Дългокърмещи майки - да пообщуваме - част 13

  • 11 844
  • 310
  •   1
Отговори
# 300
  • Пловдив
  • Мнения: 1 672
реално май и аз не възлагам много надежди на Имунокинд-а. В съдържанието му са описани само минерални в-ва. Като за начало ще го пие, пък ще мисля какво друго да и взема Peace

# 301
  • Мнения: 8 242
Анири благодаря ти!!!  bouquet
Сигурно не си ми видяла отговора в другата тема, но е точно обратното на безопасно Rolling Eyes

Виж тук -> http://drugsafetysite.com/ofloxacin
Мисля, че не стават, от това което прочетох  Rolling Eyes

Breast Feeding Summary

The administration of ofloxacin during breast feeding is not recommended because of the potential for arthropathy and other serious toxicity in the nursing infant (2). Phototoxicity has been observed with quinolones when exposure to excessive sunlight (i.e., ultraviolet [UV] light) has occurred (2). Well-differentiated squamous cell carcinomas of the skin has been produced in mice who were exposed chronically to some fluoroquinolones and periodic UV light (e.g., see Lomefloxacin), but studies to evaluate the carcinogenicity of ofloxacin in this manner have not been conducted.

Ofloxacin is excreted into breast milk in concentrations approximately equal to those in maternal serum (2,3). Ten lactating women were given three oral doses of ofloxacin, 400 mg each (3). Six simultaneous serum and milk samples were drawn between 2 and 24 hours after the third dose of the antibiotic. The mean peak serum level occurred at 2 hours (2.45 µg/mL), then steadily fell to 0.03 µg/mL at 24 hours. Milk concentrations exhibited a similar pattern, with a mean peak level measured at 2 hours (2.41 µg/mL), and the lowest amount at 24 hours (0.05 µg/mL). The mean milk:serum ratio varied from 0.98 to 1.66, with the highest ratio occurring 24 hours after the last dose. The manufacturer reports that, following a single 200-mg dose, milk and serum concentrations of ofloxacin were similar (2).

Because milk levels of the antibiotic are equivalent to those in maternal serum, the administration of ofloxacin during breast feeding is not recommended because of the potential for arthropathy and other toxicity in the nursing infant.

# 302
  • Мнения: 4 966
Заповядайте в новата темичка - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=335581.0

# 303
  • Мнения: 18
Здравейте,
Имам следния въпрос и най-вече тревога.
Моето бебе ще навърши 10 месеца края на ноември. Притеснява ме,че яде по много, сутрин се кърмим, обед изяжда 2 бурканчета по 190гр, след обяд 2 бурканчета плодово пюре по 190гр. и вечер пак се кърмим.

Това много ли е или не е, започнах захранванетпо на навършени 6 месеца.
Още не съм и дала и жълтък, страх ме е да не е рано и как се почва изобщо?

Благодаря Ви предварително!

Илияна

# 304
  • Мнения: 3 595
Незнам дали е много, но и моя яде такива количества и сестра му беше същата  Peace мога само да добавя, че след това изсуква поне едната гърда, понякога и двете. Суче през деня поне веднъж понякога 3-4 пъти, както и нощем

# 305
  • Мнения: 8 242
A ти защо му даваш по 2 бурканчета  Shocked
По-добре въведи още едно твърдо хранене и не дей такива порции..

Синът ми още не изяжда такива количества  Crazy

# 306
  • Мнения: 18
Ние се храним 4 пъти дневно, 2 кърмене (сутрин и вечер) и двапъти пюре (зеленчуково с месо и плодово).
Предлагаш да заместя едното кърмене?
Не ми се иска... откровенно казано...

Някой няма ли някоя схема,горе долу, какви количества изяждат бебетата на 1- месеца?

Благодаря Ви предварително!

Илияна

# 307
  • Мнения: 8 242
Не, не ти предлагам да заместиш кърмене Simple Smile
По-скоро:
Закуска + кърмене
Обяд + кърмене
Вечеря + кърмене.. и кърмене колкото иска през другото време Simple Smile
Прекалено с МНОГО си заместила 2те хранения.. около 200 гр. на хранене е за 10м. .. Макар че Тони на вашата възраст едвам ги докарваше до 100 Simple Smile

# 308
  • Мнения: 18
около 100 гр?
Защо тогава бурканчетата за бебета на 8 месеца са по 250гр?, само тези за 4 месечни са по 190гр.

А заместването си беше с по едно бурканче, но от навършването на 9 й месец, иска по повече да яде, а тя си казва,когато е сита. И то как!

# 309
  • Мнения: 3 595
да около 200 грама на хранене е по принцип, но моя изяжда по 350-400 на хранене. Малкия
суче сутрин
към 10 яде плод (1-2 круши и 1-1,5 банан)
обядва около 350-400 пюре или ядене
следобед около 300 грама крем(кисел) или плод като сутринта
междувременно суче за заспиване, когато реши да спи
към 18 пак си хапва според зависи какво е било предното ядене
вечеря късно към 9-10 пак доволно количество
разбира се суче за заспиване и нощем

И при все това няма 10 кг с дрехите  ooooh! Това не се е променило от 10-11 месечната му възраст...единствено минава само на кърма като пробиват зъбите

# 310
  • Мнения: 8 242
Ами като са 250 гр. бурканчетата давай 250 гр. (нямам идея колко са, защото почти не съм купувала, нито съм гледала месеците на етикетите  Embarassed) ..
Но все пак 400 гр. е много за бебе на 10 м.. Вместо 2 пъти по 400 гр. не може ли да го даваш това на 3 пъти по 250 гр.?

Аз още не мога да ги постигна тия грамажи, че то и за мен е много да изям толкова на едно хранене  Crazy .. а Тони е 18 кг  ooooh! как го прави с тая гола нехранителна кърма не знам  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт