Duphaston

  • 6 228
  • 27
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • Всички
  • Мнения: 32
Здравейте!
Чета форума от доста време и сега за пръв път имам въпрос,на който не намерих отговора,тъй че смятам да попитам.Пили ли сте Дуфастон и имаше ли при вас някакви странични ефекти - депресия,бяло течение,болки от тип "предменструални",избиване на пъпчици по лицето,гърба,ръцете и т.н. ? На мен ми го изписаха за регулация на цикъла,но се надявам освен за това,да ми свърши работа и за евентуалното бебеправене   luvbed ,което още не сме започнали,но се надявам скоро другата половина от нашата двойка  Heart Eyes да се почувства готова  smile3504

# 1
  • Мнения: 3 459
Здравей,  Simple Smile
Пия Дуфастон вече шести месец. И аз го пия за регулиране на цикъла.
Досега не съм забелязала никакви странични ефекти.
В действителност последните месеци наистина ми се регулира цикъла  Peace

# 2
  • Мнения: 112
Аз пих 2 месеца .Нямах никакви оплаквания Peace

# 3
  • Мнения: 32
Аз го пих преди известно време в продължение на 2-3 месеца.Цикълът ми беше идеален,но след като спрях хаповете,пак си стана същото,че и по-зле - закъснения,подранявания,неконтролируема продължителност  Tired Страхувам се,че скоро приятелят ми ще каже "Айде,почваме" ,а пък аз ще  имам тоя проклет нередовен цикъл и ще се мъчим 100 години  cry

# 4
  • Мнения: 3 294
Tinky с Дуфастон , може да регулираш цикъла си само докато го приемаш , трябва да откриеш причината за нередовния цикъл , посети гинеколог и пусни хормони , за да видите откъде се получава така  Peace

# 5
  • Мнения: 32
Да,от няколко дни обмислям този вариант и смятам да го направя,но този път ще посетя друг лекар,защото итсориите на досегашния ми как мога да се тъпча с прогестерон на корем цял живот,защото е абсолютно ,ама абсолютно безвреден ; как ако го пия на 4 серии по 3 месеца,няма никога повече да имам проблеми /което пък е в пълно противоречие с доживотното приемане/;как   ако искам,мога да се удавя в него и да бъда щастлива от този факт,само защото съм го приемала "под формата на Дуфастон" ... и т.н. ,и т.н. ... Sick
Със сигурност най-доброто решение са едни изследвания.Те поне няма как да ме подведат или да ме изнервят,рекламирайки разни препарати .
 Hug

# 6
  • София
  • Мнения: 2 908
Tinky и аз те съветвам да направиш необходимите изследвания Peace за да се открие причината и да се лекува.А иначе и аз пия Дуфастон от няколко месеца и единствения страничен ефект който забелязвам е че леко ми се повишава апетита.Успех.

# 7
  • Мнения: 1 546
Пих Дуфастон по схема, с прекъсване, няколко месеца. Единственото ми оплакване бяха 2 килограма отгоре, които смъкнах чаааак след като родих и спрях да кърмя. Wink

# 8
  • Мнения: 1 335
Tinky, ще е хубаво да изследваш на какво се дължат аномалиите в цикъла ти. Възможно е причината да не е нисък прогестерон.
Иначе на мен Дуфастон-а ми удължи цикъла, други странични ефекти не съм забелязала.

# 9
  • Мнения: 975
От дуфастона много ми се увеличи апетита и съм +3кг.

# 10
  • Мнения: 127
А как всъщност помага Дуфастона на забременяването?....

# 11
  • бургас
  • Мнения: 18
и аз пия дуфастон , вече 10 дни  Wink, така като четох колежките по-горе какво са казали , някои неща при мен са същите. увеличи ми се апетита нещо, за 10 дни килограмче отгоре #2gunfire, но и гърдите ме болят и са подути Thinking не знам дали се дължи на дуфастона или на друго newsm78

# 12
  • Мнения: 32
Доколкото разбрах ,стимулира функцията на яйчниците.Доки каза,ако искам бебе,да го правя,докато пия Дуфастон,а ако не искам,да се пазя двойно ( което пък нямам никакво намерение да правя  Mr. Green )

# 13
  • Мнения: 127
aaa ясно , Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 2 908
Доколкото разбрах ,стимулира функцията на яйчниците.Доки каза,ако искам бебе,да го правя,докато пия Дуфастон,а ако не искам,да се пазя двойно ( което пък нямам никакво намерение да правя  Mr. Green )
Не е вярно това.Дуфастона  в повечето случаи потиска овулацията и винаги се изписва от 16 до 25 дни т.е след като е минала евентуалната овулация и дните които са най-подходящи за зачеване.Пие се за предизвикване на цикъла когато е нередовен поради кисти например или пък в началото на бременността за задържане тъй като е прогестеронов препарат.Ако греша някой да ме поправи но това знам аз за функциите на Дуфастона.

# 15
  • Мнения: 32
ninkata80 ,аз казвам само това,което съм чула от лекаря си.Естествено,имайки предвид практиката,не е задължително да е вярно. Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 2 908
ок,просто исках да разясня,а не да се заблуждаваме,а пък и този док който ти го е казал това,няма думи.Успех.

# 17
  • Мнения: 43
Tinky кой ти е лекаря  newsm78.
ninkata80 е правя поне и аз така знам  Thinking

# 18
  • Мнения: 49
И аз подкрепям Нинката!
Това е, което и аз знам за дуфастона и което моя лекар също ми каза.
На мен ми го изписа точно от 16-тия ден на цикъла за следващите 10 и то, когато му казах, че имам овулация на 14-15 ден /която си следя с тестове/.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 493
Аз съм го пила за отлагане на цикъла (заради море) и няколко месеца след това цикълът ми беше разцентрован, доколкото помня.

# 20
  • Мнения: 2 111
А как всъщност помага Дуфастона на забременяването?....
Зависи момичета.След като излекувах нисък прогестерон,висок пролактин,кисти,остана да се реши само още един проблем-овулацията ми беше на 11-12 ден от цикъла,но от 17 -18 ден винаги започвах да кървя слабо и това кървене се сливаше с цикъла.Този проблем се реши с прием на Дуфастон орално и Утрогестан вагинално от 16 до 25 ден на цикъла.Още първият месец в който започнах да ги пия нямах кървене,цикъла ми закъсня  и видях  EFP-лекарствата ми помогнаха да не се излющи по-рано лигавицата.А този проблем го имах от 9-10месеца .

# 21
  • Мнения: 975
Да дуфастона се пие след овулация,ако е по рано той я потиска.

# 22
  • Мнения: 32
Лекарят ми е д-р Арнаудов,от Пловдив.Попрочетох днес малко и се убедих в твърденията на нинката80  Embarassed

# 23
  • Мнения: 145
Здравейте.Всъщнст и аз се чудех по този въпрос, тъй като миналия месец пих Дуфастон поради съмнения за имплантирана яйцеклетка/ съответно лигавицата ми беше недостатъчно дебела/.След това М. ми беше абсолютно различен от обикновено, т.е. 3 пъти по -слаб,светлочелвен и воднист и без никакви съсиреци.За да стане по мелодраматично ще добавя и че имах много симптоми по това време...но да не се отплесвам.Този месец си го самоназначих и гърдите ми са доста чувствителни/ а никога не са били /.Възможно ли е тези странности да са от лекарството?
А,и да знаете...оправдавам лакомията си с Дуфастона..и се поналях доста за 2 месеца

# 24
  • Мнения: 32
Мен ме съсипва тоя Дуфастон.Мисля да го допия сега и повече да не прибягвам до него - депресирана съм,нервна,ревлива,ужасна.Не мога да се понасям и не мога да се контролирам. #Cussing out

# 25
  • бургас
  • Мнения: 18
ох Rolling Eyes и аз не знам какво да правя с този дуфастон, тъпча се като прасенце, имам чувството че ще се пръсна Whistling , а трябва да го пия още 3 месеца #Crazy

# 26
  • Мнения: 2 111
От всяка опаковка Дуфастон качвах по 5 кг,които още не мога да сваля. Sad Добре че само 2 опаковки ми се наложи да пия.

# 27
  • Мнения: 151
Аз преди да забременея с първото си детенце пих Дуфастон, но доколкото си спомням 21 дена от първия ден на цикъла. Не напълнях, но забременях. В 5 г.с. прокървих и ми назначиха Дуфастон пих 3*1 до 12г.с., тогава кървенето се увеличи и ми увеличиха Дуфастона. Слава Богу родих здраво детенце, но се оказа, че единият му тестис не се е развил и се наложи да го извадят. Дали се дължи на хормоните, които пих докато бях бременна не знам, но знам че нямаше да имам моето малко момченце ако не ги бях пила. Сега, когато направих аборт отново в 5 г.с. съм сигурна, че без Дуфастон няма да мога да износя бременост

Общи условия

Активация на акаунт