Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Отговори
 Confused Е случи се и аз да "изпляскам" тема тук.
С приятеля ми сме заедно повече от 2.5 години.Всичко беше отначало като в приказка....и трудности имаше по пътя ни... ама аз убедена, че това е най-невероятният мъж, който съм срещала положих големи старание да елиминирам влиянието на тази трета страна.
Какво стана с този най-неворятен мъж?
Значителна част от  това, което ме накара да искам да бъда с него за цял живот, изчезна с течение на времето.
Действително сме се карали много ... и в повечето случаи ,съдейки по разказите тук, е било за кокошкарски истории. newsm78
Докато не се стигна до една наистина ОГРОМНА издънка (не е изневяра,но за мен е НАЙ-ГОЛЯМАТА Cry) и една друга, която ако не го познавах наистина добре,щеше да ме нарани МНОГО.
След огромната издънка ми обеща, че нещата ще са както отначало... ама нейсе ... за 4 дена  ooooh!
Днес му заявих, че вече живея с надеждата, че някъде има за мен някой и естествено не става дума за него. Tired
Объркано ми е.... гадно ми е ....Обичам го, нараних го с тези думи.Но знам, че искам това, което беше преди ...и  никога няма да го има.
Знам, че и той ме обича, но пък що за любов е тази , при която не се чувствам уважавана.
Няма да крия, че и аз не съм безгрешна, както и че той е направил много за мен.
Но тази голяма издънка....ОГРОМНА...просто беше най-ужасното, което можеше да направи.Тя е тази, която ме разколеба.
И сега незнам...
Мислехме за сватба догодина...

Докога да вярвам, че има надежда нещата да са както преди ?!

# 1
  • Там, където всичко е възможно!
Каква е издънката, за която говориш? Има една приказка, че счупеното дори и да се залепи никога няма да е както преди. Това важи в голяма степен за човешките взаимоотношения. И все пак всичко е много относително - въпрос на разбирания, на отделни характери и границата, до която могат да стигнат компромисите. И все пак зависи до голяма степен и от това, което се е случило... Понякога е поправимо, понякога - не.

# 2
Бих го перефразила така:
"прекомерна физическа агресия"

# 3
  • Най-сетне у дома
Съчувствам ти истински!
Не знам каква е тази огромна издънка (сподели, ако не те натоварва твърде много, за да се се изясни картината).
Но... някои надежди е по-добре да умират, при това не последни, а бързичко. За да не ни дърпат назад и за да можем да тръгваме по-спокойно по нови пътища. Вместо да стоим, приковани от злокачествена надежда във, които очевидно не са това, от което се нуждаем.

Не знам дали това е случаят... Но - това ми хрумна за надеждата и жизнения й цикъл.
Успех!

# 4
  • София
Бих го перефразила така:

Това вече звучи стряскащо

# 5
  • Най-сетне у дома
Бих го перефразила така:

Прекомерна физическа агресия?!?!
Боже, милата!

Това да не е евфемизъм за "бой", "кютек" или "един-два тупаника"? Дано не съм те разбрала правилно.
Моят втори баща удари майка ми още преди да се оженят и това беше "за последно". Така обеща и се кълнеше убедително. После това "за последно" продължи още десетина години, на равни интервали.
В едно съм убедена. Ако в комуникационния ти репертоар насилието е присъствало веднъж, то е част от него и ще се завръща.

# 6
  • Там, където всичко е възможно!
Бих го перефразила така:

При това положение надеждата за мен би умряла мнооого бързо и никакви последни шансове не бих дала.
Но все пак да не бъда крайна.. Незнам обстоятелствата и дали не е било провокирано по някакъв начин такова поведение. Но личното ми мнение е, че физическата агресия по никакъв начин не може да бъде решение или извинение.

# 7
Saule това значи да...... еднократно и ...  Cry
С бившият ми приятел се разделихме точно по тази причина(и го знае ).Просто почвам да се чудя... дали вината не е в мен... да ми се случва за втори път.
 Tired

# 8
Просто почвам да се чудя... дали вината не е в мен... да ми се случва за втори път.
 Tired
Категорично си го избий от главата! Naughty
Точно така разсъждават жените, жертва на домашно насилие и това се превръща в причина да не успеят да се отърсят от насилника!
Колкото и да ти е трудно, колкото да те боли, напусни тази връзка! Нямаш бъдеще с подобен човек. Та вие дори нямате сериозни проблеми все още? Помисли си....
Ще се справиш, а болката ще премине.  Hug

# 9
Не е в теб вината.
Просто почвам да се чудя... дали вината не е в мен... да ми се случва за втори път.
 Tired
Точно така разсъждават жените, жертва на домашно насилие и това се превръща в причина да не успеят да се отърсят от насилника!
Така е.Не влизай в този капан и не се самообвнявай.Няма за какво.

# 10
  • в белята
Нищо ама нищо не оправдава бой!!!!!Теб на улицата да не те е намерил и тебе майка те е раждала и ти си човешко същество ,след като родителите ти не са възпитавали чрез бой и не са ти посегнали никой ама никой няма право да те удря.Има една приказка, че побойник,алкохолик,наркоман и женкар нямат оправия и стой по-далече от тях зада ти е мирна главата.

# 11
  • Най-сетне у дома
Saule това значи да...... еднократно и ...  Cry
 Tired

Hope е много права.
Но аз чета и нещо друго в думите ти. Един вид, дали сама не избираш мъже, които са склонни да разрешават неразбирателствата с насилие. Аз бих помисилила и в тази посока ... но да си виновна, защото някой не може да си контролира агресивните импулси?!?! В никакъв случай, проблемът си е негов.

Звучиш ми интелигентна и аналитична млада жена. Не ми се вярва да попаднеш в най-тъпия капан - на домашното насилие. Ужасно нещо е  Sad
Стискам палци да вземеш доброто за теб решение и ... дръж ни в течение!

# 12
  • София
Не търси вината в себе си.Нищо не оправдава агресията.А най-много се дразня от изречението "Ти ме принуди да направя това или онова " и не се отнася само за физическо посягане.
Казваш ,че усещаш промяна и то значителна . Не се ли опитахте да поговорите , да изясните нещата.Не ме разбирай погрешно , не го защитавам , но все някъде се крие причината да се промени толкова много . А и самият факт , че вече си имала една такава връзка и той знае - да не би това да е неговия начин да не нарани - имам пред вид не само физически , а и психически. Той несъмнено знае как би ти се отразило отново нещо такова.
А иначе аз вярвам ,че хората могат да се променят. Дори и на моменти да ни показват най - лошите си страни.

# 13
Смятам, че е коректно да кажа , защо го направи той.. поне според него.
Бяхме в едно заведение и тъй като се опита( по негови думи) да ме издразни ми каза :"Гледай каква хубава жена"
Нещо, което много добре знае, че ще ми стане много тъпо като го каза ... и го пернах през устата.....
Понеже съм го унижила пред хората, си заслужих и аз боя...
Сигурно ме мислите за дребнава.

Rehab, тук е най-гадното.В доста голяма степен е бил.. "някакъв" само за да ме свали...  Confused
Той си го каза.

# 14
Докога да вярвам, че има надежда нещата да са както преди ?!

Колкото по-рано изтрезнееш, толкова по-добре.
Нещата няма да станат по-добре, така че ако не
се чувстваш добре, ако нещо се е пропукало, не
си губи времето с този човек. И да се ожените един
ден, ще си се настани рутината и нищо друго добро
няма да ви се случи. Не очаквай човек да се промени
само защото го обичаш. Няма смисъл от компромиси.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт