Пушене и бебеправене

  • 4 350
  • 54
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 4 884
Момичета,ще се радвам ако задоволите любопитството ми относно пушенето при бебеправещите!Надявам се,че не се повтарям и не е имало такава анкета досега! Blush
При мен нещата са по следния начин-преди пущех по 1 кутия на ден Embarassed Embarassed Embarassed,откакто "работим по въпроса" ги намалих на 10 дневно.Ако трябва да съм честна,не мога да ги спра изцяло в момента,а и мисля,че това ще стресира допълнително организма ми(и без това съм под напрежение,знаете как е),видя ли  EFP,спирам ги незабавно PeaceСподелете какво мислите по въпроса  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 4 884
Милички,пишете и коментари по темата Flutter Hug

# 2
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Отказах ги напълно newsm10. Иначе при първата ми бременност си пушех, докато не видях  EFP. Щом разбрах, че съм бременна, спрях. Припалвала съм по някоя и друга цигара през бременността, но изключително рядко и то от най-слабите.

# 3
  • София
  • Мнения: 4 884
Рина Heart Eyes Hug

Браво за волята Peace

# 4
  • Мнения: 36
аз мисля 4е когато забременееш това допълнително стресиране на организма за което говориш ще бъде доста по-вредно за теб и бебето отколкото би било сега ако да речем откажеш цигарите. Защо смяташ 4е не бива да се стресираш допълнителни сега а е ок после когато си бременна. Това е моето мнение но нека по-уведомените и тези които са имали подобен проблем да кажат. Аз сега спирам цигарите защото ще започваме да бебеправим след 2 месеца. В момента се чувствам много изнервена, адски ми се пуши и все за това мисля - направо място не мога да си намеря. Мисля си че ако бях бремена щеше да ми е още по-изнервено и може би би ми вредяло. Желая ти успех с бебеправенето и с отказването на цигарите.

# 5
  • Мнения: 975
След като сега не можеш да ги спреш ,дали ще можеш когато видиш  EFP?
Така че прояви повече воля и ги откажи още от сега.Аз също пушех 10г.но от 3 ги спрях заради бебеправенето.Успех.

# 6
Гинеколожката ми казва всеки път, че като работим по въпроса трябва да спра да пуша, да не стоя в задимени помещения и т.ни даже и мъжа ми да ги спре-това няма да стане.Имам желание да ги спра но в момента това ще ме стресира още повече.Първия път като забременях пушех до момента в който не видях полож.тест и после казах стига и край не пушех- точно това ме стимулира, но след като направих аборта  се отприщих още повече и сега пуша повече от всякога.Знам, че не трябва ама...

# 7
  • Мнения: 1 247
Така моята опция е няма  Blush
една кутия за три дни
не съм гласувала  Naughty
живот и здраве когато ги видя така желаните черти  Flutter
ще ги спра тези гадни цигари #2gunfire

# 8
  • Мнения: 87
отказвай ги! категорична съм

# 9
  • бургас
  • Мнения: 18
ами аз когато почнахме бебеправенето ги бях спряла напълно. беше горе-долу преди 10 месеца, но от 2-3 насам почнах да запалвам тук- таме  smile3546. като се замисля така пуша по 5 цигарки веднъж седмично, за пиенето също така- по50 грама веднъж седмично концентрат, биричка по-често си пийвам  cheers

# 10
  • Мнения: 2 270
Щом разбрах, че съм бременна, спрях.
Преди това пушех по кутия на ден!

# 11
  • Варна
  • Мнения: 801
Пушех почти кутия на ден от както бебеправим паля от време на време 1-2 цигари дневно.

# 12
  • Мнения: 3 621
Миналата година отказах цигарите в деня в който видях  EFP ,  пропуших още в деня на раждането, сега ги отказах още преди да видя  EFP защото ми ставаше лошо от тях и все още ми се гади когато някой пуши близо до мене

# 13
  • Мнения: 1 424
Аз също пушех по кутия на ден,а сега откакто решихме да имаме бебче,ги намалих.Сега пуша по 10-тина на ден,а понякой път и по-малко.Не знам дали ще мога да ги спра окончателно-сигурно това ще стане като видя двете чертички.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
По принцип не пуша

# 15
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 357
Преди три години пушех по две кутии...после ми втръсна да пуша по толкова и ги намалих на кутия на ден Mr. Green В деня в който видях двете чертички ги спрях веднага...не пуших въобще през бременността и докато давах кърма на малкия тогава Слави. Това прави година непушене. После пропуших пак и продължавам да пуша но значително по-малко.
Цигарите вредят много. Вредят и на оплодителната способност и на яйчниците.

# 16
  • Мнения: 1 085
Пуша по една две на ден но разбера ли че съм забременяла и толкова няма да пуша.Спирам ги веднага то си е грехота да пушиш докато си бременна.

# 17
  • Мнения: 43
Аз , лично преди 9 години преди да видя двете чертички ми ставаше лошо когато пуша и пия кафе  Crazy. Общо взето за това заподозрях и че съм браменна . След една година пак ги пропуших, но пуша една кутия на 2-3 дни. Сега ако видя двете чертички - ще ги спра веднага гадинките.

# 18
  • Мнения: 117
Аз пушех по кутия на ден. От скоро бебеправим и ги намалих до 10 , даже ги пуша наполовина
От утре съм решила само с кафенцето сутрин и кафенцето следобед по една.

# 19
  • Мнения: 2 171
Преди първата ми бременност изобщо не пушех. Пропуших след като спрях да кърмя, тоест 1 година след раждането. Преди да забременея с второто си дете пушех около 10 цигари дневно и ги спрях, когато разбрах че съм бременна. Сега кърмя и затова все още не съм се върнала към порочния навик.

# 20
  • Мнения: 2 960
за мен"пушене и бебеправене","пушене и бременност","пушене и кърмене"-са напълно несъвместими неща.Лично мнение!!!

# 21
  • Мнения: 1 699
Аз бях решила че ще спра цигарите като видя двете чертички за да имам стимул иначе ми е трудно.Е още не съм ги видяла за съжалиние но мисля да не чакам а направо да ги спра защото аз пуша по кутия на ден и като се замисля колко кутии ще съм изпушила преди да разбера че съм бременна(дай Боже да е скоро) направо се отвръщавам от себе си  Sick

# 22
  • Мнения: 2 111
Пушех по 1 кутия на ден.
При мен не става с намаляване на цигарите,аз съм в двете крайности-или пуша по 20 цигари или не.
Но бях решила,че в момента в който видя  EFP и ги спирам веднага.Така и стана.Бях запалила една цигарка и чаках резултата от теста,не можах да повярвам че е положителен и повече не запалих.
За мен е неприемлив вариант пушене и бременност и мнения от сорта ама то от 2-3 цигари какво ще му стане на бебето.Още повече ако си го чакал с нетърпение това бебе и после съзнателно да го тровиш,защото нямаш воля и съзнание.Отнесох се.Въпросът беше друг-по-важно е алкохол да не се употребява по време на бебеправенето,а цигарите който може да ги спира,който не може-ще ги спре после.

# 23
  • Мнения: 1 699
Защо мислиш че алкохола е по-вреден от цигарите при бебеправене?Аз дори бях чела статия от лекар в отговор на опасенията на жените че вредят на бебето ако са пили алкохол преди да разберат че са бременни и отговорът беше че в самото начало -от имплантирането и десетина дни след него нищо от поетия алкохол не достига до плода.Ще се разровя и ще ви го пусна ако го намеря.

# 24
  • Мнения: 1 334
Elsinor,няма логика в това,което казваш,поради простата причина,че алкохола и цигарите по еднакъв начин се усвояват в кръвта и съответно тук не говорим за по-малко или повече вредно.И няма такова нещо като "не вреди след импантация".Да не говорим,че точно в самото начало,когато липсва плацента,всичко директно отива в малкия зародиш.

# 25
Защо мислиш че алкохола е по-вреден от цигарите при бебеправене?Аз дори бях чела статия от лекар в отговор на опасенията на жените че вредят на бебето ако са пили алкохол преди да разберат че са бременни и отговорът беше че в самото начало -от имплантирането и десетина дни след него нищо от поетия алкохол не достига до плода.Ще се разровя и ще ви го пусна ако го намеря.

Да и аз съм го чела това! Идеята е че докато плода не е вързан със пъпна връв с майката той не получава нищо от нейния организъм, хранителните вещества са в жълтото тяло!
Но пък от друга стана погледнато за да пречистиш напълно организма от цигарите и алкохола са необходими около 6 месеца въздържание! значи натрупаните цигари пак се предават на бебето дори да си ги спрял след като видиш двете чертички!

# 26
  • Мнения: 1 699
Не съм искала да кажа че не вредят просто ви казвам какво съм чела и дано да го намеря за да ви го покажа.
Написах го по този начин защото erota ги е степенувала така нещата -"по-важно е да не пиеш отколкото да пушиш"
Според мен всичко което вреди на организмите ни то естествено че вреди и на бебчето
извода е -СПРЕТЕ ДА ПИЕТЕ И ДА ПУШИТЕ освен заради бъдещото ви бебче и за самите вас  Peace Hug

# 27
  • Мнения: 2 111
извода е -СПРЕТЕ ДА ПИЕТЕ И ДА ПУШИТЕ освен заради бъдещото ви бебче и за самите вас  Peace Hug
Така е най-правилно.Аз съм чувала че поне 1 месец майката и бащата не трябва да са пили и пушели когато решат да правят бебе.Естествено че и 2-те  неща са вредни и е по-добре без тях,но аз пък поне не съм употребявала алкохол-да компенсирам за многото цигари. Wink

# 28
  • Мнения: 1 699
Да но да решат да правят и дали ще стане когато решим е друг въпрос.Ние опитваме за бебе от две години и ако през това време си бях забранила на мен и на мъжа ми никакъв алкохол и цигари-ситуацията щеше да е още по-изнервена.Знам че трябва да се пазим но не трябва да се отказваме съвсем от начина си на живот-наистина ограничения трябва да има но не трябва съвсем да се вглъбяваме защото още повече си вредим.Затова ей сега ще запаля една цигара че ми стана криво пак Sad

Ето сега открих това което търсих.Говори се за абортите но също и като цяло за алкохола преди да сме разбрали за бременността.Взела съм го от БГМАМА

Употреба на алкохол преди да разберете, че сте бременна
Повечето жени го правят и това не е причина за аборт. До бебето не достига и капка от вашата кръв преди имплантирането, а през първите една-две седмици получава толкова малко от кръвта ви, че не е нужно да се притеснявате от това. Ако продължите употребата на алкохол след като вече сте разбрала, че сте бременна това може да доведе до проблеми в развитието на плода.


Извинявам се че оспамих темата но понеже повдигнахме въпроса

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 18:25 от Elsinor

# 29
  • Мнения: 674
Оф аз си пуфтя по 1 кутия на ден Embarassed И без да се повтаряме,но ще ги спра когато трябва Wink

# 30
  • Мнения: 3 294
По кутийка си пуша , бях ги спряла пролетта за два-три месеца , но пак ги почнах  Embarassed

# 31
  • Мнения: 2 111
Elsinor явно не съм се изразила както трябва.Имах предвид че алкохола е вреден когато се прекалява,а не когато се употребява в разумни граници.Разбира се че не можеш да се отречеш от всичко,аз си пушех доста,а мъжа ми си е позволявал 1-2 пъти в месеца да си пийне,когато се съберем в компания.Ето за какво говорех:имам позната,която не може да забременее около 1 година,пие лекарства и едновременно с това всяка вечер си пийва порядъчно-по 5-6 ракии.Провеждаше лечение  с клостилбегит поради липса на овулация и дори тогава не спря да се налива,а само се жалват че бебето не става.Колко й говорих да не пие толкова,но не ме послуша.
Сори за спама.Елсинор извинявай ако съм те засегнала  Hug

# 32
  • Мнения: 1 699
erota     Hug не се притеснявай изобщо не си ме засегнала,нали затова сме тук всеки да си изкаже мнението и това което е чувал Peace
Алкохола и цигарите са си вредни както и да ги погледнем-при бебеправене и при небебеправене пак си остават вредни.Въпроса е до колко можем да ги контролираме.
Хайде всички в непушаческата тема в проблемно забременяване  Hug Край с цигарите

# 33
  • Мнения: 32
Ние с половинката ми пушим по кутия на ден.Ако излезем някъде и пием алкохол- стават повече. Rolling Eyes Иска ми се да ги спрем напълно и двамата - все пак ще бебеправим по някое време,а не искам аз да се старая (не,че няма да го правя така или иначе),а той да ме опушва и да ми лепи никотинови и катранени гнусотии по кожата  #2gunfire Освен това,когато бебчо е вече факт,много ще го гушкаме  Heart Eyes и ще се лепи и по неговата кожичка,по косичката,не искам да го мърся от малко  Simple Smile Само не знам как да накарам дзверо да ги откаже  newsm78

Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 17:26 от Tinky

# 34
  • Мнения: X
Откакто работим по върпоса съм ги отказала.

# 35
  • Мнения: 494
А бе,аз не искам да се правя на света вода ненапита, но когато решихме,че искаме бебче, аз бях страстна пушачка и тогава реших сама за себе си,че това не мога да го причиня на детето. Ако щете вярвайте,но ги спрях за буквално един ден. Бях наистина много горда със себе си,защото не мислех,че имам такава силна воля. След 6 месеца почнахме да работим по проекта бебче и сега след още 6 месеца ,то вече е факт ( в 7 г.с. съм).Не ми се мисли,как щях да ги отказвам тогава,а и съм чувала,че рязкото спиране по време на бременност било вредно за организма. Поправете ме ,ако греша.   Виж информацията за алкохола доста ме успокои, защото точно седмица преди положителния тест пробвахме едно невероятно бяло вино и после имах гузна съвест.

# 36
  • София
  • Мнения: 2 104
Пуша 5-10 цигари дневно, мъжът ми- кутия.
Като разбрах, че съм бременна ги спрях веднагически.
Но по време на бебеправенето- не Blush

# 37
  • Пловдив
  • Мнения: 1 081
след 3 години бебеправене,реших да спра......опитите......
цигарките си ги продължавам.

# 38
  • Мнения: 568
Пуша по кутия на ден, но от другата седмица ги спирам и тогава почваме с бебеправенето.

Преди няколко месеца уж се пробвахме да бебеправим, ама не много сериозно, и по едно време мензисът ми закъсня...  И аз така се притесних че не съм спряла цигарите и може да съм бременна...  Confused  Така ме загриза съвестта, че съм си тровила бебчето в продължение на седмици..., че чак се молих тестът да е отрицателен.

Слава Богу, отрицателен беше  ooooh! Но адът и притесненията през които минах не си струват удоволствието от пушенето.

# 39
  • Мнения: 4 733
На мен док тотално ми забрани.Почнах вече противозачатъчните, та процедурата наближава стремглава и от вчера до тая сутрин не бях помислила за цигара. Обаче сега, рано-рано ще откача без

# 40
  • Мнения: 57
И аз от 01.09 спрях цигарите.Днес ми е трети ден и ми се пуши,ама много,но ще устискам с малко повече янат.С бебеправенето засега сме спряли, всичко зависи от щитовидните хормони.Надявам се като откажа цигарите това да окаже благоприятен ефект и върху хормоните.

# 41
  • Мнения: 2 422
Пуша за съжаление повече от кутия Embarassed не мога да се спра Embarassed
Надявам се че някой ден ако забременея ще ми се повръща и ще ми се отврътят тъпите цигари.

# 42
  • София
  • Мнения: 160
По принцип не пуша

# 43
  • Мнения: 183
Отказах цигарите през 2001г, но пропуших отново в началото на 2005г. Около два месеца след това заподозрях, че може да съм забреняла, стреснах се и спрях цигарите моментално. След това се оказа, че наистина съм бременна и повече и не помислих да запаля. Така и до днес, е пропушва ми се от време на време, но гледам веднага да правя нещо, за да не се изкуша отново.

# 44
  • Мнения: 1 001
спрях ги преди да започнем да бебеправим но след като родих ми се пушеше много .докато кърмих година и един месец на съм пушила после припалвах от време на време но много рядко

# 45
  • Мнения: 22 835
Пуша рядко,през ден-два по 3-2 цигари.При първата бременност ги спрях,щом разбрах,че съм бременна.Не пуших общо 1г.10м.После започнах пак да припалвам и така досега.Искам да ги спра напълно.

# 46
  • Мнения: 1 862
Пуша за съжаление повече от кутия Embarassed не мога да се спра Embarassed
Надявам се че някой ден ако забременея ще ми се повръща и ще ми се отврътят тъпите цигари.

И аз така се тровя..... Мъжа ми, обеща да ги спре - надявам се това да ме мотивира поне да ги намаля!

# 47
  • Мнения: 293
Здравейте и от мен момичета.Темата много ме вълнува,защото съм много пристрастена явно пушачка .И аз като Мая пуша повече от кутия на ден същевременно работим за бебе.Давам си ясно преценката,че при всички случаи е по-добре да не пуша но нямам никаква воля още повече когато нямам нещо налице за да ме амбицира.Познавам много момичета,които не са пушили никога в живота си и раждат недъгави деца ( да ни пази господ) , познавам и такива които са пушили дори по време на инвитро, които са пили през цялата бременност и са пушили и продължават даже да кърмят и да пият и да пушат и децата им са здрави. Може да Ви звучи като оправдание за липсата ми на всякаква воля но живота дава сам примерите.Братовчедка ми например пушеше по 10-15 цигари на ден през цялата бременност , имаше два аборта зад гърба си и имаше абсолютно бепроблемна бременност и роди здраво прекрасно дете. Друга моя позната не палеше изобщо и имаше куп усложнения...с много мъки износи детето.
При всички случаи е по-добре да не се пуши....но като не мога да ги спра ? Опитвала съм какво ли не ....воля,хапчета,лепенки....какво ли не...искрено се надявам като видя двете чертички да се отавратя от тия гадни цигари....

Желая Ви успех !!!

# 48
  • Мнения: 46 508
Пушех минимум по кутия дневно, спрях ги, когато ми потвърдиха бремеността, 6-7 г.с.
За съжаление нито веднъж не ми се догади през бременността и желанието за цигари беше разкъсващо Tired

# 49
  • Мнения: 253
Аз също пуша по 10-15 на ден  Embarassed, нямам воля да ги спра, но си мисля, че като видя  EFP ще ги откажа веднага, просто не си заслужава да тровиш бебчо
Междудругото се сетих за още нещо - мисля, че за да е защитено бебето от цигарите и никотина, бащата също не трявба да пуши, както по време на бебеправенето, така и докато трае бремеността, което в моя случай е направо невъзможно  Cry

# 50
  • Мнения: 806
Не съм намаляла цигарите преди да забременея.  Не сме и планували бебчо сериозно, но като видях чертичките си казах - Сега ги спирам вече!  Да да ама не.  Запалвам си по една цигара на ден с кафето.  Много ми беше трудно отначало с 1-2 цигари на ден, но сега вече свикнах с 1.  Опитвам се вече да е само 1 цигара през ден докато ги спра.
Не е лесно, а и рязкото спиране те стресира допълнително, и може да доведе до рязко надебеляване, и не само от бебето.

Строго индивидуално е.  Има хора с голяма воля.  Успех  Hug

Последна редакция: пн, 15 сеп 2008, 10:45 от Албена13

# 51
  • Мнения: 29
Пушех по кутия на ден.Като видях  EFPги намалих на 5-6.Добрече започна да ми се гади от тях ,че успях да ги спра! Сега пак пуша по кутия на ден Embarassed

# 52
  • Мнения: 528
Отказах ги преди година, преди това пушех по кутия на ден повече от 10 години.
Не беше лесно, но желанието ми за бебе е много по-голямо.

# 53
  • София
  • Мнения: 2 613
Още в мига, в който видях чертите на теста, така ми се въртеше главата и ми беше лошо, че само от една запалена цигара до мен и ми ставаще лошо- Sick
Преди това съм припалвала по две- три на ден или през ден.

# 54
  • Мнения: 5 317
Пуша по кутия.Ще ги спра,ако забременея,ама нейсе,не става.

Общи условия

Активация на акаунт