Мъжа ми не разбира отпадналото ми състояние!!!

  • 2 853
  • 47
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 897
И моето мнение е, че мъничко преиграваш.
Нормално е да си по-чувствителна в твоето състояние, а и хормоните си казват думата, но...Реално погледнато съпругът ти не може кой знае колко  да ти помогне, освен да те гушне и да ти каже няколко мили думи (което доколкото разбирам той прави).За него обаче денят си тече и колкото и да ти съчувства предполагам, че има ангажименти, които трябва да свърши на време, а и нужда от почивка и 'глътка свеж въздух' в края на деня.
Мен ако питаш не търси проблеми там, където ги няма и си пази нервите и здравето. Съвсем скоро първоначалното неразположение от бременността ще отмине и ще можете отново да излизате заедно на разходка.

# 31
  • Мнения: 9 901
Ами тези жени, които по стечение на обстоятелствата са сами, те да се гръмнат ли?

Не е до проблемна бременност - има жени и жени, едните вечно мрънкат, като са бременни най-много, другите просто се справят и разбират, че от мрънкане полза няма.

 

евала Simple Smile
а като дойде раждането, тогава пък ще боли Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 12 554
Мили мамчета, моля Ви помогнете ми! Едва сега влизам в 8 г.с., много наистина много съм отпаднала, постоянно ми се гади, лошо ми е, не мога да стана от леглото понякога, а мъжа ми не ме разбира, или поне не го показва. Казвам му че ми е много лошо той ме гушне 2 пъти и това е  и започва "абе аз не мога постоянно да лежа ( а това постояно е само събота и неделя когато той си е в къщи) трябва да излеза да видя слънце, хора...." Аз какво да направя като не мога да стана от леглото, чувстам се половин човек, а истината е че сме цели двамаааа Grinning Вие имали ли сте го този проблем???? Даже в момента, аз стоя в леглото с лаптопа, а той в хола с неговия. Какво да направя??? Моля Ви дайте ми съвет.

Не виждам проблем мъжът ти да излезе с приятели, а ти да си лежиш у вас, като ти е лошо. Да, хубаво е мъжът да е съпричастен с бременната си жена, но все пак не забравяй, че той не може да си представи какво е да си бременна  Laughing
За съжаление или за радост романтичните сцени от филмите са си само там, в реалността не е тека Wink

# 33
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Надявам се да ми е от първите, наистина. За сега не се чувствам добре.... Sad Има дни ми е супер - излизами се, забавлявами се, но в повечето случаи гледам да е наблизо леглото и аз да съм в него. Знам, че ще е трудно... а съм сигурна, че на мен ще ми е наистина много трудно, защото както вече казах се преместихме да живеем на друго място и.... съм изцяло сама. Нямам приятелки, нямам близки и роднини и единствения ми близък е моя мъж, а от него не получавам нужната нежност и внимание. Аз не съм му мрънкала, както някои мамчета казаха. Нищо не съм му казвала чакам го той сам да дойде при мен и да ми се порадва...Може би той още не е осъзнал, че ще става тати. Когато се усети предполагам, всичко ще е по-различно. Благодаря Ви на всички за милите думи.   bouquet
Голяма част от неразположението ти идва и оттам, че си на чуждо място и нямаш среда и приятели. Аз бях в Рим допреди 2 седмици и искам да ти кажа, че се чувствах КОШМАРНО Sick Понеже по принцип не търпя никого наоколо като ми е зле, та не съм страдала от липса на внимание и ласки, напротив, гонех таткото на разстояние от мен. Но гаденето и лошото настроение си бяха мои неотлъчни спътници. Незнам дали има някаква връзка, но в момента в който кацнахме в София, всичко ми мина като с магическа пръчка Mr. Green Сега се чувствам прекрасно.

# 34
  • София
  • Мнения: 2 056
При бременността, както и при други важни моменти от съвместното съжителство/брак важно за запазване на отношенията между двамата е разбирането. Говорете, говорете и пак говорете! Той не може да си представи как се чувстваш, ти също не знаеш на него какво му е.
Повечето жени се чувстват като парцали в началото на бременността...за жалост част от тях се чувстват така и до края, да се надяваме, че това няма да е твоят случай. Намерете компромис - не виждам защо да не лежиш до него в хола и да се занимавате с нещо заедно, вместо да се забие всеки в компютъра си и то в съседни стаи. Горе главата, скоро ще ти стане по-добре.

# 35
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
а като дойде раждането, тогава пък ще боли Simple Smile

 Недей да подсещаш за това SunglassesСледващата тема ще е "Моля помогнете, страх ме е да раждам" Mr. Green

 Сигурно добрите самарянки от темата ще посъветват да напъва мъжа й.

 Наистина ми е жал за човечеца.Никой мъж не може да разбере какво й е на бременната жена.Важното е, че все пак се съобразява с положението на жена си.Има по-тежки случаи, при които оплакването е основателно.

# 36
  • Мнения: 2 803
а като дойде раждането, тогава пък ще боли Simple Smile

 Недей да подсещаш за това SunglassesСледващата тема ще е "Моля помогнете, страх ме е да раждам" Mr. Green

 Сигурно добрите самарянки от темата ще посъветват да напъва мъжа й.

 Наистина ми е жал за човечеца.Никой мъж не може да разбере какво й е на бременната жена.Важното е, че все пак се съобразява с положението на жена си.Има по-тежки случаи, при които оплакването е основателно.
rotfImao

# 37
  • Мнения: 2 334
Мили мамчета, моля Ви помогнете ми! Едва сега влизам в 8 г.с., много наистина много съм отпаднала, постоянно ми се гади, лошо ми е, не мога да стана от леглото понякога, а мъжа ми не ме разбира, или поне не го показва. Казвам му че ми е много лошо той ме гушне 2 пъти и това е  и започва "абе аз не мога постоянно да лежа ( а това постояно е само събота и неделя когато той си е в къщи) трябва да излеза да видя слънце, хора...." Аз какво да направя като не мога да стана от леглото, чувстам се половин човек, а истината е че сме цели двамаааа Grinning Вие имали ли сте го този проблем???? Даже в момента, аз стоя в леглото с лаптопа, а той в хола с неговия. Какво да направя??? Моля Ви дайте ми съвет.

И аз бях така до 4-я месец .Спокойно като започне да ти личи ще се променят нещата ще видиш Wink

# 38
  • Мнения: 227
Тук май или ще те нападнат, че си попитал или споделил нещо, или пък съвсем ще преувеличат... Хора, не може ли просто всеки да изкаже мнение без нападки, грубости или да се прави на "смел" и "издръжлив", а виж другите как не могат и са слаби... то на човек да му се отврати да пише тема или да сподели бее...
Българска работа, съжалявам, че го казвам, но само в бг съм виждала такова нападане за всяка дума....
П.П. и аз съм българка, но понякога ме е срам...

# 39
  • София
  • Мнения: 2 056
а като дойде раждането, тогава пък ще боли Simple Smile

 Недей да подсещаш за това SunglassesСледващата тема ще е "Моля помогнете, страх ме е да раждам" Mr. Green

 Сигурно добрите самарянки от темата ще посъветват да напъва мъжа й.

 Наистина ми е жал за човечеца.Никой мъж не може да разбере какво й е на бременната жена.Важното е, че все пак се съобразява с положението на жена си.Има по-тежки случаи, при които оплакването е основателно.
Биляна, авторката на темата е 20 годишно момиче, което току-що се е преместило в чужда страна.
Зрелостта идва с годините и преживяното. Не можеш да очакваш, че ще се държи и ще има твоите очаквания от живота и близките си   bouquet

# 40
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Биляна, авторката на темата е 20 годишно момиче, което току-що се е преместило в чужда страна.
Зрелостта идва с годините и преживяното. Не можеш да очакваш, че ще се държи и ще има твоите очаквания от живота и близките си   bouquet

 Съгласна! Heart Eyes

 Но понякога по-резките реплики помагат човек да се осъзнае на време.

# 41
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
И моето мнение е, че мъничко преиграваш.
Нормално е да си по-чувствителна в твоето състояние, а и хормоните си казват думата, но...Реално погледнато съпругът ти не може кой знае колко  да ти помогне, освен да те гушне и да ти каже няколко мили думи (което доколкото разбирам той прави).За него обаче денят си тече и колкото и да ти съчувства предполагам, че има ангажименти, които трябва да свърши на време, а и нужда от почивка и 'глътка свеж въздух' в края на деня.
Мен ако питаш не търси проблеми там, където ги няма и си пази нервите и здравето. Съвсем скоро първоначалното неразположение от бременността ще отмине и ще можете отново да излизате заедно на разходка.
Съгласна Peace. И аз бях доста на легло - кога ми беше лошо, кога контракции, а и доста спях, но не можеш да очакваш мъжа да те разбере и да ти влезе в положението на 100%,все пак и той има нужда да излезе с приятели, а не само на работа и вкъщи до бременната си и мрънкаща жена. Не се обиждай и аз бях такава. Малко се променят нещата като ти порасне коремчето и като таткото усети бебето. Мисля, че тогава някак си осъзнават наистина, че жената е бременна и там вътре е тяхното дете. До тогава недей да очакваш много и не се разстройвай, те все пак са МЪЖЕ Rolling Eyes

# 42
  • Мнения: 2 960
Според мен трябва открито да поговориш с мъжа си и да му кажеш какво очакваш от него.Той не може да гадае какво би те зарадвало, успокоило и т.н. Rolling EyesТвоята чувствителност е изострена и затова се чувстваш  така. Hug

и нали знаеш ,на мъжете им се казва пряко в очите .Да очакваш да се досети -е губене на време.А иначе не си хаби нервите за такива неща,предстои ти хубав момент , съпроводен и с редица трудности-пести се за тях.

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Какво да ти кажа  Thinking Поговорете ако смяташ, че си права, но от прочетеното мисля че мъжа ти е мил и внимателен с теб.
Моят мил съпруг разбра че съм бременна едва когато ме изписаха от болницата и той разнасяше бебето из къщи и не можеше да повярва, че това мъниче е част от него  Laughing Но е невероятен съпруг и баща.Така, че както са ти казали другите - давай го по-спокойно, не се трови за глупости и се опитвай да гледаш а всичко от хубавата му страна  Peace

# 44
  • Мнения: 130
Миличка не се отчайвай а си почивай и си мисли хубави неща/ Мъжете са такива.
Моят дойде с хиляда уговорки само веднъж на консултация. Наложи се да почакаме доста пред кабинета и той милият ми така се изморил и изнервил- ужас. Когато си тръгвахме ми заяви категорично- "Повече няма да идвам, не мога да чакам толкова, много е изморително..." Naughty направо избеснях/ Имаше и други разни на ред с това, че не ме гушкаше, защото го било страх да не смачка бебето newsm78/ Само аз си знам колко съм плакала/ Но сега иска второ и ми се кълне, че ще ме гушка и ще идва с мен и ще ме слуша и т.н/ Така че споко...гледай си кефа и си почивай!
И бременната е център на вселената - това за тези които твърдят, че не е! Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт