Абе не знам...

  • 1 288
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
... ама все повече придобивам и аз мнението, че като кърмя по-дълго стават злояди и не искат да опитват нищо ново! Руби преди 2 месеца като му давах вода (1-2 пъти му дадох да пробва и една нощ се опитах по тоя начин да спра нощното хранене) хващаше биберона и не правеше разлика кърма ли е друго ли е. Сега водата не иска да я вкуси.
От няколко дни се опитвам да му давам по 1-2 лъжички сок или някакво пюре. Физиономиите не мога да ви опиша, но обикновено повръща част от последното хранене (което е било преди не по-малко от час)
Какво да правя??? Че той е по-трагичен случай и от Дани!!! Направо не знам, така се надявах с второто да е различно, няма да споменавам всичкото натякване, което ме очаква, че, ей-го, теорията на свекървата правилна, само дето и аз вече почвам така да мисля!
Помагайте с идеи...

# 1
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
Дъщеря ми е на 11 месеца и пие вода от две седмици насам. За храненето не е злояда въпреки че още я кърмя-ама никак даже- от 5 месечна проявява жив интерес към съдържимото на нашите чинии. Детето просто трябва да е готово да опита дадена храна- няма нищо общо според мен с кърменето. А и не може да се вади такъв извод за 5 месечно бебе.Щом не иска- насила ли ще му даваш? Дори българските педиатри казват, че щом не иска да яде детето спираш и след две седмици пробваш пак. Иначе може и да се отврати от храната щом не му харесва, а му се предлага.Желая ти късмет и спокойствие. Няма да е първото детет късно захранено. Grinning

# 2
  • Мнения: 1 072
Ами то аз съдя по първото и все виках "не е вярно, няма значение кърменето!", даже тука бях пуснала анкета и отговорите го потвърдиха.
Насила няма да давам, защото го правих с Дани (който поне не повръщаше!!!) и според мен ТОВА е начина да направиш детето злоядо.
Но за водата е сигурно, че СПРЯ да я пие, докато преди я приемаше.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Права си наистина това е основния начин да си направиш детето злоядо, добре е че си го разбрала.
Аз само не разбирам защо държиш да даваш вода? Не можеш ли просто да се оставиш той да те води - ако иска вода-да пие, ако не иска-да не пие, същото е и за соковете и за пюретата. Нали знаеш, че основната храна до годинката трябва да бъде кърмата. Така че не се притеснявай, ако ти отказва някои твърди храни...наваксвай с кърмене Wink

# 4
  • Мнения: 1 072
Аз не държа да му давам вода, това ми е най-малкия проблем. Просто констатирам, че нещо, което преди приемаше вече не го ще, това е. А и че нищо не мога да направя, също го констатирам Sad

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Ама наистина няма!Моят Ники ядеше като прасенце от самото начало, с апетит, та чак ушите му плющаха.А си е захранен по всички правила - късно, след изключително кърмене, без вода и сокове и пр.Просто още с първата лъжичка пюре му се услади и така си върви и досега.Мисля,че си е до дете.

# 6
  • САЩ
  • Мнения: 323
Никакъв критерий за злоядост не е, че 5-месечно бебе отказва да яде пюре. Моето не искаше да яде до 9-10 месеца, след което прояде. Сега наближава 4 години и според мен си яде напълно нормално. Колкото са по-малки, толкова по-лесно можеш да им набуташ вода, пюре или сокче. Колкото повече порастват и се осъзнават, толкова по-трудно е набутването ако бебето не иска. Това е една от причините да захранват в България толкова рано - 2-3 месечното бебе не знае още да се противи. Не си трови нервите, твоята работа е да предложиш, а какво и колко ще яде остави на детето да реши. Млякото е най-важната храна за дете под година, другото е само за опитване, защото не се преработва пълноценно от незрялото стомахче.

# 7
  • Мнения: 3 161
Никакъв критерий за злоядост не е, че 5-месечно бебе отказва да яде пюре. ...Колкото са по-малки, толкова по-лесно можеш да им набуташ вода, пюре или сокче. Колкото повече порастват и се осъзнават, толкова по-трудно е набутването ако бебето не иска. Това е една от причините да захранват в България толкова рано - 2-3 месечното бебе не знае още да се противи. ... Млякото е най-важната храна за дете под година, другото е само за опитване.
Колко добре си го обяснила само. Напълно съгласна.

# 8
  • Мнения: 1 704
абе и за почвам да се чудя вече  newsm78 то уж бавно, постепенно, да не се насилва, да не му се тика лъжицата в устата и т.н. , ама беба знае че гладна няма да остане щото после ще я кърмя и въобще не си прави труда да яде пюрета  ooooh!  стиска устата докато се откажа и дам да си цмоцка млекце..  месец и половина захранване и още съм на стартовата права  Rolling Eyes - досега единственото което и харесва е череши и едно отвратително пюре тиква+ябълка на ганчев.. само като ми замирише на него и ми иде да си изповръщам червата  Sick (извинявам се за израза)  е и банана и хареса, но от него се изприщва  Close  мисля си, че точно защото е по-голяма сега , така ме разиграва Crossing Arms

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Магс, ще прояде, няма къде да иде.
Зависи си изцяло от детето. Не е проблема късното захранване. Тони прие първите лъжички каша с охота и вече 3 дни си я яде без проблеми. Това разбира се не означава, че няма да ми откажа зел. пюре например. Като знам аз колко съм капризна за храната и напълно разбирам реакциите на бебета като твоето. Не се притеснявай, съобразявай се с детето Grinning

# 10
  • Мнения: 1 704

В интерес на истината в началото не се противеше.. и аз много я хвалех как всичко което давам се изяжда, но не давах повече от 40-50 гр от каквато и да било храна.. ядеше и плодово и зеленчуково и каша без проблеми.. като почнах съвсееем лекичко да увеличавам количествата почна да се инати  Thinking реших че се изнервя от бавната процедура, защото трябва да седи на едно място и махнах всички други хапвания с лъжица освен обедното.. така 3-4 дни изяждаше повечко и после пак ме отряза.. нямам идеи вече.. чакам да и дойде музата, но напоследък само като види лигавника и почва да мрънка  Rolling Eyes явно още доста ще почакам  ooooh!

# 11
  • sofia
  • Мнения: 8 925
Спокойно и без насилие Mr. Green
Моя си хапваше много добре, но сегаааааа Twisted Evil
Кара на козе мляко и солети, бисквити...манджа не ще да погледне и е така от два месеца вече....
Септември като го пусна ясла и го подгони "гладния"  незнам какво ще прави newsm78

# 12
  • София
  • Мнения: 2 249
Mags, свести се, бе душа Simple Smile, какви количества искаш бебе на 6 месеца да изяжда? 40-50 гр. са супер просто. Изобщо не настоявай, щото ето това вече е начин детето да се превърне в злоядо. Даваш колкото и иска и нито лъжичка повече. Обърне ли глава, изобщо покаже ли ти по някакъв начин, че не иска, възможно най-бързо вдигаш ядененто и скриваш лъжицата.
Детето знае от какво и колко има нужда.

# 13
  • Мнения: 1 704
Mags, свести се, бе душа Simple Smile, какви количества искаш бебе на 6 месеца да изяжда? 40-50 гр. са супер просто. Изобщо не настоявай, щото ето това вече е начин детето да се превърне в злоядо. Даваш колкото и иска и нито лъжичка повече. Обърне ли глава, изобщо покаже ли ти по някакъв начин, че не иска, възможно най-бързо вдигаш ядененто и скриваш лъжицата.
Детето знае от какво и колко има нужда.

 знам че така трябва, ама така ме е яд като трябва да хвърлям кърма в боклука.. като си помисля колко труд да изцедя накви си там 30-40 мл за да и сложа в кашата и накрая като стисне устата направо ме се плаче.. и няколко пъти и креснах от яд, че се опитах и насила да и навра храна в устата  Embarassed а то ме гледа горкото и се чуди на тая лудата кво и става  Cry

# 14
... ама все повече придобивам и аз мнението, че като кърмя по-дълго стават злояди и не искат да опитват нищо ново! Руби преди 2 месеца като му давах вода (1-2 пъти му дадох да пробва и една нощ се опитах по тоя начин да спра нощното хранене) хващаше биберона и не правеше разлика кърма ли е друго ли е. Сега водата не иска да я вкуси.
От няколко дни се опитвам да му давам по 1-2 лъжички сок или някакво пюре. Физиономиите не мога да ви опиша, но обикновено повръща част от последното хранене (което е било преди не по-малко от час)
Какво да правя??? Че той е по-трагичен случай и от Дани!!! Направо не знам, така се надявах с второто да е различно, няма да споменавам всичкото натякване, което ме очаква, че, ей-го, теорията на свекървата правилна, само дето и аз вече почвам така да мисля!
Помагайте с идеи...

много ясно!!!!!!хората са си го измислили,стига вече си прави експерименти с децата!

Общи условия

Активация на акаунт