Припознаване на дете

  • 22 180
  • 48
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 81
Някой знае ли как стоят нещата в Тина Киркова?
Няма такова нещо, ходи се при нотариус където бащата подписва една декларация, която трябва да носиш със себе си когато отиваш да раждаш и в акта за раждане детето ще бъде записано с имената на таткото и с двамата родители


Точно така беше и при мен Peace точно в ТК

# 46
  • Мнения: 8 999
След като се роди бебето, таткото подписва нотариално заверена декларация с текст в смисъл, че долуподписаният еди кой си припознава роденото на таз и таз дата дете на име еди кое си, от еди коя си майка /паспортни данни/ за свое и желае да носи неговата фамилия.

# 47
  • Мнения: 6 274
Гледам, че майката вече е родила, следователно детето е записано...
Няма да е лошо да мине и да ни каже какво й е трябвало и какво са подписвали с таткото, за информация на следващите, които са в нейното положение...

# 48
  • Мнения: 281
Аз имам следния въпрос:
четох че могат да се припознават и заченати деца, преди да са родени. ( това един вид гарантира правата им, ако бащата почине преди раждането....да не дава Господ никому, но все пак)
Какво се пише в декларацията тогава?
Мене, честно да си призная, ми се ще да не оставям таткото да са занимава с това, че не го знам колко точно ще се напие роди ли се веднъж синчето.  Пък и ми е толко разсеян....
Изобщо да ви кажа цялата тая процедура е унизителна. Деленето на децата на законни и извънбрачни....
Как звучи само ...припознаване на извънбрачно дете.
Отплеснах се лирично, но така де, ако някой е минал по този път да каже как точно става.

Общи условия

Активация на акаунт