Нова година в Европа, къде?

  • 8 074
  • 71
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 768
Миналата седмица бяхме в Австрия, Тирол.
Специално обиколих няколко хотела да питам за Новогодишни резервации, но свободни места вече нямаше.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 6 873
Ние имаме идея за Алпите, Щвейцария. Обаче пътя излиза повече от престоя там. От къде е по удобно да се лети, ходили ли сте?

# 17
  • Мнения: 232
Сега с WizzAir ще ходим, а за НГ май не е решил още.Ако искаш като се ориентираме по-конкретно ще ти пиша Peace

ще чакам  Hug

# 18
  • Мнения: 2 768
Ние имаме идея за Алпите, Щвейцария. Обаче пътя излиза повече от престоя там. От къде е по удобно да се лети, ходили ли сте?

Може да ти звучи почти еретично, но да се пътува с кола е най-добре. Правили сме го - и зимата по НГ и сега лятото.
Така имаш възможност да обиколиш много места. Има още куп други предимства, разбира се.

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 423
В Париж за нова година също е много хубаво. На фона на тази архитектура коледните украси са като от приказките. Вярно, пренаселено е по това време с туристи, но на когото не му пречи шумотевицата по такива празници, ще си изкара чудесно. За мен остана незабравимо.
И в южна Испания ми хареса, но там е по-спокойно. Някак по-неусетно минава този празник.
Аз пък съм любопитна за Рим по нова година. Някой бил ли е?

# 20
  • Мнения: 232
В Париж за нова година също е много хубаво. На фона на тази архитектура коледните украси са като от приказките. Вярно, пренаселено е по това време с туристи, но на когото не му пречи шумотевицата по такива празници, ще си изкара чудесно. За мен остана незабравимо.
И в южна Испания ми хареса, но там е по-спокойно. Някак по-неусетно минава този празник.
Аз пък съм любопитна за Рим по нова година. Някой бил ли е?

Аз се огледах и за Париж, ама не намерих никакви цени на билети за жалост Sad т.е. за датите, които на мен ми трябват. Иначе идеята не е лоша. Ти имаш ли нещо на предвид? Можеш ли да ме насочиш към някоя авиокомпания, апартамент/хотел? Била ли си на Нова година там?   bouquet

Аз намерих оферта за Виена, за Прага още упорито търся. Има една тема във форума - ПРАГА, изчетох я цялата и много ме надъха да отидем там по всяко време на годината  Hug на 4-а или 5-а страница се говореше за една екскурзоводка (българка) в Прага, с която ако се свържеш може да ти помогне и да ти уреди апартамент  newsm78 четох четох, никъде не видях да се споменава коя е? Ако някой има информация за това  Praynig да я сподели.

Бих искал да питам съфорумците, които са били във Виена, Париж и Прага - кой хотел бихте ми препоръчали, до 60-70 евро двойна стая? Най-добре ще е дори апартамент.

Много ви благодаря от сърце, че се отзовавате на темата   bouquet Peace

# 21
  • Варна
  • Мнения: 1 423

Аз се огледах и за Париж, ама не намерих никакви цени на билети за жалост Sad т.е. за датите, които на мен ми трябват. Иначе идеята не е лоша. Ти имаш ли нещо на предвид? Можеш ли да ме насочиш към някоя авиокомпания, апартамент/хотел? Била ли си на Нова година там?   bouquet


Бих искал да питам съфорумците, които са били във Виена, Париж и Прага - кой хотел бихте ми препоръчали, до 60-70 евро двойна стая? Най-добре ще е дори апартамент.

Много ви благодаря от сърце, че се отзовавате на темата   bouquet Peace

До Париж пътувахме организирано с Александър тур ако не се лъжа, че беше преди 5-6 години. Има си предимствата - заявяваш си от тук какви екскурзии на място искаш, ангажират ти хотел, новогодишна вечеря и разни допълнителни екстри по желание. Тези неща си ги уговорихме с фирмата и за наша радост всичко беше точно. Осигуряват ти екскурзовод, ако искаш да посетиш разни забележителности и според мен така е по-добре, просто е по-организирано и се оползотворява времето добре вместо човек сам да се лута, да виси по опашки и т.н. Естествено, ние така си бяхме направили програмата, че да си имаме време, в което да си ходим където искаме, с картата на града в джоба и няма проблем.
В някакъв 3-звезден хотел бяхме, в центъра, макар че в Париж това е много широко понятие. Не беше кой знае какво, да не кажа че доста се отдалечава от нашите представи за 3 звезди, но в Париж е така - хотелите са стари, с изключение на тези в модерните предградия. Това не е болка за умиране, освен ако човек не иска да прекарва голяма част от времето си в стаята. Ние излизахме сутрин в 9 и се прибирахме вечерта в 12. За едното спане не ни е било нужно повече.
Общо взето това е. Лично аз по нова година предпочитам да пътувам организирано. Лудницата по това време е голяма и просто е по-лесно по този начин.

# 22
  • Мнения: 1 065
И аз вече започвам да се оглеждам за организирано пътуване по Нова година,но като че ли още на дневен ред са офертите за летни почивки.Ще следя темата с интерес

# 23
  • Мнения: 1 417
Ние ходихме август месец и летяхме с Wizz цената беше около 120 евро на човек,бях резервирала юни. За там резервирах апартамент, съвсем близо до Саграда Фамилия /хотелите в Европа като цяло са с много малки стаи на висока цена Confused, така че за повече от 3нощувки за мен е по-удачния вариант/ интересните за нас места си ги набелязахме в един тур.справочник и си обикаляхме без ангажимент към когото и да било Simple SmileЗа НГ е малко по-различно, защото от агенцията ще организират и новогод. вечер, а така сами трябва предварително да проучите и да си запазите места/куверти.

# 24
  • Варна
  • Мнения: 306
Записвам се да следя темата с интерес. Все още не сме ориентирани къде ще бъдем за Нова Година и се притеснявам, че времето лети... Някой празнувал ли е в Австрия или някъде около Страсбург, Мюнхен или Милано? Насочили сме се към тези дестинации, но ще гледаме и за други предложения. Вероятно ще летим със самолет и дано да не вали много сняг, че да не се виси по летищата.

# 25
  • Мнения: 13 187
По Коледа съм била в Париж. Спахме в хотелче до Шан-з-Елизе, на една пряка от Триумфалната арка. Не беше скъпо, пък и беше ремонтирано току-що. Пак ми се ходи в този запленяващ град и дано убедя половинката!

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
papi6, кажи кой е хотела или пък дай сайт Simple Smile

# 27
  • Мнения: 1 655
Относно Прага, да отговоря за екскурзоводката. Казва се Таня ето сайта, а това е имейла gotravelprague@email.cz. Ние преди няколко дни се върнахме от Прага и ползвахме услугите на Таня. Чрез нея наехме апартамент, а също и транфера от и до летището и  разбира се 4 часов тур на Прага. Много е любезна и ще ви помогне с каквото може. Peace

Последна редакция: ср, 24 сеп 2008, 21:58 от dolores

# 28
  • Мнения: 3 094
От внезапно и неочаквано придошлия по нашите ширини студ , така се назимих, че само са топло си мисля...Колебая се между Малта и Кипър за нова година.

# 29
  • Плевен
  • Мнения: 1 738
От внезапно и неочаквано придошлия по нашите ширини студ , така се назимих, че само са топло си мисля...Колебая се между Малта и Кипър за нова година.
И аз снощи гледах едни оферти за Малта и ми се стори много хубаво.
Ти сама ли мислиш да организираш или с агенция?

Общи условия

Активация на акаунт