Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 1 септ. 2008, 09:53 ч.

Имате ли технически камък вкъщи?

• 8 248
  • 12
  •   1
Отговори
  • Бургас
Здравейте Мами,
Въпроса ми е имате ли технически камък вкъщи и дали сте доволни от него!Мислех да си сложа такъв плот в кухнята,но един познат каза ,че много се вмирисвал и бил много крехък!А вие какви впечатления имате  Grinning?Ще ми помогнете, нали?

# 1
Простете невежеството ми, но какво е технически камък?

# 2
# 3
  • York
Стои красиво, но дали си заслужава цената?  Thinking

# 4
  • Бургас
Още дори не знам каква му е цената!Просто го имам като идея!

# 5
  • Galaxy 13197853088
състои се от:
• Инертни зърнести компоненти: натрошен гранит, огледала, кварцов пясък и тн.
• Пълнители: силициев прах
• Свързващи вещества:  смола
• Оцветители
• Други компоненти

с една дума пластмаса с пясък .... "огледала" сякаш е неправелен превод ама ще го преглътнем ....

# 6
здравейте на всички,
да моя кухненски плот е технически камък и съм изключително доволна.Мога да слагам неща извадени директно от фурната без да се притеснявам от топлинни деформации.А за твърдостта -когато аз избирах плот ми показаха нагледно как могат  да се  чупят орехи върху него и той да остане невредим, устойчив е и на препарати . Може би единственият му недостатък е, че е значително по -скъп.при нас може би около 500 лв /м излезна.Дано да съм била полезна

# 7
  • София
Аз ще си сложа такъв камък за работен кухненски плот и смятам, че е много добро решение Laughing

# 8
  • weltweit
Като изключим цената май няма много други недостатъци. И все пак прекалено студено ми стои. Също така е полиран, което значи че е доста хлъзгав като се намокри (не че ще изливам води в/у него, но все пак). Предимствата вече са ги казали - седи красиво, лесно се чисти, можеш да слагаш топли съдове без да се притесняваш. Има и интересни решения за баня с плот от технически камък. Аз обаче, въпреки че ги харесвам в магазина, не си го представям реализирано вкъщи, плюс това цената ми идва в повече  ooooh!

# 9
  • Бургас
здравейте на всички,
да моя кухненски плот е технически камък и съм изключително доволна.Мога да слагам неща извадени директно от фурната без да се притеснявам от топлинни деформации.А за твърдостта -когато аз избирах плот ми показаха нагледно как могат  да се  чупят орехи върху него и той да остане невредим, устойчив е и на препарати . Може би единственият му недостатък е, че е значително по -скъп.при нас може би около 500 лв /м излезна.Дано да съм била полезна
Благодаря ти! Hug
Наистина ми беше полезна

# 10
  • York
Ако техническия камък ти е скъп вариант (на малко хора не е Simple Smile) се позаинтересовай от минералните плоскости. Много приличат на външен вид.  А цената им е поноима, около 100 лв/кв.м

# 11
  • На село
Аз си сложих кухненски плот от технически камък преди 5-6 месеца. Не е лъскав, по-скоро стои  сатенирано, чистя го с Циф или с Роли - не се драска. Избягвам да слагам гореща тенджера от котлона директно на плота - от фирмата ме предупредиха, че са имали два такива случая, при които се е променил цвета (ставаше дума за тъмни плотове, моя е светъл, но не рискувам). Забележки към плота нямам, красив и практичен е, само цената му е много висока - аз платих 2000 лв за ъглов плот от две части, дълъг общо 2,5 л.м.

# 12
  • Бургас
Според  мен е мек материал ,но  щом го слагат по подовете  на асансьорите значи са  преценили,че няма опасност  да  си промени структурата  Thinking

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт