носят едновременно, като се сервира първо на жената. Peace

# 5
  • София
Ти пък, на мен направо сметката ми пльосват (мъжете се изчервяват и заради тях), а ти си седнала да ревеш за реда на обслужване.  Laughing

# 6
  • София

Поръчките на една маса трябва да се носят едновременно, като се сервира първо на жената. Peace

Абсолютно точно. Няма такъв филм като " На който яденето стане първо... " Всичко зависи от сервитьора/ката.  Peace

# 7
  • Балчик
Обслужването е болната ми тема. В 99,99 % от заведенията, в които съм била сервитьорите са некадърници. Не, те дори не са сервитьори- те са разносвачи.

# 8
  • out of space
Минутки за реклама.

# 9
Може мъжът ти просто да изглежда по-гладен Laughing На моя пък винаги му връчват сметката, колкото и хора да сме на масата, а като предлагат вино за дегустация, все на него го дават да опитва, а той милия нищо не отбира от вина... Joy

# 10
  • Близо до София
В голяма част от заведенията персонала е некадърен - не са обучени.
Често ми се е случвало, когато сме с половинката да ни донесат едно меню, а ние сме двама все пак. Последно това ми се случи в Пицария О!Шипка в Люлин. И когато поискахме още едно меню - познайте.... така се държеше сервитьорката все едно поисках да ми плати обяда. Оправданието й беше че нямали достатъчно, а заведението беше почти празно /15 ч. след обяд/ - просто я мързеше.
Преди няколко дена посетихме едно заведение Вещиците - за пръв и последен път. И двата прибора бяха поставени пред мъжа ми, и двете пици също  newsm78 #Crazy Кво беше това сервиране...... Да не говорим че беше с къс потник, корема й се виждаше /бихме го преживели/, но имаше и някой неща по него  Sick който не бяха много приятни при условие че отиваш там да се храниш, а тази мадама ти сервира.

та на въпроса - по протокол жената трябва да бъде обслужена първо - първо на нея да се подаде менюто, първо на нея да се сервира питието, първо на нея да се сервира храната и на мъжа сметката. Обаче това го има само в изисканите ресторанти, където персонала е специално обучен.

# 11
  • София
Зависи. Виното например се предлага първо на кавалера за одобрение и после на дамата. Храната, естествено, се сервира първо на дамата. Поне така правят в хубавите заведения Peace Иначе как трябва да е по етикет не знам, не съм учила за сервитьорка Rolling Eyes

# 12
Може би сервитьорите смятат мъжа ти за кавалера, който избира и за дамата  Wink

Да, редно е едновременно да се сервират поръчките за цялата маса  Peace първо поставяйки ястията на дамите. Не че няма изцепки - последния път с мъжа ми на една пицария той си изяде неговата и сервитьорката взе чинията когато ми сервираше моята  Crazy  умрях от глад докато я чаках тая пица  Crazy ....  Joy

# 13
Преди няколко дена посетихме едно заведение Вещиците - за пръв и последен път. И двата прибора бяха поставени пред мъжа ми, и двете пици също  newsm78 #Crazy Кво беше това сервиране...... Да не говорим че беше с къс потник, корема й се виждаше /бихме го преживели/, но имаше и някой неща по него  Sick който не бяха много приятни при условие че отиваш там да се храниш, а тази мадама ти сервира.

Ами то явно затова заведението се казва "Вещиците".... Joy

# 14
  • София
Не съм се замисляла. Всъщност няма да ми хареса да сервират на него първо, аз дама ли съм или какво?  Crossing Arms

Редакция на ключовите думи на тема

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт