Застраховане

  • 3 048
  • 32
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 720
Застраховка живот със спестовен характер. Гласувах с втора опция, но всъщност не съм сигурна къде трябваше да я категоризирам. Ще рече, че ако се случи злополука с мен ми се изплаща процент от застрахователната сума, спестовният характер не се променя. Ако се случи най-лошото наследниците ми получават застрахователната сума. Ако пък доживея срока на застраховката си получавам внесените пари + натрупаните лихви. Освен това имам право на откуп след определен период, а при настъпване на висок процент нетрудоспособност ми се поемат месечните вноски, а в края н а периода си получавам затрахвателната сума.
Когато сключвате застраховка си прочетете хубаво общите условия, за да няма после "Ама агента така каза, ама то не било така, ама те са мошеници..."  Човек трябва да знае за какво си дава парите.
Това, че не се изплащат обезщетения са глупости. Поне в моята компания няма такива случай. По-точно има клиенти без застрахователна култура, които не знаят какво изобщо са застраховали. 

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Добре, защо се повдигат теми отпреди година, аз не мога да разбера? Не че нещо, ама как го правите - цъкате сто страници назад и  - яяя, ето по тази тема искам да се изкажа Simple Smile Thinking

# 32
  • Мнения: 69
Моя близка е агент там, ако искате повече да разпитам. По едно време ме караше и аз да стана агент, и все още се замислям Rolling Eyes
как мислите, тя има сериозни доходи Rolling Eyes

Няма по големи досадници от агентите предлагащи застраховка-живот. Всъщност има - тези дето предлагат козметика и прахосмукачки по домовете. ОК, да приемем, че са еднакво досадни.
Сериозните им доходи са абсолютен мит. Вероятно има изключения, но са много малко на общия фон. Има и друго - в началото веророятноста да направят няколко продажби на куп и да вземат добри кинти е голяма, защото се започва винаги с приятели и роднини. Повечето от тях, не могат да откажат, а и гледат да се отърват от досадния си родственик с ново амплоа и сключват застраховка (купуват козметика/прахосмукачка и тн) В последствие, агента започва да досажда на все по далечни приятели и в един момент никой вече не му вдига телефона. Но най-големия проблем идва когато недай Боже настъпи застрахователно събитие с някой близък на агента. Тогава, в 90% от случаите се оказва, че някое от условията  на договора не е спазено от застрахования и вместо да получи големите кинти, получава един голям ... аре нема да казвам сега кво...Simple Smile След което, роднината тегли една п.... майна на агента и освен бленуваните високи доходи, завалията остава и без приятели и близки.... Тва е общо взето. Повечето агенти са нереализирали се в някаква професия хора или откровени неудачници, некадърници и мързеливци.
Да бе знам. Знам, че повечето от вас може да ми дадете обратния пример с на свако ви етървата, на вуйна ви минка малкта щерка и с на лелинко ви шуревицата... Те всички са успели застрахователни агенти, макар и леко смешни Simple Smile и са ви разказвали съксес сторис до скъсване. Само че още живеят в панелката и карат белата астричка , нали Simple Smile Хехе.

С две думи, Чут: ЗАЕБИ!
А! Аз го казах дори с една . Simple Smile
ама толкова точно казано!!!  Peace

В AIG на агентите не се позволява да правят застраховки на роднини(или съпруг и деца) през първите 6 месеца.Приятелите се "ползват" за да научиш търговския процес (разбира се,ако някой иска да се застрахова,никой няма да го спре  Grinning ) Така до известна степен се отсяват хората,които си мислят,че без да се напъват могат да изкарат някой лев.

Общи условия

Активация на акаунт