Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Клюкарник
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Варна

Здравейте!
Реших да пусна тема тук, защото много хора ще я прочетат и се надявам все някой да може да ме упъти!

Ситуацията е следната: по лична карта се водя с постоянен адрес в Стара Загора. Документ за временен адрес нямам. Реално живея във Варна (от скоро). Дъщеря ни е родена в София, но е живяла там само 3-те дена в болницата. Освен Акт за раждане, друг документ тя няма. Искам да пътувам с нея в чужбина. Старият ми задграничен паспорт е с изтекъл срок (или както там се казва). Издаден е в Стара Загора. Та въпросът ми е: Къде да си подам молба за нов паспорт и какви документи евентуално ще ми трябват, за да се издаде паспорт на малката? И ако някой знае: трябва ли допълнителен документ, че бащата е съгласен детето да напуска страната?
И последно да уточня: евентуално ходене до Стара Загора би ми било много много трудно!
Предварително благодаря за отговорите!  bouquet
Цитирай

София

ъъ.. значи за паспорт трябва по постоянен адрес да се подадат документи. за детето не знам.
Цитирай

Sandhausen, Germany

Когато вадихме задгр. паспорт за малкия, звъннах в районното да питам на кой адрес се води, защото с таткото се водим на различни адреси и оттам ми казаха, че детето се води на адреса на майката. Колкото до ваденето на нови документи - мисля, че все пак ще ти се наложи да идеш до Стара Загора, но все пак може да звъннеш в районното ви и да питаш.
Цитирай

видин

детето се води на адреса на единия от родителите.
за да си спестиш ходене до града с постоянния адрес, трябва да си избириш нов такъв - там където ти е най-удобно- например настоящия си. това става в общината. след това с документите от общината - мисля че трябва и адресна карта, се отива в полицията и се прави нов паспорт. за детето трябва да се разпише и кварталният отговорник. процедурата се ускорява, ако го намерите в полицията и го помолите лично да се разпише.
ами това е.
Цитирай

Abu Dhabi

или отиваш до Стара Загора, или първо си сменяш постоянния адрес /лична карта /. Вадиш с новата лична карта паспорт на себе си, а за малката ти трябва присъствието и на бащата, или изрично нотариално заверено пълномощно от него/което е кофти вариант/. Трябват ти още снимки на малката, акт за раждане плюс копие, и удостоверение за постоянен адрес пак за нея, което се вади от общината.
Не можеш да изведеш детето навън сама без нотариално заверена декларация от бащата.
Цитирай

No Line On The Horizon

Смени си постоянния адрес. Така е най-лесно в твоя случай. Всичко друго са ти го обяснили.
Цитирай

За новия ти международен паспорт ти трябва и акт за раждане, 2 бр.снимки и вносна бележка за платена такса.
Цитирай

Ако бащата живее с вас-трябва И той да присъства на подаването на документите на малката.Ако ще пътуваш сама, без бащата на детето-трябва ти и документ, че е съгласен.
Цитирай

София

Ако бащата живее с вас-трябва И той да присъства на подаването на документите на малката.

Ако ще пътуваш сама, без бащата на детето-трябва ти и документ, че е съгласен.

Нотариално заверена декларация, че бащата е съгласен детето да бъде изведено извън границите на Р България с другия родител. На границата се оставя (понякога) ксерокопие, а в теб остава оригинала. Документът се иска на излизане от страната и при влизане в друга страна.
Детето трябва да има паспорт. На подаването на документите трябва да присъства бащата, или да има (пак!) нотариално заверена декларация, че е съгласен да бъде издаден паспорт на детето в негово отсъствие.

Информация за напускане на територията на Р България от деца до 18 години
Цитирай

София

Що се отнася до това къде и как се издава паспорт - ПРАВИЛНИК за издаване на българските документи за самоличност

НАЦИОНАЛНА СЛУЖБА  "ГРАНИЧНА ПОЛИЦИЯ
КАК МОГАТ НЕПЪЛНОЛЕТНИ И МАЛОЛЕТНИ ДА ПЪТУВАТ САМИ В ЧУЖБИНА

Напускане на страната от деца не може да бъде разрешено без писмено и нотариално заверено съгласие на двамата родители. (Когато детето пътува с единия от родителите е необходим документ със съгласието на другия родител).
За родители, които са в чужбина, заверката се извършва от компетентно длъжностно лице в съответното българско посолство или консулство.
Децата - български граждани, постоянно пребиваващи в чужбина или с двойно гражданство, чиито родители живеят постоянно или дългосрочно в друга държава - не са задължени да представят декларация от родителите.
Тези мерки са предприети, за да се предотврати незаконното извеждане на деца от България, за защита на техните права и интереси.

Цени, сроковете и документи, които ще са нужни за издаването на  … рти и лични карти

Ако таткото вече е в чужбина, а детето няма паспорт, ще е нужно още един документ, отново нотариално заверен, в което се дава съгласието му да се издаде паспорт на детето.

Ако детето заминава за по-дълго време в чужбина е нужен и
превод но имунизациите но детето, не на латински, а на съответния език на страната, в която ще пребивава детето.

Не е задължително, но е желателно при по-дълго пребиваване в друга страна да се преведат всички документи, които смятате че ще са нужни:
актове за раждане,
удостоверение за брак,
дипломи и т. н. (каквото смятате, че ще е необходимо).
Цитирай

Варна

Страхотни сте, момичета! Много ви благодаря на всички!!!  bouquet
Идеята ми беше да отида за няколко седмици на гости на сестра ми в чужбина, заедно с малката. Но по всичко личи, че няма да успеем Sad Личната карта ще я сменям след няколко месеца, когато вземем ключовете за новото жилище... сега няма смисъл... А да отидем и тримата до Стара Загора в работен ден си е направо невъзможно... А така ми се ходеше.... Нищо - догодина! Wink
Още веднъж МНОГО МНОГО БЛАГОДАРЯ!!!! Hug
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.