Манджа от типа "много ме мързи":)

  • 6 773
  • 19
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 6 472
Тръгнах да правя кюфтета от тиквички, но нещо ме подгони жегата и се отказах да седя 2 часа пред котлона. Понеже бях настъргала тиквичките се наложи да ги оползотворя и врътнах следната манджа, буквално с 10 мин приготовление:)

3-4 средни картофа
4-5 тиквички
3 яйца
100-150 гр сирене (може и без него)
4-5 пълни с.л брашно
1 чаша кисело мляко
100-150 гр кашкавал
копър, сол, черен пипер, по желание 2-3 скилидки чесън.

Тиквичките се настъргват на едро и се отцеждат леко от водата. При тях се настъргват пак на едро картофите. Обърркват се с 2 от яйцата и подправките. Всичко се изсипва в добре намазнена тавичка и се пече, до като остане само на мазнинка. За да има "визия", от настъргания кашкавал, останалото яйце и млякото се прави заливка. Яденето се връща до като хване коричка.
Първият път го правих без тази заливка, ми направо сложих продуктите в бъркоча с тиквичките и опекох всичко на куп:)
Става доста вкусно и е много подходящо за сезона Wink

# 1
  • София
  • Мнения: 3 328
Мда...добрия стар огретен, в който ти си внесла свои "змейовизми" LaughingНаистина лятно ястие!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 737
Много обичам картофен огретен, много обичам и огренет от тиквички, но не се бях сетила да си спретна огретен от карфофи и тиквички  smile3555. Страхотна идея  thumbsup. Благодаря!

# 3
  • Мнения: 4 546

3-4 средни картофа
4-5 тиквички
3 яйца
100-150 гр сирене (може и без него)
4-5 пълни с.л брашно
1 чаша кисело мляко
100-150 гр кашкавал
копър, сол, черен пипер, по желание 2-3 скилидки чесън.

Тиквичките се настъргват на едро и се отцеждат леко от водата. При тях се настъргват пак на едро картофите....
това и аз го пробвах, но без млякото, яйцата и брашното. стана отврат и отиде право в коша Embarassed
беше много горчиво, незнам защо.

# 4
...това и аз го пробвах, но без млякото, яйцата и брашното. стана отврат и отиде право в коша Embarassed
беше много горчиво, незнам защо.
Ама то без тия неща въобще какво се получи. Не загоря ли тогава. Тиквичката след като се препърже обикновенно горчи Confused

# 5
  • Мнения: 4 546
Ама то без тия неща въобще какво се получи. Не загоря ли тогава. Тиквичката след като се препърже обикновенно горчи Confused
не, не загоря.не обичам заливка и кисело мляко, като е сложено при готвенето. слагам си после.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
беше много горчиво, незнам защо.
Напълно възможно е някоя от тиквичките да е била горчива и от нея цялото ястие да се е вгорчило.

# 7
  • София
  • Мнения: 3 328
Ето и моето таз сутрешно предложение за бързо и вкусно ястие - пълнени пиперки със сирене и яйце.
Необходими са около 1 кг пиперки, които предварително изтърбушваме /извинявам се за грозния израз, но е точен/ и измиваме на течаща вода отвътре, за да премахнем напълно семките.
Разбъркваме около 0.400 кг сирене с 4-5 яйца, добавяме 2-3 с. л. кисело мляко /може да бъде заменено с малко течна готварска сметана/, ситно нарязани копър и магданоз и с получената смес пълним пиперките, като запушваме дупчиците им с парчета от външната страна на домат /като капачета, за да не изтича сместа при печенето/. Слагаме ги в намазана с олио тава, поръсваме ги с малко вода и ги слагаме в предварително загрята на около 200 градуса по Целзий фурна. Печем, докато пиперките хванат приятно кафяв загар. Наздраве Grinning

# 8
..- пълнени пиперки със сирене и яйце.
....
Любимото ядене на половинката. Но аз преди да ги напълня пиперките и ги надупчвам с вилица

# 9
  • София
  • Мнения: 9
Включвам се към рецептата на Карима.........към яйцата и сиренето добавям една филийка накиснат стар хляб и запушвам чушката също с парченце стар хляб........така става доста по-безсолно.......да ви е сладко

# 10
  • Мнения: 6 472
И точно с накиснат стар хляб ги правя Grinning

# 11
Пък аз слагам галета. Дали с хляб няма да е по-добре Thinking

# 12
  • Варна
  • Мнения: 737
Пълнените чушки със сиренце са страхотна лятна гозба. Аз обаче заменям пиперките с камби, защото са по-месести и сладникави. Също така към сиренето прибавям и извара, за да не е солено.

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Да се присъеденя и аz.

400 гр. варени картофи
200 гр. Cabanossi (вид салам с малък диаметър)
80 гр.  zелен лук
3 домата
2 с.л. zехтин
сол, черен пипер
3 яица
200 гр. сирене
Студените сварените картофи се наряzват на малки кубчета. Саламът, лукът се наряzват на шайби, а томатите на четвъртинки. Загрява се в тиган zехтина и първо се пускат картофените кубчета на по силна печка. След това огъня се намалява и се прибавят останалите неща. Подправя се. Яйцата се раzбъркват със сол и се прибавят към сместа. Най накрая се прибавя наряzаното на кубчета сирене и се zапича на фурна zа 10 мин.

# 14
...


200 гр. Cabanossi (вид салам с малък диаметър)
...
РОзичка, това малко като шпек салама ли дето е на вкус. Абе в Лидъл съм го виждала ама не мога да сетя кой от всичките видове беше. Вкуса малко между шпек салам и луканка?!

# 15
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
РОзичка, това малко като шпек салама ли дето е на вкус. Абе в Лидъл съм го виждала ама не мога да сетя кой от всичките видове беше. Вкуса малко между шпек салам и луканка?!
Ами да. Аz много го харесвам. Той е пушен салам от свинско месо

Последна редакция: сб, 02 юли 2005, 15:21 от rosa

# 16
  • Мнения: 588
Пробвах манджичката страхотна  е, много вкусна, eat а и лесно се готви  chef и бързо Grinning

# 17
  • Мнения: 1 269
Снощи хапнахме пилешки дробчета с лук:
   
      2кг.кромид лук нарязан на ситно се задушава в олио или зехтин до омекване.В иенаглас тенджера слагаме задушения лук ,600-800 гр пилешки дробчета ,2-3 рендосани домата ,китка нарязан магданоз ,черен пипер ,лъжица соев сос ,щипка канела ,посоляваме и заливаме с 200мл. бира .Печем на умерена фурна докато остане на мазнина .
Много вкусно и лесно ястие !Добър апетит ! Kissing Heart

# 18
  • Мнения: 750
Хайде и аз да се наредя на опашката с бързите рецепти.
Преди няколко дни пробвах една на пръв поглед засукана (всъщност много лесна) манджичка, препоръчана ми от Един досаден всезнайко готвач, но не мога да не призная, че много ми допадна.
И така:

ПИЛЕ С ТИКВИЧКИ, ПЕСТО и ПАРМЕЗАН

Продукти:
2 пилешки пържолки от бутче
3 тиквички
сос песто (продава се готов в малки бурканчета)
пармезан
зехтин
сол на вкус

Приготвяне:
В тефлонов тиган запържвате месото, нарязано на късчета с 1 суп.л. зехтин. Като се зарозови добре от всички страни, добавяте тиквичките, нарязани на ситно, малко сол и още 1 суп.л. зехтин. Пържите добре, докато тиквичките омекнат съвсем и водата, която пуснат се поизпари.
Сервирате с по малко сос песто, накапан отгоре (около 1 чаена лъжичка на порция) и поръсено с настъргано пармиджано (пармезан) или Гран Падано.

Да ви е вкусно!

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 3 553
Ето и от мен една "мързелива манджа", която спретнах преди няколко дена.
В намазнена тавичка в предварително нагрята фурна слагам картофи и тиквички - нарязани на кубчета (осолени, малко мазнина, 0.500гр. вода и 1 бульон). Като се запекът, слагам около 1 к.ч. ориз, 1 к.ч. грах (може и морков) и скилидки чесън - около 1-2 глави. Доливам още вода.
Когато ориза се посвари, всичко това го заливам с 3 яйца разбити с черен пипер, кукума и подправки по желание или под ръка.
Запича се до златиста коричка.

Общи условия

Активация на акаунт