Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Красива мама
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора

някъде там

освен всеизвестния начин с оцет и сода, приемам изпитани предложения за почистване на сребро   bouquet
Цитирай

София

За оцет чувам за първи път  newsm78
Аз го чистя само със сода - сипвам си сода в шепата, слагам там бижуто, капвам няколко капки вода и търкам между двете ръце...става като ново за нула време Peace
Цитирай

С паста за зъби
Цитирай

София, Манастирски ливади

А аз го чистя с паста за зъби и сода върху памук, с който търкам.
А за оцет и аз чувам за първи път.
Цитирай

Там, където се чувствам щастлива

може да се свари малко със содата, но само докато водата кипне, че да не изкриви бижуто
Цитирай

някъде там

bouquet
ще пробвам всички идея, дано се получи  Praynig
Цитирай

А как чистите сребърните бижута, които имат камъни? Изброените дотук методи могат ли по някакъв начин да повредят камъните? Или зависи и от самите камъни... Thinking
Цитирай

Варна

Аз си купувам разтвор - 750мл./18лв. , само потапяш и вадиш веднага.Почиства за секунди и много почерняло сребро!
Цитирай

Оцет и сода слагам в един съд и ги пускам вътре. После с парче вълнен плат ги полирам и стават, като нови. Peace
Цитирай

Дай ги на бижутер и не се занимавай с глупости  Peace
Цитирай

Има едни специални кърпички за тази цел. Стават за сребро и за злато. Почистват много добре.
Цитирай
Аз имах едни обички със седефени камъчета по тях които буквално се разтопиха от содата и оцета!И от тогава слегам една капка Cif (почистващия препарт)и с една стара четка за зъби ги тръквам.Стават като нови и камъните се запазват.Дано съм помогнала  Smile
Цитирай

София

С Cif става, обаче ползвайте само белият  Peace Бижутерка ми беше казвала, че перфектно се чисти среброто с амоняк. Не съм пробвала, че няма да изтрая миризмата на амоняка.
Не варете със сода бижута, ако има камъчета по тях  Peace
Цитирай

София,Витоша

Откъде такъв разтвор за сребро може да се закупи??? Rolling Eyes
Цитирай

Варна

Откъде такъв разтвор за сребро може да се закупи??? Rolling Eyes
Аз си го купувам от пикадили-има щанд за сребро.Предполагам,че във всяка бижутерия за сребро ще го продават.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 22 отговора