Duphaston

  • 6 216
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 32
ninkata80 ,аз казвам само това,което съм чула от лекаря си.Естествено,имайки предвид практиката,не е задължително да е вярно. Rolling Eyes

# 16
  • София
  • Мнения: 2 908
ок,просто исках да разясня,а не да се заблуждаваме,а пък и този док който ти го е казал това,няма думи.Успех.

# 17
  • Мнения: 43
Tinky кой ти е лекаря  newsm78.
ninkata80 е правя поне и аз така знам  Thinking

# 18
  • Мнения: 49
И аз подкрепям Нинката!
Това е, което и аз знам за дуфастона и което моя лекар също ми каза.
На мен ми го изписа точно от 16-тия ден на цикъла за следващите 10 и то, когато му казах, че имам овулация на 14-15 ден /която си следя с тестове/.

# 19
  • Пловдив
  • Мнения: 2 491
Аз съм го пила за отлагане на цикъла (заради море) и няколко месеца след това цикълът ми беше разцентрован, доколкото помня.

# 20
  • Мнения: 2 111
А как всъщност помага Дуфастона на забременяването?....
Зависи момичета.След като излекувах нисък прогестерон,висок пролактин,кисти,остана да се реши само още един проблем-овулацията ми беше на 11-12 ден от цикъла,но от 17 -18 ден винаги започвах да кървя слабо и това кървене се сливаше с цикъла.Този проблем се реши с прием на Дуфастон орално и Утрогестан вагинално от 16 до 25 ден на цикъла.Още първият месец в който започнах да ги пия нямах кървене,цикъла ми закъсня  и видях  EFP-лекарствата ми помогнаха да не се излющи по-рано лигавицата.А този проблем го имах от 9-10месеца .

# 21
  • Мнения: 975
Да дуфастона се пие след овулация,ако е по рано той я потиска.

# 22
  • Мнения: 32
Лекарят ми е д-р Арнаудов,от Пловдив.Попрочетох днес малко и се убедих в твърденията на нинката80  Embarassed

# 23
  • Мнения: 145
Здравейте.Всъщнст и аз се чудех по този въпрос, тъй като миналия месец пих Дуфастон поради съмнения за имплантирана яйцеклетка/ съответно лигавицата ми беше недостатъчно дебела/.След това М. ми беше абсолютно различен от обикновено, т.е. 3 пъти по -слаб,светлочелвен и воднист и без никакви съсиреци.За да стане по мелодраматично ще добавя и че имах много симптоми по това време...но да не се отплесвам.Този месец си го самоназначих и гърдите ми са доста чувствителни/ а никога не са били /.Възможно ли е тези странности да са от лекарството?
А,и да знаете...оправдавам лакомията си с Дуфастона..и се поналях доста за 2 месеца

# 24
  • Мнения: 32
Мен ме съсипва тоя Дуфастон.Мисля да го допия сега и повече да не прибягвам до него - депресирана съм,нервна,ревлива,ужасна.Не мога да се понасям и не мога да се контролирам. #Cussing out

# 25
  • бургас
  • Мнения: 18
ох Rolling Eyes и аз не знам какво да правя с този дуфастон, тъпча се като прасенце, имам чувството че ще се пръсна Whistling , а трябва да го пия още 3 месеца #Crazy

# 26
  • Мнения: 2 111
От всяка опаковка Дуфастон качвах по 5 кг,които още не мога да сваля. Sad Добре че само 2 опаковки ми се наложи да пия.

# 27
  • Мнения: 151
Аз преди да забременея с първото си детенце пих Дуфастон, но доколкото си спомням 21 дена от първия ден на цикъла. Не напълнях, но забременях. В 5 г.с. прокървих и ми назначиха Дуфастон пих 3*1 до 12г.с., тогава кървенето се увеличи и ми увеличиха Дуфастона. Слава Богу родих здраво детенце, но се оказа, че единият му тестис не се е развил и се наложи да го извадят. Дали се дължи на хормоните, които пих докато бях бременна не знам, но знам че нямаше да имам моето малко момченце ако не ги бях пила. Сега, когато направих аборт отново в 5 г.с. съм сигурна, че без Дуфастон няма да мога да износя бременост

Общи условия

Активация на акаунт