Не желае да се къпе

  • 2 189
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Здравейте!
Дъщеря ми от новородена до сега я къпем всяка вечер,не сме имали проблеми,но откакто бяхме на море преди 2 седмици се започна кризата.Там и миех косата почти всяка вечер,заради къпането в морето,при което тя взе да изпада в нервни кризи-да пищи само щом види душа и да реве.Това става,защото докато и мия косата и влиза вода в очите,в устата и тя пищи като обезумяла,опитвах да и правя заслон на очите,не се получава,но тя така или иначе изпада в криза,още щом чуе душа.Сега стана още по-непоносимо-всяка вечер,щом разбере,че ще се къпем,започва да плаче и да си пипа косата и да ме гледа въпросително-аз и обяснявам,че няма да мием косата,а само дупето,но явно това не помага,защото тя продължава да скимти,докато не се увери,че съм права,но продължава да реве и под душа,докато я насапунисваме,въпреки,че не мием косата(нея я мием 2 пъти в седмицата).Тази вечер беше върха на сладоледа-легна си без да съм я къпала,въпреки,че цял ден тича и мирише на пот ужасно.Като разбра,че ще се къпем,не помогнаха никакви обяснения за косата,че няма да я мием,рева като заклана,опитах да я окъпя без душа,напълних ваната,сложих патетата и играчките вътре,но тя получи силна криза,рева много,взе да се задъхва чак и аз се отказах.
Дайте ми съвет какво да правя,притеснена съм,сигурна съм,че и утре ще е така,а утре задължително трябва да я изкъпя и не знам вече какво да правя.Преди да отидем на морето и беше приятно да я къпем,но дните,в които миехме косата и бяха и преди неприятни и ревливи. ooooh!

# 1
  • Мнения: 25 568
 Joy
Спокойно, реването няма нищо общо с морето, ами с възрастта.
Моят син така пищеше при миенето на косата, че целият блок кънтеше. Добре, че тогава не бяха модерни обажданията до социалните служби, иначе кой знае какви неприятности щях да си имам с тях. Върви доказвай после, че си мила коса с бебешки шампоан, а не си драла детето си живо.  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 2 908
Така е точно както ти го казваш и съм наясно с това-но не можах въобще да я изкъпя,защото се беше вкопчила в мен като маймуна-обгърнала ме с двата крака и не ме пуска,и реве,та се дере.Отказах се,че беше мъчение,но сега умувам как да е от утре-то трябва аз да се къпя заедно с нея,ако пак ме обгърне така с крака,а тя го прави това,като я е страх от нещо.Притеснявам се,че причинявам на детето си огромен страхови шок,тя така или иначе е ужасно емоционална и ми се буди по 4-5 пъти на нощ,ако не от зъби да реве явно от нещо преживяно-та си представям тази нощ какво реване ще падне след 1-2 часа.....

# 3
  • Мнения: 148
Ох, горката! Аз стисках с ръка очите му като беше по-малък, въпреки че протестираше, за да не му влиза вода. Сега знае сам да стиска очи и да си държи главата назад , за да ги пази.Трябва да измислиш нещо да пазите очичките, за да не се превръща къпането в кошмар

# 4
  • Добрич
  • Мнения: 958
Ох, толкова ми е познато това. До скоро и ние имахме същия проблем, при това от бебе. Положението се оправи след много обяснения и успокоявания, преди и по време на къпането. Аз влизах заедно с него и както ти казваш, хванат за крака ми така го къпех. За мен това беше идеално решение, понеже по този начин няма как да падне, а аз с 2 ръце се стремя така да измия косата, че да не влезе вода никъде на друго място. При нас е малко по-лесно, защото е момче и е с къса коса, но както сте казали и по-горе такива крясъци и ревове - сякаш го коля. Проблемът на децата са очите и ушите. За ушите не бях особено убедена, но и сега ме моли да внимавам, да не ги запушвам. Също и от струята на водата - при нас е "искам с малко вода". Пускам душа да тече възможно по-малко, за да не го плаши, но и така, че все пак да мога да го изплакна. Придобиват някакъв страх, който трудно се овладява. Мийте косата с глава наклонена максимално назад и много я успокоявай, покажи й как да си стиска очите, че поне от това да те освободи. Къпането ще ви отнема повече време, но ще се справите.  Peace

# 5
  • Мнения: 2 908
Благодаря ти,kemi за съвета HugАз това също го знам и се опитвам да го правя,но като и обяснявам нещо тя само реве и все едно не и говори човек.За стискане на очи-показвах и,тя само реве-все едно не и говоря.Абе пълна паника настава,не желае да ме слуша въобще какво и говоря,до сега се къпехме хванати за крака на някого-така наистина е по-лесно,за да не се хлъзне и падне,но днес ми беше увиснала на кръста-чак горе и ме обхванала с крака около кръста....само ако се опитах да я пусна,наставаше нещо страшно и ме стискаше с крака и не се пускаше....Говорих и дълго и много след това-че хората не харесват миришещи деца,че утре ще мирише некъпана и няма да си играят с нея децата,че патето във ваната се къпе и не плаче,а тя реве,че любимата и маймуна вече се изкъпа и легна и не иска да спи с нея,защото мирише-все едно не и говорех. TiredТа от утре явно трябва да влизам с нея изцяло да се къпя,защото така на кръста ми увиснала не виждам как ще я пусна долу на земята да се къпе. ooooh!

# 6
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Като гледам твоята се казва Габи...и моята и доста си приличат така, както описваш нещата! И моята е много емоционална всичко преживява и то предимно нощем, разбира се...И да те успокоя, че и ние сме на същото дередже...от известно време насам е решила, че не иска и няма да се къпе и се получава същата ситуация, като при вас - рев....рев...Незнм какво да те посъветвам, освен, че според мен е период, като всички останали периоди, през които минават децата и ние покрай тях! Аз действам според ситуацията и повечето пъти успявам да я прилъжа, но с миенето на главата и при мен това е ,мисията невъзможна'. А само да й кажа да си наколни назад главата ела да видиш какво се казва ДРАНЕ...  smile3511 И реве точно, защото й влизало вода в очите  Shocked а сутрин, като й мия лицето няма проблем  smile3506 Ходи, та разбери какво иска...  Thinking

# 7
  • Мнения: 4 970
не е от морето, и нанй-вероятно не е и заради косат специално.точно на същата възраст и моята щерка ми правеше такива кризи Crazy .Къпех я седнала на капака на тоалетната чиния ooooh! .При нас пък сега след като се прибрахме от морето- голяма любов към водата настана Joy ако има как - все там ще виси..ей- няма угодия Grinning
Та- с две думи- спокойно- период е Peace

# 8
  • Мнения: 2 908
Ами то не е от морето,тя в морето се къпеше като разпрана и не излизаше-има разлика между морето и душа Crazy,въпреки,че в морето си мокреше и косата...Ха сега де-добре поне,че не сме единствени-ще го умувам как да се къпем-че то у нас не може да стоим седнали на тоалетната-баня и тоалетна са отделно Crazy-в банята няма къде да седне,освен във ваната....А за дрането-ами верно не е дране,ами не знам какво е-помислих,че ще спре да диша по едно време,чак се ужасих.Как го издържате това нещо?И то,че се издържа,издържа се,ама за една вечер-ами на следващата-не виждам как ще е така постоянно. Rolling Eyes

# 9
  • Добрич
  • Мнения: 958
Докато са превключили на този рев и пищене, децата не чуват и не възприемат нищо. Безполезно е тогава да се опитваш да я учиш на нещо, само мили думи - колкото да чува гласа ти. И трябва да си много спокойна. Много е трудно, знам, но трябва. Когато детето /след известен период/ се убеди, че не е толкова страшно, ще престане на пищи. Преди къпането й говори, ако трябва и цял ден.
Голям зор ми беше това къпане доскоро, направо се разболявах като дойдеше момента и напълно те разбирам какво ти е.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 421
Моят син започна така да плаче при миенене на косата, когато беше на около 2 годинки, та доскоро. Сега вече не реве, но пък постоянно сме с уговорки преди влизане в банята - Нали, без косата!
Какво ли не сме пробвали, какво ли не сме измисляли - дереше се и това е. Целият блок ни разбираше.

# 11
  • Мнения: 9 814
Моето дете също се страхуваше от къпането именно заради това пусто миене на косата.
Обясних че, който не си мие косата става плешив.
Май сработи, сега сме на другата крайност- иска всяка вечер да си мие косата.
Но, докато се стигне до това, минаха близо 2 години.

# 12
  • Мнения: 2 908
Благодаря на всички Hug-явно е,че никак не сме единствени и е период,ще говоря-не се ядосвам,защото няма за какво-чак ми е смешно като я гледам,но пък бях притеснена,че ще и докарам някой страх,дето няма да го оправим-но явно греша-ще го минем и това.

# 13
  • Мнения: 24 467
И двамата ми младежи имаха такъв момент тъкмо след навършване на 2 годишна възраст, сега сме в него с малкия. Значи запазвам ледено самообладание, когато се започни пищенето, карам да застане прав с наведена назад глава и поливам съвсем бавно, като обяснявам, че ако не го направи, ще му влезе вода в очите. Вече сме 2-3-ти месец така с малкия, но като чуе "заплахата" мирясва и само приплаква по мъничко. Значи- чува си хлапето. И при други ситуации съм забелязала- струва ми се, че реве неистово, понеже иска не знам какво си, но при твърд отказ и заплаха с влошаване на ситуацията млъква- чува и възприема, значи. Даже снощи след такъв магарешки рев и писъци му заявих, докато си ревеше, че излизам и ще се прибера когато млъкне и наистина поех- млъкна. Минута след това играеше с големия и неговия приятел на сумо с плюшените играчки и беше щастлив и весел- да не повярваш. А, пропуснах- докато обяснявам го правя с един такъв висок глас, който да ми позволи да го надвикам.
Има и специални козирки за къпане, но не знам от къде можеш да купиш такава. Питай в детските и бебешки магазини.

Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 10:47 от Judy

# 14
  • Мнения: 817
Олеле, няма такова дране като започнем да мием косата! Всяка, абсолютно всяка вечер правим уговорки :"Ама няма косата!"
Сигурна съм че съседите са много учудени от рева на дъщеря ми всяка вечер по едно и също време Laughing Обяснявам, карам главата да държи назад, маааааааааааааааааалко намаля рева, но понякога пак изпада в такива кризи.

Общи условия

Активация на акаунт