Тест за съвместимост

  • 8 090
  • 28
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 1 419
Момичета, надявам се да ми помогнете с малко иформация...
Обаче моята лекарка иска да направим тест за съвместимост - до 2ч. след полов акт се взима проба от влагалището и се гледа нещо. Ей това 'НЕЩО' не ми е ясно какво е...  Thinking
Някой знае ли?  newsm78

# 1
# 2
  • Мнения: 4 399
Ами той не е за съвместимост а се гледа дали сперматозоидите оцеляват в твоя цервикален мукуз. Търсят се да се видят подвижни сперматозоиди след известен период от време. Обикновено обаче са повече часовете. Тук мисля че препоръчват 14-18 часа. Това е може би най-неточния тест в репродуктивната медицина и много лекари не го одобряват или направо го отричат zащото го смятат zа неинформативен. Има много случаи когато тестът показва добри резултати, но забременяване на настъпва по естествен път. Също много често явление е тестът да покаже лоши резултати, а жената да забременее дори в същия цикъл.

# 3
  • Мнения: 1 419
Благодаря ви.
На мен ми искат теста до 2ч след полов акт. Ще видим какво ще излезе - аз съм малко скептична към подобни тестове  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 164
Преди години и на мен ми искаха този тест и беше точно така-до 2-3ч трябваше да съм там без да съм си направила тоалет(е само външен) и резултата ми беше отличен и на другия месец бях бременна,така че не мисля ,че е неточен.

# 5
  • Мнения: 7 716
Аз го правих 5-6 часа след акта. За съжаление резултатът беше отрицателен.

# 6
  • Мнения: 1 419
Благодаря ви, момичета - ще споделя като мине дали 'болеше'  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 469
Не съм го правила, но някъде бях чела, че този вид тестове се правят с цел да се провери оцеляемостта на сперматозоидите. При някои жени влагалището има по-висока киселинност и ги убива преди да са стигнали целта. Т.е. белите човечета трябва да са доста бързи.

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Имам един въпрос, защото попринцип и аз съм решила да правя такъв тест.
Ако преживяемостта на малките плувци се дължи на алкалността/киселинността на цервикалната слуз, не може ли просто при вземане на секрет да се изследва, каква е средата? Или има и друг критерий за благоприятното оцеляване на плувците?

# 9
  • Мнения: 533
И аз мисля, че 2-3 часа са малко. При Щерев искат да са минали поне 6 часа. Посткоиталният тест не може да е показателен "дали жената може да забременее". Той е просто проверка как плувците се чувстват в цервикалната слуз. При отрицателен тест - може ЦС да не е добра, може плувците да са малко, или много често - да не е направен в подходящия момент, защото плувците могат да живеят само в слузта, която се произвежда преди ову. Има и друг вид тест . т.нар. пенетрационен тест, в която отделно сп-ма и ЦС се смесват със съответното от фертилен донор, така се разбира проблемът в слузта ли е, или в сп-мата.


Поздрави!

# 10
  • Мнения: 1 612
Момичета ще споделя от собствен опит.
На мен ми правиха такъв тест преди 3 месеца.
Да Ви кажа беше около 6 часа след акта.
Според докторката резултатите бяха ужасяващи, но аз си знаех причината. тя не можа да ми определи правилно датата на овуто и понеже беше минала резултатите явно не бяха добри.
До този извод стигнах след като ходих и при ембриолог за да погледне спермограмата на съпруга ми(а тя е перфектна). А той каза, че този тест е пълна глупост.
Това е от моя опит.
Дано да съм Ви била полезна.

# 11
  • Мнения: 7 716
Моят фоликул беше 21 мм. Точно на време, но теста беше отрицателен.
Мисля, че посткоиталният тест е доста показателен.

# 12
  • Мнения: 288
Аз бих направила поне още един.

С инсе нали е възможно да се преодолее това препятствие?

# 13
  • Мнения: 1 612
Да с инсеминация може да се преодолее.
Успех с инсеминациите ако се решиш!

# 14
  • Мнения: 1 419
Е, както обещах - отчитам ви се. Днес сутринта мина, но не мога да се похваля с нищо.
първо, имам фоликул 20мм, което е чудесно - тъкмо време за теста. Взе ми проба около 1,5 часа, а теста са го пражили около 3,5-4 часа по-късно.
Резултата е плачевен - убила съм с моята ЦС де що имало да шава   Cry
Ще ходя в понеделник на преглед и тогава ше говорим какво трябва да се прави.

Вие имате ли опит с подобни ситуации - какво се предприема обикновено. Доколкото зна мпричината обикновено е много киселинна среда... Така ли е?

# 15
  • Мнения: 4 399
Съжалявам за лошия резултат! Аз на твое място обаче не бих се притеснявала особено. Както и преди ти писах много лекари отричат тоя тест. И в литературата има много описани случаи когато жени са забременели след лоши резултати от тоя тест. Може да имаш проблем, може и да нямаш. Бих казала че след тоя тест не знаеш много повече отколкото преди него. Но дори и да имаш проблем с цервикалния мукуз, той лесно се преодолява с инсеминация. Освен това цервикалня мукуз варира от месец до месец и дори и сега да е лош, не знаеш какъв ще е следващия месец.
А между другото спермограма правили ли сте? Все пак преди тоя тест трябва да се знае с какъв материал разполагате.

# 16
  • Мнения: 1 419
Не сме правили спермограма. В понеделник съм на преглед (сега само по телефона най-общо разбрах, че е лош резултата) и тогава ще говорим какво трябва да правим от тук нататък.
Но аз съм имала големи проблеми с гъбите откакто се помня - последните години обаче са си кротували без много бяс и не са ми пречели, за да ги усетя  Cry
Всичко ще е наред в крайна сметка, то е ясно - просто ме интересува колко скоро мога да се надявам  newsm78  Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 6 360
Не сме правили спермограма.

ооо, ако не сте правили спермограма - първо това е трябвало да направите, а не посткоитален тест! сега не е ясно къде е проблемът всъщност.
направете задължително спермограма, с това се почват изследванията!

# 18
  • Мнения: 533
Не сме правили спермограма.

Ая, що пък реши че проблемът е в ЦС? Като се има предвид, че проблемите с ЦС са много по-рядко срещани от проблемите със сп-мата, много-много по-вероятно е да се окаже проблем със сп-мата.

Стискам палци всичко да е наред! Grinning

# 19
  • Мнения: 533
Аз го правих 5-6 часа след акта. За съжаление резултатът беше отрицателен.

Лали, а какво е положението със сп-мата при вас? При Щерев правили ли сте?
И аз преди време правих пост коитален тест, беше "гола-вода" Wink, но сп-мата показа 18млн/мл.

Поздрави Sunglasses

# 20
  • Мнения: 7 716
Нашата спермограма беше като на отличник. При Щерев я правихме.
А посткоиталния тест беше два умрели спермазотоиди на поле, при норма 5-6 живи.
Друг е въпросът, че мъжът ми работи с ренген и предполагаме, че на външен вид го докарва, но генетично са увредени плувците.

# 21
  • Мнения: 533
Нашата спермограма беше като на отличник. При Щерев я правихме.
А посткоиталния тест беше два умрели спермазотоиди на поле, при норма 5-6 живи.
Друг е въпросът, че мъжът ми работи с ренген и предполагаме, че на външен вид го докарва, но генетично са увредени плувците.

Лали, и нашия резултат от посткоиталния беше съвсем същия Cry
Ммммм тая "догадка" за плувците не може ли да се потвърди/отхвърли с някакъв тест? Разширена сп-ма правихте ли?

А какво казаха лекарите за резултата от посткоиталния ... На мен почти нищо, но при тая сп-ма явно друго не можеше да се очаква. Иначе на ЦС ми направиха там някакъв скоринг, като ми дадоха доста точки - ама не разбрах точно какво що... След време можем да вземем да повторим тоя посткоитален тест, но пък от друга страна, като планираме инсе за есента, няма смисъл...

Поздрави Grinning

# 22
  • Мнения: 1 419
Ние решихме да правим спермограма, но и лекарката днес каза да повторим посткоиталния тест и другия месец, защото от един тест нищо не можело да се каже...

# 23
  • Враца
  • Мнения: 5 200
Спермограмата преди или след повторния тест?

# 24
  • Мнения: 35
Моля те, Ауа, недей да се тревожиш толкова много!  smile3518. Няма никакъв смисъл! Казвам ти, че е по-добре да правиш опити да забременееш поне година и половина и едва след това, ако не се получава, да тръгваш по лекари!  newsm51. Хич не им вярвам на докторите вече! Или поне на традиционната медицина! Вместо добро, ти правят по-лошо! И напълно да си здрав, ти откриват хиляди болести и ти от притеснение може да се разболееш наистина!  newsm45. Да ме извиняват докторите, ама вече не ги бива особено много! По-добре да не ти се налага да ходиш при тях! От 2-3години вече почти не ходя при тях! Ходя на хомеопат, ако е нещо неотложно!  newsm10.
В края на миналата година ми се появи някаква алергия! Най-лошото, което може да ти се случи!  smile3511. Не за друго, ами защото не могат да разберат от какво е! Веднага в болница искаха да ме вкарат! Да ме тестуват!!! Да, ама не! Да не съм луда да се дам да ми вкарват в организма още един милион алергени, че да стана алергична към всичко!  smile3534.
То поне да се знаеше, че ще открият нещо! А то доктора сам си призна, че най-вероятно няма да се разбере нищо от това тестуване! След случая отидох на хомеопат и вече съм доста добре! Почти нямам оплаквания и то без да се тъпча с лекарства! Пила съм само два пъти еднократно едно хомеопатично лекарство и това е!  smile3521.
Моля те, Ауа, не се тормози излишно! Няма никакъв смисъл!  newsm10

# 25
  • Мнения: 533
Ние решихме да правим спермограма, но и лекарката днес каза да повторим посткоиталния тест и другия месец, защото от един тест нищо не можело да се каже...



Ая, правилно, и аз не бих се притеснявала от един лош посткотален тест - както и не се притесних де Wink Но първо сп-ма направете - ако има някакви проблеми, да се съсредоточите върху тях, вторият посткоитален тест ще стане излишен.

Стискам палци за добри резултати Grinning

# 26
  • Мнения: 637
Не сме правили спермограма.
Ая, неоправдано е да се прави посткоитален тест без спермограма - ами ако положенито при мъжа е лошо и просто няма живи сперматозоиди?

Посткоиталният тест е доста по - сложно изследване от това, което са ти направили. Той включва оценка на цервикалния мукус по 5 показателя и по точкова система, както и оценка на клетъчните елементи, в това число и сперматозоиди. Едновременно с това може да се прави и оценка на влагалищния секрет. По указанията на СЗО се прави между 9 и 24 час след коитус.

Но първо спермограма.  Simple Smile

# 27
  • Мнения: 637
Хич не им вярвам на докторите вече! Или поне на традиционната медицина! Вместо добро, ти правят по-лошо! И напълно да си здрав, ти откриват хиляди болести и ти от притеснение може да се разболееш наистина!  newsm45. Да ме извиняват докторите, ама вече не ги бива особено много! По-добре да не ти се налага да ходиш при тях! От 2-3години вече почти не ходя при тях! Ходя на хомеопат, ако е нещо неотложно! 

Просто си глупава или е защото си млада?
Ако е неотложно, ще те закарат в реанимация, а не при хомеопат.  Ама дано не ти се налага, че каквито са докторите напоследък, ще си отидеш млада и зелена.

Я почети малко в тоя клуб, да видиш хората какви проблеми имат и дано осъзнаеш, че е цинично да им говориш така.

# 28
  • Мнения: 1 419
Спермограмата преди или след повторния тест?
Преди - надявам се още другата седмица да стане!

Благодаря на всички ви за съветите и мненията. Не съм чак толкова крайна като Зорри, но определено не смятам да преминавам към по-нататъшен етап с нови хапчета преди да си направя няколко месеца почивка и да се консултирам с поне още един лекар.

  bouquet за всички ви  Hug

Общи условия

Активация на акаунт