имам контракции

  • 1 045
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 63
Здравейте,момичета!
В 28г.с. съм, но контракциите ми започнаха още в 16г.с. Бях 5 дни на системи, пия и магнерич и но-шпа,но почти през цялото време коремът ми е твърд.Вечер направо не мога да стана от леглото.Притеснявам се, защото и плацентата ми е по-ниско. Има ли някой с подобен проблем и какви мерки вземате? Ще се радвам да споделите опита си с мен!

# 1
  • Мнения: 883
slava78, първо ти трябва лекар. И второ не е тук мястото на темата ти. Попитай в отчетния форум. За кога ти е термина?

# 2
  • Мнения: 191
А защо темата да не е за тук? Нали подфорумът се нарича "...и рискова бременност". Контракциите сами по себе си могат да усложнят бременността, аз също имах и почти не можех да се движа с напредване на бременността. Толкова зле не бях се чувствала никога, дори след сложно секцио (по време на и след). Важно е да намериш добър гинеколог, ако все още нямаш такъв, той ще предприеме необходимте мерки. Аз не бих искала да давам съвети по интернет за толкова важни неща. Знам само, че проблемът не е за подценяване, още повече щом вече си лежала на системи веднъж. След положени грижи от страна на лекуващие няма да имаш проблеми и ще износиш и родиш прекрасното си бебенце. Пожелавам ти успех!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 127
Слава и аз бях почти така през втората си бременост. Аз пиех и гинипрал, освен но шпато и магнерича. Той е по-ефикасен - попитай доктора си за него. Също така важно е да те следят за скъсяване на шийката, защото може да се получи от контракциите - то се вижда и на видеозон. Пожелавам ти успех! Hug

# 4
  • Мнения: 2 479
И аз ще те посъветвам да отидеш на лекар. Толкова чести контракции - не ми се струва нормално. little_lulu го е написала много добре. Peace

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 16:58 от Lib

# 5
  • Мнения: 63
Много ви благодаря, че споделихте с мен! Аз също мисля, че тук е мястото на темата. Успех с вашите родени и още неродени бебчета!

# 6
  • Мнения: 313
тук наистина малко хора ще ти помогнат, защото повечето момичета се борят да забременеят ...дори като съвет към модераторите бих направила да помислят да разделят двете теми!!!
а моят съвет към теб е вместо магнерич, да пиеш магнерот...аз имам спонтанни аборти и също ми бяха изписали магнерич, по този повод като споделих с д-р Владимиров, той ми каза, че в него почти нямало истински магнезий или нещо такова и твърдо препоръча МАГНЕРОТ!!
СТИСКАМ ТИ ПАЛЦИ тревогите ти да са напразни....и лежи колкото можеш,  пий си но шпа, не знам серклаж дали може да се прави в тази г.с., също вечер можеш да пиеш по един аспирин протект /естествено след като го обсъдиш с лекаря/!!
защото ако имаш някакъв проблем, за който да не знаеш и който е причина за контакциите той помага

# 7
  • Мнения: 7 718
Слава, аз имах много контракции, лежах в болница, на системи, бебето ми се роди здраво, но недохранено, защото по време на контракции бебето страда и не се храни. После бързо навакса. Wink

# 8
отиди задължително на лекар да те види,защото аз така си изпатих от контракции

# 9
  • Мнения: 2 309
След около 16г.с. имах ежедневни контракции
Не бяха болезнени,дори не приемах и предписаните ми лекарства
Тогава не бях наясно с много неща,дори и фолиева киселина не съм пила
Родих седмица преди термина
Дано съм те поуспокоила Hug

# 10
  • Мнения: 212
"Диаспорал" се води на добрия магнезий в момента на пазара. На прахчета по 300мг е и се взема 2-3 пъти на ден. Верно, излиза си скъпичко наистина, ако се взема постоянно, около 50лв на месец, но си заслужава. Аз съм чела на много места, че дори и да пише в някои лекарства, че има например магнезий, това далеч не означава, че наистина е така.

Общи условия

Активация на акаунт