Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
  • гр.София
Дали някога птичето на радостта ще кацне и на моето рамо.Омъжена съм от 8 години.Опитваме да забременея от 4 и все не става. Причината според някои лекари е че имам поликистозни яйчници и нямам овулация , според други това не е основателна причина.Правили са ми няколко пъти стимулация и нищо.Вече съм се отчаяла и незнам къде да ходя и какво да правя.Единственото нещо което знам е че искам бебе и това ме съсипва.Не мога да спя , не мога да мисля , плача почти непрекъснато.Ако някой има същия проблем моля нека пише.Имам нужда от помощ.

# 1
  • София
Как е установена липсата на Ову?
Изследвана ли е проходимостта на тръбите?
Спермограма?
Насочила ли си се към клиника по стерилитет? Какво е мението на лекарите там?

# 2
4 години лекувах ПКЯ. Минах през горепосочените изследвания. И както виждаш лентичката скоро си чакам птичето. Не искам да те упреквам или съдя, но на мен винаги са ми казвали, че ПКЯ не е стерилитет и че с малко упоритост от страна на лечение ще стане. Ако е само ПКЯ - не е голям проблем. Но как са ти правили стимулации без изследване проходимостта на тръбите? Или сте ги изследвали???

# 3
Обърни се към специалист по репродуктивна медицина, най добре клиника по стерилитет. Там Ще ти помогнат, а няма само да те тъпчат с хормони zа стимулация.

# 4
  • София
На 28 години съм; от 13 годишна (т.е. откакто ми дойде за първи път цикъла) съм с поликистозни яйчници. Пила съм доста противозачатъчни за регулиране на цикъла, но когато ги спра и полкистозата идва отново. Така беше до 2004, когато смених гинеколога, тъй като моя спря да практикува. Новия ми гинеколог погледна доста по-сериозно и обстойно на проблема ми. Назначи ми хормонални изследвания, от които се видя, че имам приблем с пролактина. Гинеколога заключи, че това се дължи на свръх функция на хипофизата, препоръча ми ядрено-магнитен резонанс. Направих го и се оказа че имам малко аденомче (около 0,5 см) на хипофизата. След консултация с гинеколога и с невро-хирург, ми предписаха едни лекарства (не си спомням точно името им), бяха скъпички, но нямаха никакъв страничен ефект. След курса на лечение имах абсолютно редовна менструация. И така да октомври 2006, когато се появи една киста около 6,5 см на десния яйчник, която бе отстранена с лапароскопия. След операцията не съм приемала никакви медикаменти и овулацията ми отново се възстанови.
Забременях 3 месеца след като започнахме да правим бебе, при това съм с обърната матка и някои хора ми казваха, че това може да е проблем, но се оказа че не е.
Бих те посъветвала първо да си направиш обстойни изследвания - както ти, така и партньора ти.
И трябва да си спокойна. Не превръщай забременяването във фикс идея, това може само да ти попречи.
Съвременната медицина е доста напреднала, така че дори да имаш сериозен проблем (поликистозните яйчници не са такъв проблем), за почти всичко има решения.
Желая ти здраве и успех.

# 5
  • sofia
Аз също бях с поликистозни яйчници, липса на овулация, непроходими тръби.
Направиха ми лапароскопия и забременях, сега дъщеря ми е на 5 год и половина.
Това е лечимо, не се отчайвай и отказвай, ще кацне и на твоето рамо пиленцето, успех. Hug  bouquet

# 6
Подкрепям Ферди - провери си и пролактина. За повече информация виж темата Аденом на хипофизата. Успех мила и кураж Hug. Намерен проблем е наполовина решен проблем, така, че си намери добър лекар.

# 7
Скъпа, поликистозата не е проблем сам по себе си. Трябва да се разбере дали няма и нещо друго. Според мен обърни внимание и на ендокринната система. Но си намери добър ендокринолог или гинеколог-ендокринолог.
От опит знам, че за да не става има причина, просто трябва да се открие.
Аз съм омъжена от 10 год. и повярвай ми, спонтанна овулация не е засичана никога, всичките ми овулации са след стимулации.
След проблемите, които се оказа, че имам СПЯ ми се струва като бонбонче.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт