среброто - как да го почистим ?

  • 9 572
  • 22
  •   1
Отговори
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
освен всеизвестния начин с оцет и сода, приемам изпитани предложения за почистване на сребро   bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 749
За оцет чувам за първи път  newsm78
Аз го чистя само със сода - сипвам си сода в шепата, слагам там бижуто, капвам няколко капки вода и търкам между двете ръце...става като ново за нула време Peace

# 2
  • Мнения: 11
С паста за зъби

# 3
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
А аз го чистя с паста за зъби и сода върху памук, с който търкам.
А за оцет и аз чувам за първи път.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 777
може да се свари малко със содата, но само докато водата кипне, че да не изкриви бижуто

# 5
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
  bouquet
ще пробвам всички идея, дано се получи  Praynig

# 6
  • Мнения: 2 111
А как чистите сребърните бижута, които имат камъни? Изброените дотук методи могат ли по някакъв начин да повредят камъните? Или зависи и от самите камъни... Thinking

# 7
  • Мнения: 166
Аз си купувам разтвор - 750мл./18лв. , само потапяш и вадиш веднага.Почиства за секунди и много почерняло сребро!

# 8
  • Мнения: 183
Оцет и сода слагам в един съд и ги пускам вътре. После с парче вълнен плат ги полирам и стават, като нови. Peace

# 9
  • Мнения: 3 459
Дай ги на бижутер и не се занимавай с глупости  Peace

# 10
  • Мнения: 2 388
Има едни специални кърпички за тази цел. Стават за сребро и за злато. Почистват много добре.

# 11
Аз имах едни обички със седефени камъчета по тях които буквално се разтопиха от содата и оцета!И от тогава слегам една капка Cif (почистващия препарт)и с една стара четка за зъби ги тръквам.Стават като нови и камъните се запазват.Дано съм помогнала  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 10 686
С Cif става, обаче ползвайте само белият  Peace Бижутерка ми беше казвала, че перфектно се чисти среброто с амоняк. Не съм пробвала, че няма да изтрая миризмата на амоняка.
Не варете със сода бижута, ако има камъчета по тях  Peace

# 13
  • Мнения: 660
Откъде такъв разтвор за сребро може да се закупи??? Rolling Eyes

# 14
  • Мнения: 166
Откъде такъв разтвор за сребро може да се закупи??? Rolling Eyes
Аз си го купувам от пикадили-има щанд за сребро.Предполагам,че във всяка бижутерия за сребро ще го продават.

Общи условия

Активация на акаунт