Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Деца от 1 до 6 г.
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Sofia

Това , което ще ви разкажа ме разтърси и ме уплаши много.Случи се във вторник.Tози месец идвах във Варна за по няколко дни.Миналият път беше преди две седмици , а когато дойдох сега и заведох дъщеря ми на детския кът се изненадах много от новия атракцион - а именно - бИК ЗА РОДЕО!!!Изумих се как децата изпадаха в екстаз като го видят и как дърпаха и умоляваха майките си да ги пуснат да си поиграят на него.Моето дете също не се стърпя.Просто подлудя, очичките и щяха да изкочат от радост и напиращо желание да го възседне след като гледа как един батко го яха , пада и пак го яха... Аз естествено бях против.Та тя дори нямаше да успее да се качи на него,но и представа всъщност си нямах каква огромна опастност се крие там.Детето ми - буйно и самостоятелно , обича да прави каквото си науми и да постига своето , трудно се излиза на глава с нея.Cлед поредния изблик и казах да пита баткото , а той естествено каза не след като я попита само за възрастта.Държа да уточня , че пред атракциона няма табела за точки , възраст , време и прочее.Едно момиченце обаче на около 9-10 години успя да убеди родителите си и се качи на бика.За няколко завъртания и беше долу.Стана веднага и се завтече отново към бика.Не можа да го възседне от едната страна и хукна от другата.Mетна се отгоре и пак падна почти веднага.Този път обаче се случи нещо , което потресе всички присъстващи.Детето първо не помръдна , а после изведнъж започна неистово да пищи , опита се да стане , а ръчичката и от лакътя висеше.На мен ми се сви сърцето и изпаднах в ужас , а не знам родителите ....Беше с майка си и баща си.Баща и я грабна веднага и сигурно са я завели по най-бързия начин в болницата.Мисля , че не е нужно да описвам по-подробно и това е доста.Мирела видя всичко , а после само като видеше дете да се запътва към бика започваше да вика , че е опасно и да разказва какво е станало(чакахме опашка за ластиците както винаги там е така).На другия ден пак бяхме в детския кът.Родеото си стоеше и качваха също толкова малки деца като момиченцето , което си счупи ръката.Какви са последиците за нея не знам , но за детсия кът всичко си е по старому.Печалба да има , а за децата к'во им пука?!?Започнах да си задавам въпроса дали и другите съоръжения са толкова "безопастни".Започнах да си задавам въпроси като например следи ли въобще някой за безопасността , има ли разрешително за въпросното родео, което според мен е само за възрастни , дали ще ги осъдят или ще си платят и ще им се размине , колко такива случаи е имало до сега ...Mоже да допълвате...А за високата пързалка?Какво ще кажете?!
Цитирай

ул. "Мечтание"

За атракционите не знам, ама за родителите... бих се позамислила... След като няма контрол над атракционите и родителите не контролират сами децата си... абе какво да ти кажа... Изводите и сама можеш да си ги направиш!
Цитирай

гр.Варна

Този атракцион не съм го видяла още ,но инциденти се случват навсякъде. Можеш да си счупиш ръката и на батута и както си вървиш. Аз преценявам къде да си пусна детето и отговорността си е моя. Но виж изсъхналите дървета из морската градина са изключително опасни. Просто си падат огромни клони ,защото някой не си е свършил работата по поддръжка. Вече пострада една млада жена ,какво чакат незнам. Ако удари дете такъв клон ,ще го убие. И на жената и се размина за малко с черепно мозъчна травма и раздрано тяло.
« Последна редакция: пт, 29 авг 2008, 07:40 от Milena »
Цитирай

Атракционът, този, конкретно, сме пробвали със сина миналата година, когато почивахме в Албена и това, което конкретно мога да кажа е, че безопасността зависи от организаторите. Предполагам, че става въпрос за същия /като вид/ бик. Въпросният бик може да се движи и върти много бавно. Синът ми дори не падна, предварително се договорихме така с момчетата. Помогнаха му да се качи, пуснаха музика и движенията бяха плавни и умерени. Никакъв проблем. Иначе за възрастните, които сме гледали, все едно че става въпрос за съвсем друг "Бик"- рязко и бързо въртене, смяна на посоките, подхвърляне и т.н. Момчетата си разбираха от работата и се съобразяваха.
А ръката си детето може да счупи  и от падане от люлка или най- обикновена пързалка. Племенницата ми падна от тротоар с височина 10 см. на 14 години и се наложи гипсиране на ръката при установена такава контузия. Много е относително.
Цитирай

Това е възмутително. Аз съм от родителите дето са доста притеснителни и винаги оглеждам детските съоръжения, люлки и пързалки. Гледам, колкото може повече да я предпазя от нещастни инциденти. Но сега се замислих, дали наистина някой следи или всичко се е обърнало на бизнес и печалба!?
Цитирай

Според мен точно това съоръжение е за по-големи деца,така,че отговоността е на родителите.
Решението дали да пуснат там детето също е тяхно.
Инциденти стават и на по-безобидни места за игра.
Въртележката също е опасна,блъскащите се колички и те,но не би си качила детето само там,нали?
Цитирай

То е ясно, че отговорността си е на родителите. Убедена съм, че никой не си прави труда в нашата държава да следи за безопасността на които и да са атракциони. Да не си припомняма случаи с гондоли и какво ли още не...
Цитирай

Мисля, че трябва да са задължени, да има табела от колко години нагоре може да се ползва тоя бик.
Ле-леее да бяха в Америка, да видиш колко дела щяха да имат!  Mr. Green

Къде се намира той?
Цитирай

гр. Пловдив

То е ясно, че отговорността си е на родителите. Убедена съм, че никой не си прави труда в нашата държава да следи за безопасността на които и да са атракциони. Да не си припомняма случаи с гондоли и какво ли още не...

Това не е вярно, моля не говорете наизуст.
Табелите са задължителни, възрастовите ограничения също.
Мен като притежател на атракцион, незавимо колкото и малък да е, няма родител който да ме задължи или убеди да му пусна пусна детето, което не отговаря на възрастовите ограничения примерно.
Дори се е стигало до момент, в който съм молила майка да напусне, след като не може да й събере главата, че нещото, което прави детето й е опасно.
Така че без обобощения.
Има си комисии и комитети, които следят за детските атракциони
Плюс това има задължителни годишни инспекции
Който има желание да подаде оплакване по реда си.
Иначе компетентните приказки са изцяло не на място.
Както е казано - инциденти стават навсякъде и на контролиране и отговарящи на стандартите атракциони. Въпросът е да се ограничат рисковете до минимум.
Цитирай

Варна

Не, не са безопасни!

Няма също така контролен орган, който изобщо да се занимава с това дали съответстват на някакви изисквания за безопасност /защото такива регламентирани в БГ няма!/
РИОКОЗ пък си затварят очите колко ниска е хигиената по въпросните съоръжения - визирам конкретно надуваемите замъци.

След инцидент, на който бях свидетел миналото лято поставиха допълнителни табели с ограничения за възраст, и информация, че родителите са длъжни да наблюдават децата си, докато ползват съоръженията.

В общината се оказа, че уж някаква си комисия от Общински съветници одобрявала съществуването на въпросните атракциони, а прекият контрол е от ОТДЕЛ "КОНТРОЛ ПО ТЪРГОВСКАТА ДЕЙНОСТ И ТУРИЗМА"  Началник отдел: Иван Иванов, стая 911
iivanov@varna.bg   668-153

Вярно е, че инциденти стават навсякъде, но въпросните атракциони, представляват услуга предназначена за деца/от която явно се печели добре/ и контролът за качество и безопасност в случая би трябвало да е изключително стриктен.

Цитирай

Каспър, не си ме разбрала, явно. Не претендирам за компетентно мнение. Само давам свое мнение. И в него никъде не казвам, че по закон не трябва да се следят или няма задължителни моенти (пак по закон) - казала съм, че на практика никой не си прави труда (имам предвид държавните органи). Хайде да видим по Черноморието на колко места ще намериш табели за възрастово ограничение - аз лично никъде не съм видяла и оттам си правя изводите.
Ти като собственик носиш своята отговорност и е похвално това, че съвестно си гледаш работата. Но колко са като теб....?
Цитирай

гр. Пловдив

Има орган и това е КЗП - те следят дали и атракциона е минал годишна инспекция
За Пловдив мога да кажа, че са проверявани всички детски центрове и атракциони, по няколко пъти
Може би защото сме малко и е лесно, морето с много по-голяма гъстота и не могат да огреят навсякъде
И аз не знам
Цитирай

Варна

Преди две години не пуснаха голямата ми дъщеря на високата пързалка. Момчето каза, че била още малка за нея.
Цитирай
ВЪЗМУЩАВАМ СЕ ОТ МИСЛЕНЕТО НА НЯКОИ МАЙКИ...ТАБЕЛИ,ЧЕ РОДИТЕЛИТЕ НОСЯТ ОТГОВОРНОСТ ...ДА ,ЗАЩОТО ТОЙ САМ РЕШАВА ДАЛИ ДА ПУСНЕ СВОЕТО ДЕТЕ И НЕГОВОТО ПСИХИЧЕСКО И ФИЗИЧЕСКО СЪСТОЯНИЕ....И ДА ЗАПЛАТИ ЗА УДОВОЛСТВИЕТО НА СВОЕТО ДЕТЕ,ТЕЗИ ХОРА НЯМАТ САМО ПРИХОДИ,А И СТРАШНО МНОГО РАЗХОДИ,НО ТОВА НЕ СЕ ЗНАЕ И ПРЕЦЕНЯВА..ЯВНО ,КОЙТО НЕ МУ ИЗНАСЯ ИМА ПЕЙКИ В ПАРКОВЕТЕ ДА СИ ДЪРЖИ ТАМ ДЕЦАТА...
И МИ Е ЧУДНО КАК ДА СЕ ПРЕЦЕНИ ВЪЗРАСТ,КОГАТО ИМА ДЕЦА НА ДВЕ ГОДИНИ,КОИТО СА МНОГО ПО ДОБРЕ ВЪВ ВСЯКО ЕДНО ОТНОШЕНИЕ,ОТКОЛКОТО ДЕТЕ НА 10 ГОДИНИ ..НАПРИМЕР
ЕДНО ДЕТЕ Е ОГЛЕДАЛО НА РОДИТЕЛИТЕ СИ,,,,СПОРТА ПОД КАКВАТО И ДА Е ФОРМА Е ВЕЛИК..
ПОЗДРАВЛЕНИЯ ЗА МАЙКИТЕ ,КОИТО ЗНАЯТ КАК И ЗАЩО....
Цитирай

Варна

аз пък искам да видя това дете на 2 дето е много повече от дете на десет... за десет годишен бавно развиващ се младеж ли говориш или сравняваш нормални деца с нормално физическо и психическо здраве?
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.