Отчет на набор 2003 - 31

  • 12 018
  • 301
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 872
Момичета и наборчета Grinning, благодаря ви за прекрасните пожелания.
Рожденния ден мина добре, поиграха децата и т.н. , днес се занимава с подаръците си, доволна е девойката...

# 76
  • Мнения: 6 461
Здравейте милички Hug
С Тошко днес изпратихме Пламката на градинка в първа група.
Тошката направо цъфтеше и вързваше,че няма да ходи само той на градина Mr. Green

Ами и аз поднових гардероба...

# 77
  • София
  • Мнения: 4 397
Честит рожден ден на патерица на всички малчугани да са много здрави и послушни  Heart Eyes

Моя син ще тръгвам от 15 на градина, че изчаквам да сложат на малката една ваксина преди да  почне да влачи бацилите   #2gunfire

Vivi   Оправяй се бързо  Hug

Гледам, че са подновяване на гардероби говорите, аз купих само 2 анцуга и сега се точа на 2-3 якета от сайта smenzamen има на намаление от миналата година за по 37- 55лв. и ми се струват добре като цена, ще ги взема и един номер по голями за да изкарат поне 2 сезона  Peace  . Иначе има от пролетта много блузки с дълъг ръкав, има доста къси има пижами, бельо, гуменки и само остава едни маратонки и евентуално едни боти за зимата ако изобщо има сняг.

# 78
  • Мнения: 343
chibi най-накрая се появи на хоризонта.  Hug Починахте ли си?

И при мен ще започне подмяна на гардероба, но няма да е драстична, че ние нещо изоставаме по кг. и по височина.

# 79
  • Мнения: 1 102
Аз му купих от миналата колекция на Смен за мен едно яке, ръст 128см, почти нищо не ни става и краката му пораснали много, ама да са живи и здрави, да не даваме парите за лекарства.
Също купих и едни високи маратонки от Адидас с пух от намалението.

# 80
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Панайот естествено и той е пораснал 114см и 25кг....как ги качва тези килограми незнам-не се спира за секунда.

# 81
  • Мнения: 7 201
Здравейте!Как сте? Hug
Ние пък имаме панаир в града и довечера ще водим Дани да похарчим някой лев! Party

# 82
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
И аз много обичам панаирите....вземете ме с вас-обещавам да слушам Mr. Green
Моите и двамата са болни...ужас.Хванала ги е някаква инфекция мононуклеоза и сега трябва да стоим само в нас и да се лекуваме-даже не ги водим на лекар,а идват в нас да ги преглеждат,защото било много заразно.Откъде ни дойде това на главата незнам.... #Crazy

# 83
  • Мнения: 1 102
Памси, много неприятно, бързо оздравяване. Praynig
Аз започнах Рибумунила, надявам се да сме здрави. Praynig

# 84
  • Мнения: 1 685
Здравейте и от нас. Ние в събота бяхме на увеселителен парк. Вики беше много доволна. Цял ден на въртележки, влакче на ужасите ( от по малките), не посмях да я кача на голямото. Спускахме се с лодка която прилича на вана по водна пързалка,. Въртележките бяха във вид на кексове, кафе, бурета за вина и други. Изкарахме си чудесно.  Simple Smile Тази зима ми се е разболявала сериозно един път. Дано и за напред да е здрава. Днес си правили обяд в градината и беше много доволна че и дали да реже картофи и салата.  Simple Smile Бързо оздравяване на болните дечица.   bouquet

# 85
  • Мнения: 953
Здравейте и от нас. И Сави много обича панаирите, но при нас няма такива неща.
За сведение от вчера вече започнах даването на ЗЕ и Коластрата, че идва вече есента.

# 86
  • Мнения: 14 133
chibi най-накрая се появи на хоризонта.  Hug Починахте ли си?

Починахме си.   Party Пак ни подхвана ежедневната въртележка - градина, работа и прочие.  Joy

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 1 428
Прегръдки на наборчетата. Да ни се случват само хубави неща в новата темичка. И да започна с въпросче - учите ли децата си вече да смятат? Ние сме го докарали до броенето - на тази картинка колко са животните, дърветата, топките и т.н. А буквите - ние знаем десетина - но... ги назоваваме " на тати", " на мама" и т.н., а не как се произнасят. А при вас как е?

# 88
  • Мнения: 1 102
Когато пожелае тогава го занимавам с букви, цифри.
Иначе знае да брои до 100, на български и турски. Аз го уча на турските букви, българските ще ги научи в училище, но гледам да не настовам много, по-добре да играят, отколкото да се тормозят още от сега, за напред 20-22г. ще учат.

# 89
  • София
  • Мнения: 4 999
mama mariana,  като ти гледам лентичката, Ванко е роден  по-скоро в края на годината, т.е. имат около 6-7 месеца разлика с Валери, а това е много време за развиването на тези умения.  Така че отговарям с тази забележка. Валери  познава буквите и  по-кратки думи успява да прочете /мама, пате, дядо, къща, баба и т.н./. Макар грозно и печатно, някои от тях умее и да пише. Така е и с цифрите. Брои отдавна /в смисъл да преброи предмети, иначе като "говорилка" брои до 100-105/ и сега се учи да смята, както и да ползва знаците +,-, >, <.
Обаче много се затруднява с говора - не говори плавно и свободно, беден му е речника, допуска граматични грешки, не всички звуци изговаря добре, затруднява го всяка нова дума - като смисъл и като произношение- и може би затова не обича и книжки - нито да слуша, още по-малко да ги обсъждаме или преразказваме. Именно покрай опитите си да му развивам речта се занимавам активно с него - поне с това, с което се справя, и затова има тези знания. Ако говореше свободно и обичаше да ходи на куклен театър, да разговаря, да пита, да любопитства, да иска да му чета и да му разказвам - сигурно не бих се притеснявала толкова и не бих опитвала да го подготвя отсега за училище.

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 17:21 от Prizma

Общи условия

Активация на акаунт