Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте майчета на момченца!

Моето мишле е на 2 м. и половина и педиатърката ми каза, че от 3 м. трябва да започна да му забелвам пенисчето. Приятелка, живееща в САЩ, пък каза, че там такива работи не правят и очевидно мъжете после нямат проблеми. Какво е мнението ви?
Цитирай

Варна,морето,сините вълни...

Има доста теми по вьпроса,виж с тьрса4ката PeaceА инь4е аз му я забелвам от преди да направи 3 месеца,мое ли4но мнение е,4е е необходимо.
Цитирай

Стара Загора

Аз започнах със забелването на пишлето още след изписването ни от родилния дом-на 2-я месец се оголи напълно и досега не сме имали проблем Peace
Цитирай

Потърси повече информация! Тук има достатъкчно теми, както и в сайта. Препоръчаното от педиатърката одавна не се препоръчва в цивилизования свят, но всеки родител има право на избор на кого и за какво да се доверява.
Примерно, обрязването доказано не предпазва от рак на простата, но пък доказано намалява чувствителността на нервините окончания на главичката. Това обаче не пречи на милиони родители на момченца да правят тази болезнена и ненужна процедура.
Успех в начинанието!
Цитирай

София

Благодаря за отговорите! Пробвах да търся подобна тема във форума, но нищо не излезе. Явно не съм още в час с форума...
Цитирай

Sofia,Оrange Caunty

Аз доста теми изчетох във форума за забелването.И прецених,че ще е по-добре аз да му забеля пишлето докато е на 2-3 месеца,отколкото след време това да направи хирург и да е много болезнено за детето.
Цитирай

vidin

Мненията са различни относно този въпрос, затова всеки родител трябва да прецени какво решение да вземе. Аз реших да послушам лекарката на децата и да забелвам от 2-рия месец и дано успея сама да го направя, за да не прибягваме до услугите на лекар.
Цитирай

София

Аз забелвах от както се роди и от месеци е ок!
Цитирай

София

Всеки си преценява според вижданията.На мен това със забелването на пишлето ми
беше големият страх преди да се роди синът ми.Нашата педиатърка ми каза,че всичко зависи
от мен,както си преценя,така да процедирам.Започнах веднага да му го забелвам,вечер,в
коритото,по малко.И в края на първия месец вече беше оголен напълно пениса.Въобще не
го е боляло,започна да усеща нещо чак след третия месец,когато понякога малко по-силно
го натисна,за да го измия.Знам,че повечето лекари и особено про-западно настроените
препоръчват да не се пипа,но това е моят избор. Peace
Цитирай

Нашата е вече забелена и си я почиствам редовно и ми е ОК - по - добре отколкото да го боли, когато вече разбира и да го запомни и да му създаде психични проблеми в бъдеще!!!
Цитирай

София

Merci na vsichki za otgovorite. Znam, che vseki sam tryabva da reshi za sebe si. Tatkoto na nasheto bebche mnogo nastoyava tazi protzedura da se pravi redovno... Vav vanichkata li pravite zabelvaneto ili sled kapaneto? I oshte neshto da vi pitam - glavichkata na bebcho e karvavo chervena - taka li tryabva da bade ili oznachava, che e vazpalena? Izvinete za latinitzata, no comp-a mi v tozi razdel proizvejda nyakakvi chengeli Smile
Цитирай

София

Merci na vsichki za otgovorite. Znam, che vseki sam tryabva da reshi za sebe si. Tatkoto na nasheto bebche mnogo nastoyava tazi protzedura da se pravi redovno... Vav vanichkata li pravite zabelvaneto ili sled kapaneto? I oshte neshto da vi pitam - glavichkata na bebcho e karvavo chervena - taka li tryabva da bade ili oznachava, che e vazpalena? Izvinete za latinitzata, no comp-a mi v tozi razdel proizvejda nyakakvi chengeli Smile
Нормално е главичката на пениса да е по-червена,особено когато се забелва и докосва.
Във ваната забелвам,защото е по-лесно и не усеща почти нищо тогава детето.След това обливам
с чиста вода и готово.Успех,ще свикнеш много бързо. Peace
Цитирай

София

Аз също забелвах пишлето малко след като ни изписаха от родилното.Сега всичко е ок! Peaceотворено си е на цяло вече.
Цитирай

БГ - София

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73637.0
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.