Тест за съвместимост

  • 8 084
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 419
Момичета, надявам се да ми помогнете с малко иформация...
Обаче моята лекарка иска да направим тест за съвместимост - до 2ч. след полов акт се взима проба от влагалището и се гледа нещо. Ей това 'НЕЩО' не ми е ясно какво е...  Thinking
Някой знае ли?  newsm78

# 1
# 2
  • Мнения: 4 399
Ами той не е за съвместимост а се гледа дали сперматозоидите оцеляват в твоя цервикален мукуз. Търсят се да се видят подвижни сперматозоиди след известен период от време. Обикновено обаче са повече часовете. Тук мисля че препоръчват 14-18 часа. Това е може би най-неточния тест в репродуктивната медицина и много лекари не го одобряват или направо го отричат zащото го смятат zа неинформативен. Има много случаи когато тестът показва добри резултати, но забременяване на настъпва по естествен път. Също много често явление е тестът да покаже лоши резултати, а жената да забременее дори в същия цикъл.

# 3
  • Мнения: 1 419
Благодаря ви.
На мен ми искат теста до 2ч след полов акт. Ще видим какво ще излезе - аз съм малко скептична към подобни тестове  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 164
Преди години и на мен ми искаха този тест и беше точно така-до 2-3ч трябваше да съм там без да съм си направила тоалет(е само външен) и резултата ми беше отличен и на другия месец бях бременна,така че не мисля ,че е неточен.

# 5
  • Мнения: 7 718
Аз го правих 5-6 часа след акта. За съжаление резултатът беше отрицателен.

# 6
  • Мнения: 1 419
Благодаря ви, момичета - ще споделя като мине дали 'болеше'  Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 469
Не съм го правила, но някъде бях чела, че този вид тестове се правят с цел да се провери оцеляемостта на сперматозоидите. При някои жени влагалището има по-висока киселинност и ги убива преди да са стигнали целта. Т.е. белите човечета трябва да са доста бързи.

# 8
  • Пловдив Белащица
  • Мнения: 1 447
Имам един въпрос, защото попринцип и аз съм решила да правя такъв тест.
Ако преживяемостта на малките плувци се дължи на алкалността/киселинността на цервикалната слуз, не може ли просто при вземане на секрет да се изследва, каква е средата? Или има и друг критерий за благоприятното оцеляване на плувците?

# 9
  • Мнения: 533
И аз мисля, че 2-3 часа са малко. При Щерев искат да са минали поне 6 часа. Посткоиталният тест не може да е показателен "дали жената може да забременее". Той е просто проверка как плувците се чувстват в цервикалната слуз. При отрицателен тест - може ЦС да не е добра, може плувците да са малко, или много често - да не е направен в подходящия момент, защото плувците могат да живеят само в слузта, която се произвежда преди ову. Има и друг вид тест . т.нар. пенетрационен тест, в която отделно сп-ма и ЦС се смесват със съответното от фертилен донор, така се разбира проблемът в слузта ли е, или в сп-мата.


Поздрави!

# 10
  • Мнения: 1 612
Момичета ще споделя от собствен опит.
На мен ми правиха такъв тест преди 3 месеца.
Да Ви кажа беше около 6 часа след акта.
Според докторката резултатите бяха ужасяващи, но аз си знаех причината. тя не можа да ми определи правилно датата на овуто и понеже беше минала резултатите явно не бяха добри.
До този извод стигнах след като ходих и при ембриолог за да погледне спермограмата на съпруга ми(а тя е перфектна). А той каза, че този тест е пълна глупост.
Това е от моя опит.
Дано да съм Ви била полезна.

# 11
  • Мнения: 7 718
Моят фоликул беше 21 мм. Точно на време, но теста беше отрицателен.
Мисля, че посткоиталният тест е доста показателен.

# 12
  • Мнения: 288
Аз бих направила поне още един.

С инсе нали е възможно да се преодолее това препятствие?

# 13
  • Мнения: 1 612
Да с инсеминация може да се преодолее.
Успех с инсеминациите ако се решиш!

# 14
  • Мнения: 1 419
Е, както обещах - отчитам ви се. Днес сутринта мина, но не мога да се похваля с нищо.
първо, имам фоликул 20мм, което е чудесно - тъкмо време за теста. Взе ми проба около 1,5 часа, а теста са го пражили около 3,5-4 часа по-късно.
Резултата е плачевен - убила съм с моята ЦС де що имало да шава   Cry
Ще ходя в понеделник на преглед и тогава ше говорим какво трябва да се прави.

Вие имате ли опит с подобни ситуации - какво се предприема обикновено. Доколкото зна мпричината обикновено е много киселинна среда... Така ли е?

Общи условия

Активация на акаунт