Дразните ли се ако непознати се прехласват по бебето ви?

  • 2 770
  • 72
  •   1
Отговори
  • вкъщи
  • Мнения: 704
Аз много се дразня защото после става неспокойно и почвава да плаче.Може и да ми се изсмеете но от бабите съм чувала че има хора с лоши очи.Вие как мислите споделя ли някой моето мнение?

# 1
  • Мнения: 1 897
Не, не се дразня и не вярвам в подобни щуротии.
Напротив - много ми е приятно, когато някой непознат искрено се зарадва на сина ми.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 004
Едва ли на бебетата им е много приятно разни непознати да ги мачкат и да им грачат. Още имам спомени от моето детство как лелите ми ме целуват по бузите, а аз се бърша и гледам лошо.
Освен това хич не понасям превземки и кудкудякане.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
не се дразня-малката е много общителна и се усмихва на всички....как да не я закачат Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 7 183
Йовета, беше писала и в темата за леенето на куршумите.
Според мен трябва да вземеш да се успокоиш.
Зарежи ги тия лоши очи и лоши енергии. Само беля ще ти докарат.
 Peace

# 5
  • Мнения: 4 292
Оф, пак ли такава тема?  Ами не, не се дразня изобщо. Дразня се на ей такива като авторката, дето все си мислят, че някой им уручасва бебето.  Twisted Evil

# 6
  • Мнения: 6 713
Неее Naughty
Да я държа вкъщи ли, никой да не й се радва?  newsm78


# 7
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
не се дразня дори напротив-а и на него му е приятно много оби4а бабите  Joy

# 8
  • София
  • Мнения: 7 183
Абе няма да свършат тия теми, докато официално не се забранят от форумната управа.
Ама не знам дали има резон да го поставям като официално предложение  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 12 554
Не се дразня, когато го гледат. Дразня се, когато го пипат или закачат без да питат.  Wink

# 10
  • Мнения: 1 949
Не се дразня, когато го гледат. Дразня се, когато го пипат или закачат без да питат.  Wink

И аз така. Също ми се е случвало да я обсъждат - колк малко коса имала (на 6месеца), колко са й малки ръчичките, колко е еди какво-си незнам кое-си. Абееее яяяяя у лево  smile3513

# 11
  • Мнения: 2 479
Ами а гледат - хубави са ми децата Laughing. Ако на детето му е интересно и приятно - защо да се дразня? Е, в случай, че го дразнят с нещо и аз няма да съм доволна, но не ми се е случвало.

# 12
  • Мнения: 1 477
Не се дразня.Той е общителен и усмихнат.

# 13
  • Мнения: 11 003
Не се дразня, стига да не я пипат или да не се сърди тя.

# 14
  • Мнения: 27 524
Абе, момичета, какви са тези непрекъснати теми с оплакване от радването и добрите думи на непознати към бебето ви?  ooooh! Разбира се, че се радвам  Simple Smile

# 15
  • Мнения: 4 555
Радвам се, естествено!
Не вярвам в лоши очи и други от сорта. Не е логично някой като се радва на детето, да предизвика нещо негативно с положителната си емоция.

# 16
  • Мнения: 258
нас толкова много ни гледат и ни се радват, слава богу, че не се дразня...

# 17
  • Мнения: 2 803
Най-много се дразнех, когато я хващаха за ръчичките и после тя си ги слагаше в устата.

# 18
  • в илюзия
  • Мнения: 1 306
Дразня се само когато се наврат в количката или започнат а я пипат Close

# 19
  • Мнения: 191
Не се дразня, по-скоро се притеснявам, че малкия ходи и досажда на хората.
Хора различни... странно ми е, че има майки, които се дразнят, когато им се радват на детето. То човек да не знае как да реагира, като види някой дребчо - ако не реагираш въодушевено "тази пък на каква се прави", ако му се зарадваш "тази ще вземе да ми го урочаса". Това е същото, като да избягваш жена, имаща проблеми със забраменяването - да не би и ти прихванеш  #Crazy

# 20
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Ами метни една дебела завесе на количката, да не се вижда бебето ти.Хората го правят с добри намерения, едва ли някой зле настроен ще се радва на бебето ти.

 Понякога се чудите на какво да се дразните.

# 21
  • Мнения: 491
Не се дразня,не са ми виновни хората,че детето ми е хубаво Mr. Green

# 22
  • кв.Изток
  • Мнения: 1 219
Не, не се дразня Peace

# 23
  • Мнения: 31 128
Като беше много малка, се дразнех и аз избягвам да гледам много малки бебета. Сега не, само не искам да я пипат.

# 24
  • Мнения: 1 546
Не се дразня, когато й се радват от разстояние и не я щипят и мачкат. Тя не го и позволява, де. Wink

# 25
  • Мнения: 1 174
Как ще се дразня, защо? Хората й се радват, тя се радва на вниманието им, закача ги, маха за "здравей/чао", раздава целувки...Какво по-мило от това?  Simple Smile
Аз бих се замислила, ако не забелязват детето ми или не му се радват.Според мен не говори добре за един народ, ако е спрял или не знае как да се порадва на малко дете. Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 2 334
Нямам нищо против да и се радват и да и приказват ,но имам против да я пипат.Това много ме дразни  ooooh! Не се знае кой кога си е мил ръцете и да я милват по лицето  Crossing Arms или да и пипат ръцете при положение че тя си ги лапя хайде няма нужда Naughty

# 27
  • Мнения: 9 429
Клото  Rolling Eyesне искам да влизам в пререкание с теб,но искам да ти напомня,че това все пак е форум и всеки има правото да попита за каквото иска!Като те дразни толкова тази тема или авторката,просто недей да я четеш  Peace

# 28
  • Мнения: 4 292
cecii, не искам да влизам в пререкания с теб, но нека и аз да ти напомня, че това все пак е форум и мога да чета и да се изказвам по която тема си искам, независимо дали на някой това му харесва. Най-малко пък имам нужда от нечие позволение за да го правя!  Peace
Пък и не съм казала на авторката, като толкова се дразни на хората, които се радват на бебето и да не излиза от дома си, нали?  Mr. Green

# 29
  • София
  • Мнения: 23 072
Не се дразня, приятно ми е да чувам колко е сладка малката  Mr. Green
ОБАЧЕ - факт е, че когато слизам на пейката пред входа има една бабичка (за която разправят, че правела магии), която като й се радва, после бебето все едно не е същото - такъв неистов рев, че ми се изправят косите! А държа да уточня, че не вярвам на такива суеверия като урочасването примерно... Но вече и не стоя на пейките, ако въпросната жена е там  Simple Smile

# 30
Дразня се само от неистовото желание на непознати да пипат малко бебе , независимо да ли е моето или чуждо, да се навират в него и да дават непоискани мнения, съвети и коментари. Дразня се когато малки деца заобиколят количката, пипат бебето по ръцете и играчките му и родителите им  само наблюдават отстрани . Дразня се когато малки и големи не спазват и не показват уважение към личното пространство на всеки човек. 

# 31
  • Мнения: 27 524
Дразня се само от неистовото желание на непознати да пипат малко бебе , независимо да ли е моето или чуждо, да се навират в него и да дават непоискани мнения, съвети и коментари. Дразня се когато малки деца заобиколят количката, пипат бебето по ръцете и играчките му и родителите им  само наблюдават отстрани . Дразня се когато малки и големи не спазват и не показват уважение към личното пространство на всеки човек. 

Това е така, да, и аз бих се дразнила от подобни прояви  Peace

# 32
  • Мнения: 5 940
Приятно ми е да му се радват, на него май също, защото вкарва цялата циркаджийска програма, просейки си хорското одобрение и възхита.
Неприятно ми е хора, които са нечистоплътни и са със съмнителни контакти да го целуват. В същото време обаче не казвам нищо, а само се нервирам.

# 33
  • Мнения: 2 018
Не се дразня. Дори ми е кеф.  Mr. Green
Има бабини приказки, в които има логика, но тук /поне за мен/ - не!
Не вярвам в урочасване, магии и такива подобни.  Peace

# 34
  • Мнения: 2 960
не се дразня,стига за спазват желаната и задължителна дистанция-да не се опитват да го щиткат и пипат-от далече -може!!!

# 35
  • Мнения: 114
не се дразня,дори съм много щастлива.дразня се ако някои ми каже,че е грозна,да я(скоро го чух и ме хвърли в ужас) "посерат кокошките Shocked или започне да я плюе .
Хора различни... странно ми е, че има майки, които се дразнят, когато им се радват на детето. То човек да не знае как да реагира, като види някой дребчо - ако не реагираш въодушевено "тази пък на каква се прави", ако му се зарадваш "тази ще вземе да ми го урочаса". Това е същото, като да избягваш жена, имаща проблеми със забраменяването - да не би и ти прихванеш  #Crazy
Peace много хубав пост!  bouquet

# 36
  • София
  • Мнения: 163
Понеже са близнаци и повечето хора им се радват, вече свикнах, не се дразня.

# 37
  • Бургас
  • Мнения: 10 346
Дразня се само от неистовото желание на непознати да пипат малко бебе , независимо да ли е моето или чуждо, да се навират в него и да дават непоискани мнения, съвети и коментари. Дразня се когато малки деца заобиколят количката, пипат бебето по ръцете и играчките му и родителите им  само наблюдават отстрани . Дразня се когато малки и големи не спазват и не показват уважение към личното пространство на всеки човек. 

Много добре си го казала.Аз се дразня от същото.Сега вече като не е бебе да го закачат колкото искат, той сам решава дали харесва/нехаресва някого и дали ще позволи да се "прехласват" по него  Laughing

# 38
  • Мнения: 1 949
Аз под "прехласване" разбирам не просто да се радват и закачат детето ми. В поста си по-горе писах, че ми се е случвало да я обсъждат - дори в негативен смисъл Sad Тогава ставам зла и заядлива. За това не влагам само положителен смисъл в думата "прехласвам", иначе ако й се радват и закачат, нищо против нямам  Naughty

# 39
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
абсолютно подкрепям авторката,дразня се ,не ами оттам минава newsm61не мога да разбера тези хора, обръщат се, навират се в количката,не стига това ами и съвети дават. за съжаление повечето хора според мен  не са с добри намерения,само могат да правят забележки.чак пък толкова да се прехласваш по бебе,което си видял току що и едва ли ще, видиш пак!ай де де!!!и съвсем не мисля,че това са бабини деветини изпитала съм го на гърба си.да не говорим ,че нямам нужда някой случаен да ми каже колко ми е сладко детето,за мен  си абсолютно.

# 40
  • София
  • Мнения: 44 041
не, радвам се и приемам всичо с усмивка...какво лошо в това някой да се зарадва на детето ти...

а детето ти става по-нервно защото му се натрупват повече емоции и впечатления...но така то се учи така че лошо няма...Wink

# 41
  • София
  • Мнения: 4 588
Не се дразня, напротив - усмихвам се. Simple Smile Ако някой ми е много досаден или неприятен, просто се отдалечавам.

# 42
  • Мнения: 9 973
дразня се ако съм в нервна криза,иначе не

# 43
  • Мнения: 4 784
Естествено, че НЕ се дразня. Аз съм положителен човек, обичам усмихнатите и положителни хора, а не вечно сърдитите, мрънкащи и недоволни от всичко такива!

# 44
  • Мнения: 2 171
Не само, че не се дразня, а и ми става много приятно. Не съм забелязала децата ми да се влияят от подобни неща.

# 45
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
По принцип не се дразня, даже е хубаво да им се радват. Дразня се само, когато виждам, че детето не иска да го закачат, а отсрещния човек е нахален и напорист.

# 46
  • Пловдив
  • Мнения: 588
Не се дразня. Това се случва толкова често, че вече свикнах Wink

# 47
  • Мнения: 1 919
зависи от подхода на човека, обикновено не се дразня.

# 48
  • BG
  • Мнения: 1 900
Зависи от настроението ми.

# 49
  • Мнения: 1 195
Естествено, че НЕ се дразня. Аз съм положителен човек, обичам усмихнатите и положителни хора, а не вечно сърдитите, мрънкащи и недоволни от всичко такива!
Peace
 напоследък сина ми се закача непрекъсннато с някой в градинката ooooh! няма как да се дразня когато си играят и закачат хората с него  Wink по неприятно ми става когато той се закача с някой а той го игнорира и подмине  Crossing Arms

# 50
  • Мнения: 4 335
Не се дразня разбира се,даже ми е приятно,но не оби4ам да го пипат,понеже все си лапа рьце,крака Wink

# 51
  • Мнения: 114
абсолютно подкрепям авторката,дразня се ,не ами оттам минава newsm61не мога да разбера тези хора, обръщат се, навират се в количката,не стига това ами и съвети дават. за съжаление повечето хора според мен  не са с добри намерения,само могат да правят забележки.чак пък толкова да се прехласваш по бебе,което си видял току що и едва ли ще, видиш пак!ай де де!!!и съвсем не мисля,че това са бабини деветини изпитала съм го на гърба си.да не говорим ,че нямам нужда някой случаен да ми каже колко ми е сладко детето,за мен  си абсолютно.
това си е абсолютно елементарно мислене и поведение,но всеки сам си преценява!
не говоря чак да пипат,щипят и мачкат новородено,но... дай обаче да му плюят в лицето против уруки(много хигиенично) и да му викат колко е грозно Thinkingили пък(повтарям се) да му казват"да го посерат(насерат newsm78,не запомних точно култувата реплика) кокошките" Shocked
че това си е моето дете(за мен е най-красивото,добро и пр) и съм на 7-мото небе когато някой му се зарадва. а за мен изказванията,че е грозно(не го разбирам като благопожелание),не само ме натъжават, а и носят отрицателен заряд за детето ми.в един момент(когато започне да разбира и пита) малкото ми съкровище ме попита"мамо,найстина и съм грозна?", какво ще отговоря? "не,миличка, хората проста така ти се радват..." #Crazy #Crazy

# 52
  • Мнения: 23
Дразня се само от неистовото желание на непознати да пипат малко бебе , независимо да ли е моето или чуждо, да се навират в него и да дават непоискани мнения, съвети и коментари. Дразня се когато малки деца заобиколят количката, пипат бебето по ръцете и играчките му и родителите им  само наблюдават отстрани .
И мен това ме дразни, по скоро побеснявам! Но естествено когато му се радват от разстояние и не го пипат ми става приятно!

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 21:33 от vebal

# 53
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
абсолютно подкрепям авторката,дразня се ,не ами оттам минава newsm61не мога да разбера тези хора, обръщат се, навират се в количката,не стига това ами и съвети дават. за съжаление повечето хора според мен  не са с добри намерения,само могат да правят забележки.чак пък толкова да се прехласваш по бебе,което си видял току що и едва ли ще, видиш пак!ай де де!!!и съвсем не мисля,че това са бабини деветини изпитала съм го на гърба си.да не говорим ,че нямам нужда някой случаен да ми каже колко ми е сладко детето,за мен  си абсолютно.
не говоря чак да пипат,щипят и мачкат новородено,но... дай обаче да му плюят в лицето против уроки(много хигиенично) и да му викат колко е грозно Thinkingили пък(повтарям се) да му казват"да го посерат(насерат newsm78,не запомних точно култувата реплика) кокошките" Shocked
че това си е моето дете(за мен е най-красивото,добро и пр) и съм на 7-мото небе когато някой му се зарадва. а за мен изказванията,че е грозно(не го разбирам като благопожелание),не само ме натъжават, а и носят отрицателен заряд за детето ми.в един момент(когато започне да разбира и пита) малкото ми съкровище ме попита"мамо,найстина и съм грозна?", какво ще отговоря? "не,миличка, хората проста така ти се радват..." #Crazy #Crazy

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 21:39 от усмивка08

# 54
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
 iva d .  и как прецени,че мисленето ми е елементарно,аз пък не смятам,че опитът на поколенията преди нас е за подценяване и съвсем не се мисля за по умна от хората преди мен родили и отгледали поколенията преди нас.ако на някой му липсва самочувствие и увереност и има нужда някой постоянно да го уверява,че детето му е прекрасно е друг въпрос.

# 55
  • Мнения: 2 613
Зависи много кой и как се прехласва.Случи ми се е наскоро да вървя с двете дечица и една жена като се разминавахме прошепна-пу,пу,да не ти е уроки,момиче,много хубави деца имаш!На такова изказване,мило и от сърце,не бих могла да се подразня.Но има едни вид кукумявки,които буквално ще си счупят вратовете да оглеждат,но няма нито да се усмихнат,нито добра дума да кажат.Такива определо ме дразнят Crossing Arms

# 56
  • Мнения: 114
след няколко опита успя да се изкажех-браво!!!
имам си самочувствие,детето ми е дори на(беше) корица на списание! и какво от това?аз искам да възпитам не фото модел или красиво дете,а УМНО дете(с  морал,възпитание и разсъдливо.от тукнатък какъвто му е късмета,акъла и възпитанието.
затова сме напред с технологиите и научните изследвалия(доказателства),че да не се доверяваме на "опита на поколенията", че земята е плоска и пр. Whistlingнайде успех в наплюването и леенето на патрони,сачми и пр  bouquet

# 57
  • Мнения: 114
Зависи много кой и как се прехласва.Случи ми се е наскоро да вървя с двете дечица и една жена като се разминавахме прошепна-пу,пу,да не ти е уроки,момиче,много хубави деца имаш!На такова изказване,мило и от сърце,не бих могла да се подразня.Но има едни вид кукумявки,които буквално ще си счупят вратовете да оглеждат,но няма нито да се усмихнат,нито добра дума да кажат.Такива определо ме дразнят Crossing Arms
децата ти найстина са разкошни-като картинка са.невероятни красавици Hug-да са ти живи и здрави и мн да те радват.
ако ги срешна на улицата и ги поздравя,направя им комлимент,че дори и прегърна-пак ли ще реагираш остро???
не разбирам какво лошо има една майка,баба и т.н. да се зарадва на добро,красиво и възпитано дете от сърце?защо всички(повечето ) го смятат за нещо лошо?

# 58
  • Мнения: 1 098
Не се дразня, напротив радвам се Wink

# 59
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 533
малеее ама на някой им е много готино да си  тровят нервите тука  Joy
много се забавлявам с тази тема  Joy

# 60
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
 определено на някой им липсват първите седем години!ама то, така е като не се използва опитът наречен "възпитание ",още повече форумът е за изказване на мнения било то положителни и отрицателни ,а не за даване на определения.съжалявам,че се оставих да бъда въвлечена в тази махленска разправия.както го е казал народът"по -умният отстъпва".  да не говорим,че има опция
(в новите технологии де) проверка на правопис.използвайте я!!

# 61
  • Мнения: 389
По принцип не,даже ми е приятно.Но имам няколко познати,от които се дразня,защото си личи,че са лицемери

# 62
  • Мнения: 756
Абе, момичета, какви са тези непрекъснати теми с оплакване от радването и добрите думи на непознати към бебето ви?  ooooh! Разбира се, че се радвам  Simple Smile

абсолютно си права,не виждам какво лошо има да се усмихнат на детето...не съм на същото мнение за пипане , но и никой дасега не го е докосвал, без да ме попита.

# 63
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Дразня се на онези, които разправят за "лошите очи", както и на тези, които им се връзват. Затворете си бебетата вкъщи и не ги показвайте на "лошите очи" и няма да ви дразнят.

# 64
  • Мнения: 476
Винаги много съм се радвала на вниманието към моето дете.

# 65
  • Бургас
  • Мнения: 529
Голяма веселба е в тази темичка   Party

# 66
  • Мнения: 645
Аз също се радвам на вниманието към сина ми. А пък и той се усмихва на всеки, който го погледне.

# 67
  • Мнения: 295
Аз по принцип не се дразня,но започнах нещо да се вманичавам и да му мия очите слад катос е приберем вкъщи.
Преди не вярвах на такива неща,но където и да отидем почват да му се радват и наскоро за 1ви път се разболя,а докато бяхме на почивка не спря да мрънка и почнах да му мия очите след излизане,понякога и със светена вода.
И без това всеки който го види повтаря:Какви очички като маслинки.


# 68
  • Мнения: 1 091
Не се дразня, когато го гледат. Дразня се, когато го пипат или закачат без да питат.  Wink
Peace

# 69
  • Мнения: 3 092
Аз много се дразня защото после става неспокойно и почвава да плаче.Може и да ми се изсмеете но от бабите съм чувала че има хора с лоши очи.Вие как мислите споделя ли някой моето мнение?
не , не го споделям .
Не се дразня от нищо , позитивно съм настроена и досега никой нищо не ми е направил на детето .
Не съм срещала нито хора с лоши очи , нито мисля да ти се смея че си го мислиш .Твоя работа .

# 70
  • Мнения: 700

Не се дразня, когато го гледат. Дразня се, когато го пипат или закачат без да питат.  Wink
Peace
Споделям същото. Според мен възпитан човек не би трябвало да пипа бебе. Може само да му се усмихне, да говори умерено на дистанция поне 1 метър. Така съм учила по Словестно изпълнителско изкуство. Тази дистанция е най-малката, за да има условие за нормално общуване. Също не харесвам и мен да ме пипа непознат човек.
Бебетата са също пълноценни човеци. Не са играчки.

# 71
  • Мнения: 2 613
децата ти найстина са разкошни-като картинка са.невероятни красавици Hug-да са ти живи и здрави и мн да те радват.
ако ги срешна на улицата и ги поздравя,направя им комлимент,че дори и прегърна-пак ли ще реагираш остро???
не разбирам какво лошо има една майка,баба и т.н. да се зарадва на добро,красиво и възпитано дете от сърце?защо всички(повечето ) го смятат за нещо лошо?
Благодаря за комплиментите за децата  bouquet
 не си ме разбрала правилно-исках да кажа,че позитивното и ведро отношение няма как да ме подразни,напротив,става ми много мило.Дразнят ме тези,които нагло зяпат по децата сякаш са панаирджийски мечки.Понеже малката все още отвреме навреме стъпва на пръсти и тази нейна походка представлява голяма "атракция"за разни лелки.Случвало се е нагло да зяпат детето пред и очите ми и да го коментират в трето лице,при положение че аз съм там и  чувам определенията и възгласите им Crossing ArmsТози вид прехласване определено не е от най-любимите ми.
  bouquet

# 72
  • Мнения: 1 674
Не,не се дразня.Поне не ми се е случвало.По друг начин стои въпроса с пипането на детето,когато беше малко.

Общи условия

Активация на акаунт