Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Кърмене и захранване
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

София

Здравейте,

Налага се да отбия бебето си, а се оказа, че няма кой да ми даде съвет как да го направя.
Историята, е че детето ми беше с алергия и аз в продължение на 11 месеца бях на строга хипоалергична диета, което се отрази зле на здравето ми в комбинация с упорита мигрена. Отлагам лечението си вече 4 месеца, но май няма накъде повече.
Та накратко, започнах да разреждам кърменията от поне 2 месеца и в момента я кърмя само вечер и то от едната гърда, така че на гърда се събира по 48 часа почивка. Уж беше добре, но сега имам запушени канали в едната и не зная какво да правя и как да продължа с отбиването.
Проблема е , че дъщеря ми загуби интерес към кърменето и вече няколко вечери не ми изпразва гърдите.
Цитирай

София, Младост 2

Доста сте се намъчили двечките Confused
Щом тя няма интерес, явно ще трябва да цедиш, за да разкараш запушването. А сигурно ли е, че има запушване - понякога при отбиване има болки дълбоко в гърдата, но без да се напипва класическо запушване с втвърдено и зачервено място. Такива болки не са запушване и минават от само себе си обикновено с напредване процеса на отбиване.
Можеш да прилагаш класическите неща - лецитин (4 таблетки от 1200 мг, докато се оправи и после намаляваш 3х1, 2х2 и можеш да взимаш още известно време профилактично по 1 таблетка - лецитинът е хранителна добавка, а не лекарство и помага много да се избегнат запушвания, като разтваря добре мазнините) и зелеви компреси (измито и намачкано листо от прясно зеле, увиваш около гърдата и сменяш през няколко часа). Зелето, ако се прилага продължително - повече от 2-3 дена непрекъснато - също помага за спиране на млякото.
Цитирай

Благоевград

хедра, както винаги, ти е дала прекрасен съвет. Аз си бях купила чай от салвия, но така и не го използвах, защото по време на отбиването бях бременна, а той е противопоказен за такова състояние. Затова пиех само лецитин и при напрежение в гърдите изцеждах по малко. Сега се чувствам добре, без напрежение и бучки, но ако натисна гърдата, все още излизат капки мляко, въпреки че мина един месец от отбиването. Знам обаче, че това е нормално.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.