Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

  • 29 авг. 2008, 17:37 ч.

може ли да се натровя от антибиотици?

  • 1 143
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте,
от 5 дни пия АЗАТРИЛ-250 мг,по 2-3 АУЛИНА дневно,течен аналгин-всичко това заради стоматологичен проблем.Извадих един зъб, има втори до него, който зверски боли най-вече нощемр и стоматологът ми предполага, че може би развивам остеомиелит. Изписа ми от днес Клиндамицин-600 мг, който да пия три пъги дневно и да продължавам с аулина. Малко се уплаших да не би да се натровя-като че ли имам някаква болка в областта на черния дроб.Моля за съвет или евентуално телефонен номер на анастезиолог, с който да се посъветвам. Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 30 799
Може. При неспазване на упътването, т.е. дневна доза, приложение и т.н. При комбинация с други медикаменти. При предозиране.
Всичко това би трябвало да го пише в листовката. А и мисля, че лекарят който го е изписал също е дал указания. Спазвай ги.

Аз не успях да се натровя с един АБ, но успях да направя алергия към него.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 472
Аулинът може да причини проблеми с черния дроб. Недей да пиеш повече от 2 на ден, освен ако наистина не те боли прекалено много.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 327
Може....всичко е възможно



Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Активация на акаунт