какъв лаптоп да си избера като марка?

  • 23 444
  • 153
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
 Спряла съм се на марките Fujitsu-Siemens,ASUS,HP.Цената ориентировъчно,не повече от 1000 лв.В технополис ми препоръчаха Fujitsu-Siemens newsm78
Благодаря предварително за съветите.  bouquet
Няма да ми е излишно да ме посъветвате какво да гледам за да си избера добър лаптоп  Blush

# 1
  • Мнения: 1 247
ASUS
аз имам тази марка и съм много доволна Peace
е малко по скъп е от 1000лв Blush но си заслужава Flutter

# 2
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
този модел който аз харесах нямаше 1000 лв
Ето този http://www.technopolis.bg/product.php?pid=245 даже в магазина беше 945 мисля  newsm78


Май м/у този и този http://www.technopolis.bg/product.php?pid=244, ще се чудя  newsm78

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 13:36 от илонитка

# 3
  • Варна
  • Мнения: 480
Обърни внимание  процесора да е бърз,харда да по-голям.Съвета ми е да си вземеш модерна машинка,дори и да е с някой лев повече.Истината е ,тази техника адски бързо остарява.Аз ползвам Dell,успех в избора!

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Nushlem, аз не разбирам много  Embarassed особенно от процесори.Тея двата от предния ми пост добри ли са ?

# 5
  • Мнения: 940
Аз имам HP, над 1000 лева е. Много съм доволна. Лаптоп под 1000 според мен не си струва, но пак зависи за какво ще го използваш.

# 6
  • Мнения: 342
Аз имам HP, и съм много доволна, но вече остаря процесора. Сега ще си купувам Sony Vayo. Вярно, че са малко по-скъпи, но на марки като ASUS не се доверявам. Naughty Погледни и къде са произведени, и каква гаранция получаваш. Peace

# 7
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
и HP и  ASOS са произведени в Китай,то затова момчето ми предложи сименса,че е в Германия...
. Лаптоп под 1000 според мен не си струва, но пак зависи за какво ще го използваш.
Защо лаптоп под 1000 да не си струва  newsm78

# 8
  • Мнения: 32
Аз имам два лаптопа Toshiba, преди да си ги купя, говорих с доста хора, които с това се занимават, защото аз също нямах ни най-бегла идея как да си избера лаптоп (освен по харда и по процесора). Изключително съм доволна и не съжалявам за избора си. И двата струват над 1000лв, но мисля, че ако само ще ползваш интернет и офис програмите, а няма да работиш с тежки програми, спокойно можеш да си закупиш лаптоп до 1000лв. Но тогава всички ми казаха, че Toshiba и Futjitsu Siemens са добри.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 481
Препоръчвам Fujitsu Siemens.

# 10
# 11
  • Мнения: 4 292
Ako можеш да избираш - DELL!  Peace

# 12
  • Мнения: 1 205
От няколко месеца имам Toshiba Satellite и съм изключително доволна. Цената му беше малко над 1000лв.

Последна редакция: сб, 30 авг 2008, 19:03 от charming

# 13
  • Мнения: 485
Аз лично разполагам с 2 - HP и мъника ASUS EEE 701. Препоръчвам ти ги и двете марки, също и Toshiba Satellite.
Също така и DELL, може и да е втора употреба, излиза около 400-500 лв. Понякога DELL втора употреба са по-добри от новите. Без да съм сътрудник, работник, клиент или в каквато и да било връзка с тях ти препоръчвам MOST Computers. Цените им са прилични и стоките са с добро качество.

# 14
  • Мнения: 3 423
Малко ми е странно, че задаваш въпрос
за марки, когато поставяш таван 1000 лв.
Между трите предложени марки, избирам
Азус. На сименса вентилаторите им са зле.
HP нещо ги недолюбвам също. Късмет, па
каквото и да избереш, гледай параметрите.
За тая цена марката не е толко от значение.

# 15
  • София
  • Мнения: 2 181
Аз имам HP и съм много доволна,но е над 1000лв.Моят съвет е да не правиш компромис с цената,но много зависи и за какво искаш да го изполваш.

# 16
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Аз по напред бях дала линкове на два модела под 1000 лв.Толкова ли са зле,че ми казвате да дам повече пари? Питам,защото не разбирам,добри ли са им процесорите?

# 17
  • Мнения: 3 423
Който и да купиш, ще се скапе за 2-3 години,
така че като че ли е все тая. Наслука!

# 18
  • Мнения: 950
Моят е НР много съм доволна но беше  доста над 1000 лв. Peace
А за това кой къде е произведен мисля че е излишно да се интересуваш всичко в от Китай ?

# 19
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Който и да купиш, ще се скапе за 2-3 години,
така че като че ли е все тая. Наслука!
Това е много точно,хем като купувах домашния кампютър точно това си казах .... Благодаря ти Лиска,как не се сетих до сега да погледна нещата от тоя ъгъл  newsm78  bouquet

# 20
  • Мнения: 57
Ми аз имам два - acer i asus. Доволна съм и от двата. добри са

# 21
  • Мнения: 212
АSUS е марката на която трябва да се спреш. Всичко ми е ASUS - и лаптопа и настолния компютър и всичко в него. Ако правеха и коли и колата ми щеше да е ASUS Simple Smile
Между другото в заводите на АSUS се правят повечето от частите за компютрите на HP, DELL, TOSHIBA и т.н. Аз лично досега не съм видял лаптоп който да не е произведен в Китай или Тайван. Всички лаптопи в България идват от там. Така че каквото и да си вземеш все ще е китайско или тайванско поне да е оргинална тайванска марка като ASUS.

# 22
  • София
  • Мнения: 313
Зависи за какво ти трябва.
Аз от известно време съм с Fujitsu Siemens AMILO и за нуждите за които го използвам съм изключително доволна от него.
Използвам го за интернет, отдалечен достъп до служебния ми компютър, office приложения и т.н.
Даже сега (мисля до 03.09.) в Билла има същите на промоция 699 лв.  Shocked, а аз го купих за 850 преди няколко месеца.
Успех в избора  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 161
Аз купих Фуджицу февруари месец с по-добри характеристики от онзи Асус, но  за 1200 лв че беше и с безплатен рутер за безжичен нет.
Мои приятели казват че на Асусите много лесно им се скапват клавиатурите. Предполагам зависи от използването.
От двата модела които си посочила не ми харесва процесора на Асуса, но пък е с добра видео карта, предполагам че дори има ДиВиАй или ЕйчДиЕмАй входове. Иначе като го гледам надали са го оставили без вграден микрофон, въпреки че не го пише.
Фуджицуто е с много малко видеоя, процесора е добър. Ако си Скайп-фен проблем е че няма вгр. камера и микрофон, имането им си е добре в общия случай.
Бих те посъветвал да вдигнеш мизата малко и да уточниш за какво ще ползваш лаптопа - ще пускаш ли от него филми на плазма (можеш да го ползваш като блурей) само че без пари, само интернет и забавления ли, ако има и професионални приложения - какви са те, какви програми и т.н.
Само така ще получиш смислени отговори и съвети. Иначе при компютрите марката в последно време няма чак такова значение, стига да подбереш добре характеристиките и дъното.
Всякакви глупости като ЕйчПи, Делл, Сони или пък Асус са безпочвени ако не уточниш за какво ти трябва-
Ето аз например лаптопа го ползвам за различни работи, но на него не мога да пусна САС или СТАТА обработка, защото ми трябва многоядрен процесор за целта, а моя лаптоп с двуядрения си процесор ще има да го чакам горкия да свърши нещо.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 1 423
Ползвам ASUS Еее 1000Н, направо си е малко бижу машинката, с добри характеристики (за целите, за които на мен ми е нужен), супер цена, ултрамобилен заради компактните размери и тегло.
Ето по-подробно за него

# 25
  • София
  • Мнения: 3 979
Винаги избирам лаптом Тошиба и телефон Нокиа. Преди месец си купих този: http://www.dilex.bg/bg/products/toshiba/toshiba-tecra/view/tecra-s5-13d.html, доволна съм, има 3 год.гаранция, дето се вика докато мине гаранцията и пак дошло време за нов. В твоя ценови диапазон :http://www.dilex.bg/bg/products/toshiba/satellite-l-300-series/v … ite-l300-15w.html, http://www.dilex.bg/bg/products/toshiba/satellite-l-300-series/v … ite-l300-17l.html, http://www.dilex.bg/bg/products/toshiba/satellite-a200-a210/view … ite_a200_1yu.html

# 26
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Лаптопа ще го ползвам за интернетосновно,имаме си ДВД за филми,но няма да е зле ако мога да си пускам филмите и на тв-то( не разбирам много не ми се смейте),т.е. да има картата тв аут.кой знае какви програми не ползвам,но този ми комп е доста старичък ....,него смятам да му сложа малко памет ,да го дам на хлапето,а аз да си ползвам лаптопа...

# 27
  • Мнения: 161
А какъв ви е телевизора - размер, технология2
Ако е само за интернет Онзи Асус еее по-горе ще свърши работа, ако търсиш мобилност. Ако търсиш и възможности за филми - зависи от телевизора, но тогава трябва малко по-добро видео.
Тези с малките екрани като асуса ми се струват страшно неудобни за писане - има я пълноразмерна клавиатура, но са така намалени копчетата, че аз с мойта 10 пръстна система ще се изпочупя докато напиша нещо.
Тошибите дето са ти ги препоръчали по-горе са остарели дървета и не си заслужават парите.

# 28
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
ами телевизора ни е LG с плосък екран на година и половина е newsm78 29 инча
кой е по-добрия от  http://www.technopolis.bg/product.php?pid=245 и http://www.technopolis.bg/product.php?pid=244 ?

# 29
  • Варна
  • Мнения: 1 423
А какъв ви е телевизора - размер, технология2
Ако е само за интернет Онзи Асус еее по-горе ще свърши работа, ако търсиш мобилност. Ако търсиш и възможности за филми - зависи от телевизора, но тогава трябва малко по-добро видео.
Тези с малките екрани като асуса ми се струват страшно неудобни за писане - има я пълноразмерна клавиатура, но са така намалени копчетата, че аз с мойта 10 пръстна система ще се изпочупя докато напиша нещо.

10-инчовият Асус, който аз съм показала по-горе е с full size 19мм клавиатура и няма проблем с десетопръстната. Малките му размери залъгват.

# 30
  • Мнения: 161
принципно нищо не купувам без да проверя - http://www.notebookcheck.net/
Особено консултантите на големите хипермаркети са толкова големи дървета, че не ги питам за нищо.
Принципно асуса е по-многофункционален, макар процесора като спецификация да ме съмнява да не би да е ТЛ-60, защото QL60  не се среща по ревютата.
Предполагам че телевизора ви е с кинескоп от 100-херцовите, а не LCD или Плазма. Би следвало и обикновен S-video изход на лаптопа да свърши работа(ако случайно телевизора ви е ЛСД трябва лаптопа да е с ДиВиАй изход). Все пак, провери какви входове има вашият телевизор и след това какви са изходите на лаптопа, дори и като наименования да не са същите пак трябва да може да се измислят преходници.
Видеокартата на Асуса е по-добра и е от най-ниския възможен клас, който може да разкодира блу-рей видео файлове, така че предполагам че лаптопа е поне с ДиВиАй изход, въпреки че не го пише. (бедна ти е фантазията колко анимета съм пускал на детето през лаптопа - има всякакви колекции Том и Джери и пр.)
Така че общо взето препоръчвам Асуса. Има си всичко което можеш да поискаш от един интернет компютър с повече от приличен твърд диск (малко ще ти грее процесора, но няма да задълбаваме чак толкова). Блутуут-а може да се ползва само със самоидентифициращи се устройства, а на card-reader-а имай предвид че се слага специална приставка на всяка карта, не можеш просто да пъхнеш картата вътре.
Сега следва безжичен рутер за домашно ползване от сорта на Нетгиър или Д-линк и почваш да пишеш като мен от double zero room Laughing

Последна редакция: нд, 31 авг 2008, 08:00 от chefolino

# 31
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
chefolino,много много ти благодаря  Peace
Телевизора ни е 100 херцов да.Незнам защо,просто нямам идея,но мен асоса повече ме влечеше Peace Лошото е ,че нищо не разбирам от параметри,но ти ме посветна   bouquet Имаше и още един лаптоп с 50 лв. повече,но процесора бил 5 Crazy,а тоя бил 2 .Неразбирам пак казвам  EmbarassedМоже би тогава тоя с 5 тица е по-добрия вариянт .

# 32
  • Мнения: 161
Ами трябва да му дадеш спецификацията, иначе няма как да се коментира. Сайта на технополис е толкова съвършен колкото и на 8 годишно дете.
Пак казвам на консултанти от технополис не вярвам. Като купувах моето фуджицу го накарах да ми даде мнение между моя и един асус - вика ми асуса е по-добър, защото се доверява на глупостите в описанието, което не е писал той самия. Въобще не си правят труда да седне да провери малко какво продава. Там бяха написали че видеокартата на асуса била до 896 МБ, а на моята че е 256. Тъй, тъй ама не беше тъй, защото видеото на асуса беше без собствена памет и 896 МБ можеше да стигне ако лап-а беше с 4 Гб рам, докато видеото на моята си беше 256 ама собствени и можеше да шерне още 1 Гб ако се наложи, отделно използваната технология за обработка на изображенията беше доста по-добра и т.н.

# 33
  • Мнения: 2 229
Който и да купиш, ще се скапе за 2-3 години,
така че като че ли е все тая. Наслука!

Какво имаш предвид под "скапе"? Скапе или остарее?
Моят лаптоп е толкова стар, че не го произвеждат, камо ли да го продават някъде, но (да чукам на дърво) си работи екстра, имам си интернет, най-важните програми, даже фотошоп тръгва. Е, не мога да гледам филми, но просто защото не ми се слагат видеокарти и допълнително рам за повече пари от цената на самия лаптоп.
Опредлено не мисля, че е скапан, просто невероятно остарял за доста повече от 3те си години.

# 34
  • София
  • Мнения: 44 090
dell - няма да се скапе, щот са качествени Simple Smile виж от изброените...никой....

# 35
  • Варна
  • Мнения: 1 423
dell - няма да се скапе, щот са качествени Simple Smile виж от изброените...никой....

`баси обобщението...
Аргументирай се.

# 36
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
На мен ми е ясно,че DELL са хубави,но не са джоба на всеки.... Не искам темата да се превръа  "Аз съм важна,заото имам лаптоп DELL, а всичко друго е буклук". Освен това ,кое първо е се скапе гаранция няма....

# 37
  • София
  • Мнения: 44 090
изобщо не съм важна...и нямам лаптоп делл...мъж ми има...аз лаптопи не понасям...ужасни са ми...но факт е, че просто са по-висок клас от изброените и има моделчета и за по 1000лв....зависи какво търсиш и за какво ще го използваш...по принцип делл са качествени, което до някъде дава гаранция, че ще се скапят по-бавно от един НР(е това е фирма дето едно свясно нещо не съм видяла да направи...все нещо не е в ред и куца....)...

# 38
  • Мнения: 161
Специално за компютрите продължителността на жизнения им цикъл е най-много 2-3 години. След това ги продаваш на някого за да бъдат пишещи машини или ги даваш на лапето да си играе. Затове не бих робувал на марки особено ако лаптопа ще се разнася само из къщата, а не да ти се налага да пишеш в самолет например често често.
Аз лично съм виждал Делл-чета дето са такива дървета че не ми се говори. Случило се несполучливо дъното и това е - ниска производителност, батерията трае има -няма час  и т.н. Хем беше нов и гледаш добри характеристики ама беше два пъти по-бавен от Acer-а който имах тогава.
Не се оливайте  има и Леново модели дето не са лоши, въпреки че са китайски, то всъщност кое ли не е китайско тия дни.

И не съм съгласен че трябва да купиш outlet модел на престижна марка, заради престижността на марката пък с остарели компоненти, пък била тя ЕйчПи, Делл или Леново.

# 39
  • София
  • Мнения: 44 090
За да търси някой лаптоп за най-много 1000 лв, все си мисля, че няма да го ползва за кой знае какво....ако е за форумстване, чат и незнам какво от сорта....може да живее и повече от 2-3 години и да върши работа....ако е за работа и то повече от машинописна - влагат се повече пари, които с времето се възвръщат и си струва....и марката е важна....сега, че може да има някой вроден дефект - може, всичко може, но по-точно спадат към изключенията....

# 40
  • Мнения: 161
Computer geek-овете едно време, когато трябваше да правят бързопроизводителни и железни конфигурации гледаха да сложат дъно Asus или Gygabyte, така че те са достатъчно добри производители. Това че още не са се наложили на пазара понеже са сравнително по-отскоро, нищо не значи . Китайският Acer вече  е на трето място в света по продажби на лаптопи....
За мен работата малко отива на робуване на марки...

# 41
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Аз не искам да дам 1000 лв за DELL,с малки възможности,като мога да си купя друг за съите пари, с по-добри параметри  newsm78
Само и само да е DELL?!

# 42
  • Варна
  • Мнения: 480
Аз не искам да дам 1000 лв за DELL,с малки възможности,като мога да си купя друг за съите пари, с по-добри параметри  newsm78
Само и само да е DELL?!

Разбирасе илонитка.
Просто си вземи някакъв с хубави характеристики, не го мисли толкова!Няма нищо вечно на тоя свят, така че смело в магазина!

# 43
  • Мнения: 1 554
марката няма значение,важното е характеристиките да са добри Peace преди 3 години като си купувах лаптоп ми казваха 'вземи си ACER" най - доброто на пазара,и аз слушам не разбирам от компютри,купих си acer и к'во на 8 месец ми изгоря процесора Crazy дадох го на ремонт отидох и си купих Тошиба сателит,беше на промоция 999лв е ми не е мръднал за почти 3 години ,пу пу пу. сега си имам два Peace

# 44
  • Мнения: 330
HP ще ти излезе по-скъпо, защото трябва да си доплатиш за още 1-2 години гаранция. Стандартната е 1 год. и точно след първата може да ти се случи да изгори. Иначе и аз имам 17"-ов HP и 9"-ов Asus Eee 901. И от двата съм много доволна, но те са съвсем различни класове. Избери според възможностите си като цена и според това, за което ти трябва. Марките вече не са толкова важни.

# 45
  • Мнения: 213
Аз съм с Асус за 1029 лева (на промоция беше преди 3 месеца). Супер е като съотношение цена-качество. НР и Дел са скъпички. Тошиба Сателайт също са по-нисък ценови клас. Но все пак са важни характеристиките - аз специално търсих по- добра видео карта, процесор и РАМ, защото цъкам доста игрички.

# 46
  • Мнения: 6 992
Когато аз купувах, ми препоръчаха Дел или Тошиба. За Дел не ми стигнаха парите  Mr. Green Моят е Тошиба Сателит и се справя добре, макар че вече е модел на 2 години. Беше за 1200 лв, но с Уиндоус, версията с Линукс беше точно 1000.
Сега работя за ХП, имаме досег с техни машини, мъжът ми също работи с ХП лаптоп - добри са, но нямам представа какви са им цените.

# 47
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Благодаря на всички за съветите   bouquet  bouquet  bouquet
Като гледам,моя лаптоп ще е ASUS .Аз и в технополис като отидех си гледах първо тях,но консултанта ме насочи и към други и аз се обърках,а и като не разбира много човек ... съвсем сложно става ! Blush

# 48
  • Мнения: 11 074
Илонитка - лек! Ако не си архитект или графичен дизайнер, които се нуждаят от голям екран и някои други неща, условие номер 1 за лаптопа е да можеш лесно да го разнасяш! Трикилограмов тулуп категорично не е по-удобен за целта от настолна конфигурация.

И без това всичките се правят в Китай...

# 49
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Стигнах до някъде,сега се чудя между тези два модела кой да избера.
http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1574 или http://copylink-bg.com/product_info.php?cPath=140_51_131&products_id=4068
Ще довабя и анкета  Blush

# 50
  • Мнения: 1 425
Вземи си Асуса който беше харесала отначало, има добър процесор, както казаха по-горе - видеокартата му е най-добрата от вградените, паметта и хард диска са достатъчно големи. Нe слушай хората, които ти казват, че тр да е скъп. Съвременните компютри - дори и лаптопите под 1000лв, са достатъчно мощни освен ако ти трябват за най-модерните игри, за някакви супер тежки изчисления, ако си архитект и ти трябват за тримерно проектиране на сгради.
За интернет и видео/двд всеки лаптоп ще ти свърши работа. Дори и модерните малки лаптопи дето са - 650-850лв от сорта на Aсус EEE 700 - 1000, MSI Wind или Acer Aspire One.

Малка поправка: Питай дали лаптопа го продават с Windows. Някой от по-евтините ги продават без. Специално за този асус от технополис не пише има ли Windows или няма. Ако си го вземеш без windows тр някой да ти го инсталира. Асуса може да направи проблем с Win XP. Сигурно ще тр да е с win Vista.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 12:01 от Panther

# 51
  • София
  • Мнения: 44 090
Стигнах до някъде,сега се чудя между тези два модела кой да избера.
http://laptop.bg/#/details/ASUS/16/1574 или http://copylink-bg.com/product_info.php?cPath=140_51_131&products_id=4068
Ще довабя и анкета  Blush

Тези и двата като гледам не са уиндоус....

# 52
  • Мнения: 161
Първоначалният Асус от технополис на мен ми се струва номер 1 от всички избрани от теб модели.
Забелязал съм че Асус имат най-ниски цени там, при условие че във Варна вносители има и други....
А за Уиндоус ХП - всички тъй казват, ама то си е буут секция на компа- няма отделен диск, и трябва да ти каже че Вистата при мен не зависва и си работи перфектно.... пък ся вистата си е гъзарийка...

# 53
# 54
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Влизам да се похваля, че след първоначалното лутане м/у Асус и Сименс, се сдобих със Сони Вайо Blush Много си го харесах и след бърза справка в интернет го взех на добра цена според мен модела е VGN-NR160E
Благодаря на всички за съветите  bouquet

# 55
Моя опит е следния-в къщи имаме два лаптопа Toshiba-много са добри.От позната продаваща лаптопи знам,че най-много дефекти и оплаквания има от Hp.

# 56
Лично аз когато се чудех между DELL  и Toshiba и разни други марки, реших да дам повече пари но да си купя качество и гаранция. Взех си DELL, тогава струваше 1500лв., сега е 1200лв.и е с много добри параметри. Ако имаш възможност ти препоръчвам да не правиш компромис, все пак не си вземаш всеки месец лаптоп. Нито са малко 200лв., нито много когато става въпрос за такава покупка.Моят съвет е да излезеш с някой, който разбира и да се огледаш хубаво.

А този който пише, че всичко се прави в Китай са пълни глупости. DELL е произведен в Ирландия(моя лаптоп, купен от Бг), APPLE в САЩ.
Успех!

# 57
  • Мнения: 161
То под произведен се има предвид де е сглобяван, ама къде са му произведени чарколяците е друга работа.....

# 58
  • Пловдив
  • Мнения: 563
Честито и със здраве да си го ползваш!
Новата серия на Тошиба - А300 е супер неудобен за работа (клавиатурата имам предвид и тачпад-а). Голямо е дърво.

# 59
# 60
  • Мнения: 378
Нашият е MSI(1500лв.),аз съм доволна,но не съм много в час с марките.Гледам,че никай не го е препоръчвал Tired.

# 61
# 62
# 63
  • Мнения: 49
Моят е Fujitsu Siemens, взех си го преди година... беше някаква промоция в Техномаркет за около 990 лв и съм много доволна от него   Grinning

# 64
  • Мнения: 214
според мен само Тошиба

# 65
  • Мнения: 332
Само и единствено DELL  Peace Peace Peace Всички са с по 3г. гаранция. Всяка друга марка е по-зле от където и да го погледнеш. И само идин съвет НЕ си взимай лаптоп или друг компютър от Техномаркет. На въпроса защо? има доста да попиша  Laughing

# 66
  • някъде там
  • Мнения: 1 466
Само и единствено DELL  Peace Peace Peace Всички са с по 3г. гаранция. Всяка друга марка е по-зле от където и да го погледнеш. И само идин съвет НЕ си взимай лаптоп или друг компютър от Техномаркет. На въпроса защо? има доста да попиша  Laughing
Всичко това може и да е вярно, но е малко крайно Naughty
На всички ни е ясно, че Дел са хубави , но ценовият клас не е по всеки джоб.Особенно когато лаптопа няма да се ползва за някаква определена работа и за използване на специфични програми.За това от къде ще го закупи човек.... всичко е въпрос на късмет Peace

# 67
  • Мнения: 67
Моят също е Дел, а предният беше Тошиба- вече е на почти 5 години и си работи, но не е толкова бърз като преди.
В Технополис могат да те посъветват добре, като им обясниш за какво ще го ползваш.

Успех!
 

# 68
  • Мнения: 822
Аз съм с Тошиба Сателит и съм много доволна... Искаше ми се Делл или НР, но като купувах, нямах толкова пари.

# 69
  • Мнения: 852
според мен само Тошиба



Нашият също е Тошиба и съм доволна Peace

# 70
  • Мнения: 13
Аз пък не намирам разлика в Тошиба или Дел. Какво значение има? Частите са едни и същи. Фирмата дава гаранция само за асемблирането. Как може да кажете, че лаптопи с едни и същи части от едни и същи производители са различни като качество?  newsm78  - говоря за процесори, дъно, видео и др. За мен са си все едни и същи. И като цени не са много по-различни. Иначе мога да кажа аз какви експерименти съм си правила. Наредени Леново, Дел и Тошиба с почти едни и същи параметри (c2d intel 1.5GHz, 2Gb ram, radeon HD2300, ) - Тошиба е най-добрия лаптоп в хващане на слаб безжичен. Леново много са слаби в безжичния. Е не знам защо, но тези лаптопи вечно си имат тези проблеми.  Недостатъка на Тошибата е ,че е като печка. Много пече тва чудо и батерията му държи около 1 час и 30 минути. Направо си прегрява. - от личен опит говоря.  

# 71
  • Мнения: 332
bioncheria, само ще ти кажа, че на всички лаптопи с изключение на Дел производството им е Китай, а на Дел е Ирландия. И само един въпрос, каква гаранция ще вземеш за Тошиба? Едва ли ще можеш да ми дадеш точен отговор, защото тя се определя според модела от 1-3год., като 3год. супер рядко дават, а на Дел изобщо няма знач. какъв е модела и мишка да си купш с тази марка, пак гаранцията ще е 3год. а смятам на всеки е известно, че гаранцията е много важна, особено при лаптопите  Rolling Eyes

# 72
  • Sf
  • Мнения: 978
Аз съм с Фуджицу Еспримо - далеч не е върхът.

На мъжа ми лаптопът е Дел - разликата е очевадна. При същите характеристики, Дел е по-евтин, работи по-бързо, не му забива клавиатурата (на Фуджицу-то - постоянно!), а и дизайнът на Дел е по-добър. Правен е в Полша.

Като цяло, вече не бих си купила лаптоп на Фуджицу, не го и препоръчвам.

# 73
  • Мнения: 13
На Тошиба гаранцията е 2 или 3 годиним (зависи от фирмата вносител, понеже са 4 за БГ) като от тях 1 година е международна.И айде сега да не започваме със спорове Тошиба или Дел, защото пак твърдя че за мен са си напълно равностойни. А ако трябва да робуваме на марката мисля че баш Тошиба са първите производители на лаптопи и са първите наложили се на пазара.

# 74
  • Мнения: 483
Аз съм с DELL.  Heart Eyes
Тошиба също са добри.

# 75
  • Мнения: 18
Може ли да ми дадете коментар за този лаптоп
http://www.computernet.bg/index.php?page=shop.product_details&am … art&Itemid=26

За сега съм се спряла на него

# 76
  • Мнения: 137
Аз имам TOSHIBA и съм много доволна, мъжът ми също ползва няколко от същата марка и нямат грешка Peaceно аз предпочитам 17 инчовите с вградени камери и т.н.  с повече екстри Peace

# 77
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 667
Ние имаме НР, който вече е на шест години  Mr. Green
Причината, заради която не го сменяме, е че до сега си се държи съвсем адекватно,
и не е дал нито един проблем. Е, тогава струваше доста повече от хиляда лева,
и може би заради това още продължава да си държи, та дори го врягам да работи
и с нови версии на графични програми, които както се знае, смучат доста силици.
Сложихме му само допълнително РАМ.
Исках да кажа - доволна съм от НР.

# 78
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 269
Нашият е MSI(1500лв.),аз съм доволна,но не съм много в час с марките.Гледам,че никай не го е препоръчвал Tired.

И моят е такъв. Даже на същата цена го взех преди 3-4 месеца  Wink С подарък рутер и чанта.
Не се интересувам от това дали някой би го препоръчал. Мъжът ми разбира достатъчно от компютри, та да се доверя на неговия избор.

# 79
  • Мнения: 331
Аз ползвам Тошиба Сатълайт - 13 инча. За мен беше важно 1. да е лек  - този тежи под 2 килограма и се събира и в дамската чанта  2. хард диска да е железен - доволна съм 3. да има всичко - blue tooth, инфрачервен порт, СД, записвачка, вградени колони  4. да мога действително да работя на него - т.е. бърз и мощен процесор 5. уайрлес-ът да е перфектен - с този в която и точка на София да съм има откъде да прихвана интернет.Цената беше към 1800 включително лицензиран софтуер - Ундоус Виста .

А  Laughing освен това е готин на външен виз - гладък и черен като хлебарчица

# 80
  • Мнения: 161
Може ли да ми дадете коментар за този лаптоп
http://www.computernet.bg/index.php?page=shop.product_details&am … art&Itemid=26

За сега съм се спряла на него
Като ще е гарга да е рошава - виж тук http://www.technopolis.bg/product.php?pid=334 Повече памет, повече рам, в пъти по-добро видео да 40 пари повече.
Посоченият от теб компютър е с много мижаво видео поне според мен става само за машинопис.....

# 81
  • София
  • Мнения: 940
Като марка Асус са много  добри, но все пак преди да го купуваш се посъветвай от кой се сервизира, ако е при някой от официалните вносители е по-добре.

# 82
  • Мнения: 738
Само и единствено DELL  Peace Peace Peace Всички са с по 3г. гаранция. Всяка друга марка е по-зле от където и да го погледнеш. И само идин съвет НЕ си взимай лаптоп или друг компютър от Техномаркет. На въпроса защо? има доста да попиша  Laughing

Хм Thinking Моя е с 1 newsm78

# 83
  • Мнения: 1 103
Аз съм с Компак 610 много съм доволна .

# 84
  • Мнения: 202
dell са супер и като качество и като характеристики, ако ти идва скъп може и toshiba ili lenovo. Аз ползвам dell studio и ...ами няма такова животно то става за всичко, че и тежки игри тръгват на него!

# 85
  • Мнения: 2 407
хп са с много добри параметри.

# 86
  • Мнения: 161
Ама айде де престанете с тез простотии - делл били много добри, ХП били с много добри параметри, тошиба били най-хубавите и пр.
Добри са спор няма, но са от определен ценови клас. Не виждам смисъл да се дават 1000 пари за тошиба при ценовия диапазон на асусите в момента - и дума не може да става за съпоставка.
И все пак всичко е въпрос на приоритети, поне като не разбирате престанете с глупостите.

Ако трябва да сме честни - Леново в момента правят големи боклуци, нищо че са наследници на АйБиЕМ при лаптопите, все едно да сравняваме мерцедес от 80-та с Рено Лагуна 08-а год. - всичко е до характеристики и ценови клас.

# 87
  • Sf
  • Мнения: 978
/.../ поне като не разбирате престанете с глупостите.

Един такъв много разбиращ ми препоръча моя FS, който сега успешно си го чукам в главата. Памет била, бла-бла, не знам си какво. И каква ми е ползата от това, че мога да дръпна хиляда филма, като нито един цвят не е цвят, а звукът е като от тоалетната?

Няма перфектен лаптоп, вярно е. Но тук всеки дава препоръки от гледна точка на това, дали му върши работа. За това не е нужно много да разбираш от технически характеристики.

Та за наплютия от теб Дел, просто отидох до фирмата, пуснах си го - видях каквото ми трябва, не слушах ничии препоръки и съм много доволна. Отгоре на всичкото, Дел ми излезе и по-евтин от FS.

# 88
  • Мнения: 147
аз имам asus, а приятелят ми HP и постоянно си ги сравняваме. в крайна сметка моят със сигурност е по-бърз, а неговият уж показва по-добре Simple Smile но от компютър до компютър има разлика, в смисъл че според мен не толкова марките са важни, колкото характеристиките на самия лаптоп. понякога и от най-добрите марки има такива дето да си ги чукаш у главата.. Simple Smile аз съм много доволна от моя, падна от леглото и все още си работи, а батерията му държи 4 часа Simple Smile няма равен Simple Smile

# 89
# 90
  • София
  • Мнения: 504
Моят е Toshiba Satellite P200D 11L ако не греша.17 инча,перфектен е.Единственият проблем за мен е,че е доста тежък-около 3кг,може и малко нагоре.Когато баща ми го е купувал,в магазина са му обяснили,че с по-добри характеристики са само професионалните лаптопи,които в търговската мрежа не са разпространени много широко.Не знам дали е вярно,почти не разбирам,само знам,че много ми харесва и нямам никакви проблеми с него,паметта е предостатъчно,бърз е,картината е страхотна Hug

# 91
  • Мнения: 147
zdravkich, не е лош този лаптоп, като характеристики ми се вижда добре, само за видео картата знам че не е добре да е вградена, незнам защо, така са ми казвали.. Confused иначе три мои приятелки си купиха еднакви лаптопи acer още преди година и нещо и са си доволни  Simple Smile ама чак сега видях, че този твоя е с linux, не е ли по-добре windows??

# 92
  • Мнения: 47
nellito_v за видео картите на повечето лаптопи са вградени, а тези които ги водят че не са вградени са "вградени" на определен слот.След време дори и да е вградена има възможност да се сложи друга видео карта на свободен слот и вградената да с елиминира. Так ми обясни консултанта във фирмата в която го гледах (не е тази на линка, просто съм го използвал за информация на лаптопа). Лаптопчето с епредлага с Linux, иначе за Windows Vista искат 160 лв. за лицензиран софтуеър и допълнително 30 лв. за инсталацията. Но мисля, че като конфигурация за тези пари е много добър вариант. А и за домашно ползване е перфектен Wink

# 93
  • Мнения: 161
На тея работи с видеокартите при лаптопи не се доверявай. Ако е стационарно ПС може, но при лаптопа може да се окаже че не могат да направят нищо по въпроса, да не говорим за каква консумация ще дойде реч след това. На лаптопите лесно се добавя единствено повече РАМ памет.

# 94
  • Мнения: 15
Здравейте,дайте съвет кой модел да си избера от тези двата ? http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040018      и    http://outmax.bg/index.php?_a=viewProd&productId=10474   Тошибата ми я дават за 985 лв ,всъщност това което ми трябва е под 1000 лв и дуал кор +2гб рам? Дайте съвет ,моля!

# 95
  • Мнения: 147
Гледам гледам и не мога да се начудя, чак сега забелязах че и двата модела са без ОС, никога не съм виждала да продават лаптоп така, ами че моя в момента сигурно е на същите пари и си има и камера, и блутут, и windows xp и къде къде по-добър процесор... ако имаш кой да ти донесе от Англия по-добре си поръчай от там, за тези пари ще си вземеш нещо много по-добро...

# 96
  • Мнения: 880
Аз май се спрях на Dell.Харесах си няколко модела,но понеже не разбирам,някой ако може да даде съвет дали са добри.За тези става въпрос:
http://laptop.bg/#/details/DELL/6/1587
http://laptop.bg/#/details/DELL/6/1499

Или нещо друго да препоръчате?Но горе долу да е до тази цена.

# 97
  • Мнения: 13
 LaPerla , мое лично мнение е че дори и да не ти трябва за момента, не знаеш утре дали няма да ти потрябва видео карта. За това по-добре си харесай някой модел с долу горе добра видео карта. Гледах тези на Дел, но те започват от 1800 лв нагоре...
Виж ей това също не е лошо според мен: 
http://laptop.bg/#/details/TOSHIBA/8/1264

Иначе имам един познат с Дел, взе го за около 1600 преди няколко месеца и си имаше всичко. процесор C2D 1.5 GHz, GeForce 256MB video card...и др, но за съжаление не си спомням модела.

Когато аз си избирах лаптоп  предпочетох малко по-слаб процесор, но да има видео карта, тоест да не е някоя никаква или вградена, за да се вместя в ценовия клас, който можех да си позволя. Е аз си поиграйвам и малко игрици де и ми се налага чат пат да чертая. Все пак си мисля че не си заслужава да дам 1700 лв за нещо, което няма видео карта. Особено ако е с Виста лаптопа ще се поозри малко с това вградено видео.

Все пак ти си знаеш от какво имаш нужда, така че прецени си сама какво искаш.
Успех с търсенето Peace

# 98
  • Мнения: 47
Да вметна само, че гореспоменатия ACER вече е факт. Инсталирахме му ХР, но работи с 3 GB RAM  вместо 4GB при Vista. А и видеото дърпа и то малко памет, понеже е вградено и реално е 2,92 RAM. Но не е болка за умиране при сегашните 512 МВ на десктопа.  Wink

# 99
  • Мнения: 2 558
Имам един въпрос - когато е с инсталирана лицензирана ОС /хр или виста/, дават ли и диск към лаптопа или просто първоначално си е инсталирана и след това, ако трябва преинсталация си търсиш сам софтуер?  newsm78

# 100
  • Мнения: 147
Имам един въпрос - когато е с инсталирана лицензирана ОС /хр или виста/, дават ли и диск към лаптопа или просто първоначално си е инсталирана и след това, ако трябва преинсталация си търсиш сам софтуер?  newsm78
някои дават, някои не, моят си беше с преинсталационен диск и дискове с всички други вече качени програми (4-5 бяха), но 3ма мои приятели си взеха от др фирма, марка acer и никой нямаше преинсталационни. ама като гледам тук, че продават лаптопи без ОС, едва ли дават и резервни, може и да не съм права, някой пробвал да каже Simple Smile

# 101
  • София
  • Мнения: 940
Ако се продава с ОС някой марки нямат инсталационен диск в комплекта, а само Recovery Disk.  Примерно HP дори и драйвери в комплекта не слагат, нито Recovery Disk за ОС-а. При тях ОС-а си прави Recovery Disk на самия хард диск.

Ако трябва да пренсталираш дърпай от нета твоята версия на Windows-а и при инсталацията си сложи само твоя сериен номер на Windows-а.   bouquet

# 102
  • Мнения: 214
Само Тошиба!!!

# 103
  • Мнения: 2 516
Здравейте Simple Smile
Батко ми е обещал да ми купи лаптоп и в момента търся из интернет нещо хубаво.Нямам намерение да го издрънкам много, така че не искам да е с баснословна цена Simple Smile Не разбирам кой знае колко, особено от видео и звукови  карти... Хал хабер си нямам  Blush Няма да играя кой знае какви игри, де. Аз гледам основно РАМ и хард  Crazy (само за тях си имам поне малка представа  Embarassed) Ще бъда благодарна на всеки, който ми помогне с избора.
Харесах този:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039524

Този:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039231

И този:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040805

Ще бъда благодарна на всеки, който изрази мнението си за тези трите лаптопа, че ако аз сама трябва да си избирам... Confused Благодаря предварително!  Wink

# 104
  • Мнения: 13
Здравейте Simple Smile
Батко ми е обещал да ми купи лаптоп и в момента търся из интернет нещо хубаво.Нямам намерение да го издрънкам много, така че не искам да е с баснословна цена Simple Smile Не разбирам кой знае колко, особено от видео и звукови  карти... Хал хабер си нямам  Blush Няма да играя кой знае какви игри, де. Аз гледам основно РАМ и хард  Crazy (само за тях си имам поне малка представа  Embarassed) Ще бъда благодарна на всеки, който ми помогне с избора.
Харесах този:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039524

Този:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09039231

И този:
http://technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09040805

Ще бъда благодарна на всеки, който изрази мнението си за тези трите лаптопа, че ако аз сама трябва да си избирам... Confused Благодаря предварително!  Wink


Според мен и трите са добри. Имай в предвид обаче, че ако е с АМД процесор малко повечко ще "пече" лаптопа и батерията ще му се изтощава по-бързо.

# 105
# 106
  • Мнения: X
krosi ,не мога да те посъветвам кой да избереш,но ще ти кажа друго:НЕ купувай такава техника от големите вериги.По-добре посетете специализиран магазин ,и техниката е с по-добро качество,и консултантите знаят какво продават.И не е лошо да бъдете с човек,който разбира от компютри.
От опит.

# 107
  • Мнения: 2 516
Благодаря много за мненията  Hug
И според баща ми стоките в големите магазини не са от най-добрите  Tired
Аз си се ровичках в сайта им и истествено отидох и на лаптопите  Embarassed Тези ми харесаха и така Simple Smile)

# 108
  • Мнения: 13
Аз пък съм за Тошибата. Фуджитсо-Сименс не съм работила никога с такава марка, но пък никога нищо хубаво не съм чула. Един приятел си купи преди няколко месеца и си го занесе у тях с дефектна батерия, та се връща до магазина и го смени за Дел. Честно казано на мен Тошибата повече ми харесва и на външен вид!

# 109
  • София
  • Мнения: 940
А затова какво ще кажеш:
http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=39046

Цената му е около 1200лв.

# 110
  • Мнения: 2 516
А затова какво ще кажеш:
http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=39046

Цената му е около 1200лв.
А, какво да кажа... Аз казах, че не съм от най-разбиращите  Laughing Embarassed Виждам обаче, че процесорът му е Intel Core 2 Duo , който май е по-добър  Rolling Eyes
Абе само батко да си изпълни обещанието... Знаете ли колко бързо ще го избера аз тоя лаптоп  Laughing

ЕДИТ:
Ооо сега видях, че е Линукс...  Confused

# 111
  • Мнения: 1 558
Имам близки наблюдения върху 3 марки - НР, ASUS и IBM (но той ни е доста стар). С никой не сме имали проблеми, макар че IBM-а ми беше най-удобен без мишка.

# 112
  • София
  • Мнения: 940
Няма значение, че е с Linux можеш да си сложиш каквато искаш операционна система.  Ако не искаш да ползваш Виста по-добре си вземи някой без ОС или с Linux. Този модел си има драйвери в официалния сайт на Asus за Windows XP.  Аз лично не бих си взела лаптоп с Виста се пак нямам толкоз нерви за да работя с нея. Единственото и предимство /според мен/ е поддръжката на DirectX 10, но минусите са повече от плюсовете/ пак според мен/.

FSC /Fujitsu Siemens / отдавна спряха да правят драйвери за Windows XP.

Успех в избора  и да се похвалиш после.  Peace

PPS. Надявам се да не е като реклама, но само Asus предлагат това /стига да е закупен лаптопа от дилър зареждащ от някой от официалните вносители на Asus http://www.mostbg.com/most/most_servises.htm
FSC  е само с 1 година гаранция. Все пак ако за теб е важна гаранцията вземи нещо с по-голяма гаранция.
Asus са с 2 години международна, Dell  са с 3 години /някои от моделите са с гаранция важаща само за БГ/, HP е с 1година и Toshiba  са с 2 или 3 години гаранция пак международна.

Последна редакция: пн, 03 ное 2008, 21:36 от dessitto

# 113
  • Мнения: 2 558
от тези трите - определено Тошибата  Peace

# 114
# 115
Аз се спрях на Toshiba Satellite U400-12R http://www.get.bg/catalog/product_info.php?cPath=237_257_585& … products_id=32201.  Моля за вашето мнение , докато не е късно. Батерията колко време държи???

# 116
А да питам някакви оплаквания от този лаптопец  newsm78 -> http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09045038 .Щото за РД то ми мисля да искам този модел  Simple Smile

# 117
  • Мнения: 3 695
ползвам Hewlett-Packard и съм доволна  Peace

# 118
  • Мнения: 6 301
BENQ  newsm10 Вече две години без забележки, при вче, че е изпускан вече няколко пъти!

# 119
  • Мнения: 834
Да използвам темичката и да питам.
 Предлагат ми 2-ра употреба /на 3мес/ " Тошиба Сателит" за 650лв със тези параметри: Intel Celeron;1,8 GHZ /двуядрен/;RAM2GB;HDD 120GB;DVD-RW-PIONEER
Само това имам като данни, не разбирам от лаптоп-и и незнам дали си заслужава парите newsm78
Сина ми не е тук, но каза да не се замислям и да го взимам Peace
Все пак ми се ще още някое и друго мнение Thinking

# 120
  • Мнения: 1 425
Да използвам темичката и да питам.
 Предлагат ми 2-ра употреба /на 3мес/ " Тошиба Сателит" за 650лв със тези параметри: Intel Celeron;1,8 GHZ /двуядрен/;RAM2GB;HDD 120GB;DVD-RW-PIONEER
Само това имам като данни, не разбирам от лаптоп-и и незнам дали си заслужава парите newsm78
Сина ми не е тук, но каза да не се замислям и да го взимам Peace
Все пак ми се ще още някое и друго мнение Thinking
В технополис има добра промоция на Toshiba за 800, макар че процесора е едноядрен.
Но пък хард диска е по-голям, паметта е повече също, пък и новото си е ново (според мен).

# 121
  • Мнения: 834
Благодаря ти Panther Hug
Всъщност се оказа, че е този модел:


TOSHIBA SATELLITE L40-14B-2G

-ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР
-INTEL ® CELERON® M 530 (1.7 GHZ, 1MB L2CACHE)
-15.4" (40 СМ.) WXGA TFT
-RAM 2GB DDR II
-HDD 120 GB SATA 5400
-DVD-RW SUPER MULTI
-VIDEO INTEL® GMA X3100, UP TO 358MB
-FAX 56.6 K, LAN, HD AUDIO
-WIRELESS 802.11A/B/G
-ТЕГЛО 2.8 КГ

МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

и спецификация:
1.     Размер на екрана и тип     15.4" (40 СМ.) WXGA TFT
2.    Процесор (CPU)    INTEL ® CELERON® M 530
3.    Скорост на процесора    1.7 GHZ, 1MB L2CACHE
4.    Видео карта (VGA Chip)    INTEL® GMA X3100, UP TO 358MB
5.    Хардиск (HDD)    120 GB SATA 5400
6.    Памет (RAM)    2 GB DDR II
7.    Максимална Памет    2 GB
8.    Оптични устройства    DVD-RW SUPER MULTI
9.    Безжична връзка (WLAN)    802.11A/B/G
10.    Вградена камера    НЕ
11.    Bluetooth    НЕ
12.    Операционна система    НЕ
13.    Fax/Modem    56.6 К
14.    Четец на карти    ДА, 4 В 1
15.    Високоговорители    ДА
16.    Тегло    2.8 КГ
17.    Батерия    Lithium-ion

на цена 749лв. За 100лв разлика между ново и 2-ра употреба и дума не може да става Naughty
Добре, че не се вързах на продавача Wink Обаче пак си оставам с чуденката newsm78 дали да го взимамам? Принципно ми трябва да се качи на него програма за AL и PVC дограма и да работят с него в провинцията, за нищо повече.

# 122
  • Мнения: 1 425
...Обаче пак си оставам с чуденката newsm78 дали да го взимамам? ...
Е това само ти можеш да си решиш.  Peace

# 123
# 124
  • Мнения: 2 013
Нашият е ACER  Peace

# 125
  • Мнения: 307
Преди около 3 седмици бях в подобна чуденка какъв лаптоп да взема. Последно се спряхме на ASUS X50 SL AP 201 - излезе около 1030 лв. Има двуядрен процесор и видеокарта която става за игри, няма камера по наше желание. Единственото което не предвидихме е да има вграден Bluetooth. Важно е да знаеш за какво искаш да го ползваш , за да си избереш. И още нещо - като разпитвах относно процесора, наши познати с лаптоп ми обясниха че е добре да е двуядрен ако ще се товари с програми за изчисления и чертане и т. н. Но такива процесори дигат цената.

# 126
  • Мнения: 852
Нашият е Тошиба и определено съм доволна Peace

# 127
  • Мнения: 3 453
Нашият е Тошиба и определено съм доволна Peace

   И двамата с мъжа ми сме с Тошиби и сме много доволни Peace

# 128
  • Мнения: 0
Попаднах на една интересна статия "Как да избера лаптоп" http://ardes.bg/blog/2008/12/how-to-choose-laptop/ и доста ми помогна. Според мъжа ми задължително трябва да е двуядрен  и с отделна видео карта. Сега сме в процес на избор, но вече мисля че се ориентирахме към ASUS M51vr-AP138. Още търсим фирма, но определено ще е някоя специализирана, а не Техномаркет или Технополис, защото съм чувала лоши неща за обслужването им. Предпочитам да има на кого да се обадя като закъсам.

# 129
  • Мнения: 67
Моят е FUJITSU SIEMENS,и съм доволна.

# 130
  • Мнения: X
Аз съм с MSI ,от 2 години го ползвам и нямам проблеми.Важното е за какво ще се ползва.
Чувала съм ,че Тошиба са най-добрите,но...Най-добре е да  направиш консултация със специалист.

# 131
# 132
  • Мнения: 1
Благодаря ви за информацията. Прегледах статията на danincito, и видях че има и друга : "Каква марка да лаптоп да изберем" на www.ardes.bg/blog. Мисля да се спра на DELL, защото дават 3 години гаранция.

# 133
  • Мнения: 2 558
Благодаря ви за информацията. Прегледах статията на danincito, и видях че има и друга : "Каква марка да лаптоп да изберем" на www.ardes.bg/blog. Мисля да се спра на DELL, защото дават 3 години гаранция.
аз съм с тошиба също с 3 години международна гаранция

# 134
  • София
  • Мнения: 117
HP - много съм доволна!

# 135
  • Варна
  • Мнения: 230
Не съм чела отговорите, само набързо се включвам с леко некомпетентно мнение. Работя с програмисти и АйТи-та, винаги са ми препоръчвали Dell.

# 136
  • Мнения: 1 731
Аз имам АСЕR,ДОВОЛНА СЪМ. Hug

# 137
  • Мнения: 125
Сега съм с SONY VAIO и вече 1 година нямам никакви проблеми с него,а денонощно е включен     

# 138
Вземи си такъв за колкото имаш пари заделени. В момента пиша от Асус който ми е служебен и е от най ефтината серия и ми върши перфектна работа. Работил съм и на Фуджитцо за които казват, че не биле много читави щото много греели а това била голямата болка на преносимите компютри (охлаждането). Освен тях съм работил и на Делл и на Компак и на много други. Мое мнение е, че каквото и да вземеш в днешно време е все тая. Частите които се влагат в повечето случаи се повтарят в повечето марки. Гледай да ти хареса на красота и гледай ако може да е на някаква промоция в голям магазин за да ти излезе по на сметка. Ако пък мислеш да играеш игри на него, там вече нещата трябва да опрат до доста пари защото повечето компютри от ниския и среден клас не предлагат тази възможност. Надявам се да съм ти помогнал в избора ако не си го направила вече. Поздрави!

# 139
  • Мнения: 2 516
Аз пак съм тук ;p
Батко каза, че тази седмица ще отидем да видим за лаптоп.Харесах си един - 1049лв, но без ОС.Колко ще струва отделно да ми се сложи Vista?  newsm78

ЕДИТ:
Може ли едно мнение за ето тези:
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09045903
http://www.technomarket.bg/product_detail.php?product_id=09044968

Последна редакция: сб, 03 яну 2009, 15:27 от Криси`

# 140
  • Мнения: 2 558
тези и двата са без bluetooth, незнам по принцип дали ще ти трябва, но все пак е хубаво да има
скоро един познат си взе ето този http://www.technopolis.bg/product.php?pid=753 и е много доволен, парите не са хич много, а си има всичко  Peace
този също не изглежда лош http://www.technopolis.bg/product.php?pid=749, но май също е без bluetooth

# 141
  • Мнения: 13
тези и двата са без bluetooth, незнам по принцип дали ще ти трябва, но все пак е хубаво да има
скоро един познат си взе ето този http://www.technopolis.bg/product.php?pid=753 и е много доволен, парите не са хич много, а си има всичко  Peace
този също не изглежда лош http://www.technopolis.bg/product.php?pid=749, но май също е без bluetooth
L серията на Тошиба по принцип са с много по-малко екстри. А серията обаче са си с прилични екстри и този, който desex е дала си има bluetooth: http://www.technopolis.bg/product.php?pid=749. Ето тук го има по-подреобно описан:
http://www.gogo-bg.net/toshiba-satellite-a30016w-athlon-dual-cor … html?currency=EUR
Той обаче е с AMD процесор и определено батерията ще му издържа по-малко. Но ако не смяташ да пътуваш някъде и ще го използваш повече на ток и ако не играеш игри, защото видео картата му е вградена, тогава според мен този лаптоп е идеален. Peace

# 142
  • Мнения: 2 516
Благодаря ви много и на двете  Hug
И аз видях, че е с АМД процесор, но наистина няма къде да ходя толкова и ще си го ползвам най-вече у дома.Игри кой знае колко тежки не играя, така че вече зависи само от батко.Дано най-накрая да ми купи, че вече на пъпа ми излезе  Embarassed Laughing

# 143
  • Мнения: 0
Вчера най-накрая , след дълго лутане и мислене си взехме ASUS laptop -последно се спряхме на този модел: ASUS M51Vr-AP138: http://www.ardes.bg/laptop/laptop/ASUS+M51VR-AP138-10490. Купихме си го от Ardes.bg - същата фирма, където четох статията:) Много ни хареса дизайна и модела,  и ни го препоръчаха. Няма само bluetooth, но ни продадоха мъничък за 15 лв. и чанта и мишка подарък. Много съм доволна. Още не са ни го инсталирали, но ще пиша като имам наблюдение.

# 144
  • Мнения: 63
Може ли да си кажете мненията за следните модели на Acer, т.к. съм се спряла последно на нея:
http://www.comtradebg.com/acer-aspire-as5738zg424g32mn-p-3783.html
http://www.stealtech.org/?_cid=2&spid=11869
и това http://www.stealtech.org/?_cid=2&spid=11862 
newsm78

# 145
  • сусурлево
  • Мнения: 474
ASUS и BANQ  лаптоп под 1200 лв. не взимайте .

# 146
  • София
  • Мнения: 940
ASUS и BANQ  лаптоп под 1200 лв. не взимайте .

И защо? За Benq принципно никога не си бих взела, но Асус са доста добри според мен Simple Smile

# 147
  • Мнения: 1 901
Защо имате такова мнение за BENQ?Аз имам такъв и работи безотказно.От класа до 1000лв. е идеален,поне за мен Peace

# 148
  • Мнения: 180
Аз сън с Asus и съм много доволна  Peace

# 149
  • У дома !
  • Мнения: 700
Нашия е ASUS,мъжа ми разбира от техника и ми избра тази марка за подарък за един РД Peace

Последна редакция: чт, 09 апр 2009, 22:52 от TiFoNi

# 150
  • Мнения: 1
Аз като ИТ мога да ти препоръчам: Lenovo
то е като Mercedess на лаптопите

Аз ъм от 5г. на FSC по евтинки са ама все се прецаква батерията Sad

# 151
  • Мнения: 21
Горещо препоръчвам Dell Studio! Много са добри!

# 152
  • сусурлево
  • Мнения: 474
ASUS и BANQ  лаптоп под 1200 лв. не взимайте .

И защо? За Benq принципно никога не си бих взела, но Асус са доста добри според мен Simple Smile

Съвет от специалист от който съм си взела 2 компа (4 на приятели)  , сега обмислям за лаптоп , това беше неговия съвет . Човека работи в Мост .

# 153
  • София
  • Мнения: 940
ASUS и BANQ  лаптоп под 1200 лв. не взимайте .

И защо? За Benq принципно никога не си бих взела, но Асус са доста добри според мен Simple Smile

Съвет от специалист от който съм си взела 2 компа (4 на приятели)  , сега обмислям за лаптоп , това беше неговия съвет . Човека работи в Мост .

Аз пък съм продавач консултант на преносими компютри  Laughing и също мога да ти дам мнение за повечето марки.

За мен лично Асус са по добри и от Тошибата и от HP, ако говорим за под 1200лв.

Общи условия

Активация на акаунт