отлепване на околоплодния сак, какъв е риска

  • 10 583
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 356
Здравейте,
моя близка е в начална бременност и има отлепване на околоплодния сак. Казали са й да лежи, отлепването е спряло да расте, но не зараства. Проблема е, че тя е в чужбина и затова не може да пътува към Бг. Някой има ли опит да ми каже колко би се наложило да лежи, ще зарастне ли отлепеното, кога, има ли риск за бебето?
Благодаря.

# 1
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
С дъщеря ми имах отлепване около 6-7ма седмица и лежах в болница на инжекции до края на третия месец. После след някой и друг месец пак леко прокървих, съответно пак няколко седмици в болница. Та така я изкарах почти цялата бременност, накрая се роди по-раничко, но пък съвсем нормално и големичко бебе Heart Eyes

# 2
  • София
  • Мнения: 2 356
а отлепването зарастна ли след 3 месец?

# 3
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Е да, то няма как да стои все отлепено, тези инжекции с папаверин мисля, че имат точно тази функция (освен изглаждане на матката от контракции) - да закрепят плацентата по-здраво.
Но при всички случаи си трябва пълен покой и интензивно наблюдение. Докато се залепи, го гледаха на ехограф през ден почти и ставах само до тоалетна и за душ.

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 11:28 от ЛЮБИМА

# 4
  • Мнения: 3 641
А какви са симптомите на отепването?

# 5
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
А какви са симптомите на отепването?
Болки ниско долу и кафеникаво кървене. Поне при мен беше така, а може да е само зацапване без болки, предполагам.

# 6
  • София
  • Мнения: 58
При мен се случи в началото на 4ти месец - обилно кървене, като по време на цикъл. Лежах една седмица в болница, само веднъж ми биха прегнил, след това инжекции и хапчета но-шпа. Трябва само спокойствие и почивка, само тоалетна и душ, никакво друго движение.
Дано се оправи! Peace

Едит: Рискът не може да се определи така, трябва лекарите да я прегледат на ехограф. Но като цяло отлепването е често срещано състояние, поне на мен така ми обясняваха и ме успокояваха.

# 7
  • Мнения: 50
Рискъст трябва лекар да определи най-точно.Аз имах отлепване във втори месец и не съм лежала, само внимавах да не се претоварвам.Ходех почти всяка седмица на ехограф да следя положението.

# 8
  • Мнения: 219
Имах доста голямо отлепване в 7г.с. Лежах в болница и ми слагаха доста инжекции (папаверин, прегнил и през устата дуфастон). Налага се да лежи и да се пази поне до 12 г.с.
Признаците са кървене слабо или по-силно зависи . Опасно е но при пазене може да се запази бременността.

# 9
  • Мнения: 57
И аз съм с такова отлепване. Стана в 10-та г.с., сега съм 17-та. Кафявото зацапване спря чак преди няколко дни. Пиех Утрогестан, Папаверин и Но Шпа. Не съм лежала нито за ден, а и за напред май няма да имам такава възможност - трябва да си гледам другото бебе. И не само, че не лежа, а и доста често през деня и нощем ми се налага да се усуквам в напрегнати пози, да стоя наведена и да вдигам малката. Представа нямам как ще устискам до края на бременността, но много се надявам и ме е страх бебето да не се роди по-рано - знам, че има доста усложнения при преждевременно родените.
Лекарката ми каза, че рисковете при отлепване на сака са преждевременно раждане, а често отлепванията били придружени и с инфекции.
Моето отлепване е доста голямо, не се е затворило и едва ли ще се затвори. За късмет, поне е далече от плацентата и засега бебчо се развива добре. Това, което доста ме притесни при последния преглед (фетална морфология) беше репликата на лекарката "има хиперехогенни чревни бримки - май бебето се е нагълтало с кръв".  Не знам до какво може да доведе това, ако някой знае - нека да сподели.

Общи условия

Активация на акаунт