Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

В най-невинните детски очи и най-голямото мъжко сърце

Моля, ако някой има впеатление от този спрей да каже...Педиатърката ни го изписа за почистване на ушната кал, каза, че е напълно безопасен физиологичен разтвор. Изписа ни по една капка сутрин и вечер във всяко ухо. Притеснява ме обаче факта, че на листовката пише да не се използва при бебета под 30 месеца, освен това нормалното му приложение според производителите е 2-3 пъти седмично. Спрея ни беше изписан, тъй като явно ушната кал дразни много малкия и постоянно си търка ушите, личи си, че му е неприятно. Колкото пъти и да го прегледа, казва, че проблема е, че се трупа повечко ушна кал, а няма как да се изчисти и се втвърдява... Rolling Eyes
Благодаря предварително за отговорите.
Цитирай
Здравей! Когато започнаха да ги рекламират тези спрейчета, аз попитах нашата педиатърка дали мога да ползвам такъв, защото забелязвам, че имаме доста ушна кал. Тя каза че в никакъв случай не са подходящи за толкова малки деца/това си го прочела и в листовката на разтвора/, понеже техните тъпанчета представляват много тънка ципа и може да се спукат. Прекаленото отделяне на ушна кал според мен се дължи на честото къпане. Това е моето мнение.
Цитирай

Tired А тогава защо ги предписват? Уфф...
А за ушната кал моето мнение е, че си зависи от организма на човека. Още повече, че ако беше от къпането кал щеше да се събира еднакво и в двете. А при дребен едното ухо събира доста повече и точно то го дразни.  Peace

Много благодаря за включването  Hug

За момента ще му слагам 3 пъти в седмицата, така или иначе го пръскам от разстояние... newsm78 А след като му го пръснахме снощи...до днес не е проявявал признаци на дразнене... Rolling Eyes
Цитирай
 Ами ако го дразни не ухото, а това че му растат зъбки? Незнам, предполагам само, не че е изключено да си е от ушната кал, но нашата педиатърка ни препоръча ако ни притеснява да отидем при специалист УНГ.   bouquet 
Цитирай

Ами ако го дразни не ухото, а това че му растат зъбки? Незнам, предполагам само, не че е изключено да си е от ушната кал, но нашата педиатърка ни препоръча ако ни притеснява да отидем при специалист УНГ.   bouquet 

Честно казано, не съм се замисляла за този вариант... Embarassed

Вчера го пръснах и днес нямаше "тапа" в ушенцето. Тази вечер пропуснах да му пръсна, за да не стане нещо...и както не беше си притискал ушето от снощи, преди малко пак го правеше... Confused Като че ли ще е по добре да го заведа на УНГ...
Цитирай

Стара Загора

Консултирай се със специалист УНГ
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.