Не е ли прекалено

  • 1 724
  • 35
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 452
Честно казано, пиенето на сок е по-вредно от яденето на пръст от саксията (виж, за четката в тоалетната съм съгласна Laughing). Дори и натуралния сок е пълен със захар и след няколко години ще видите резултата - множество кариеси! Другата потенциална вреда е затлъстяване
А така бе, нищо не им давайте на децата... само пост и молитва = 100% здраве и дълголетие. Всичко изкарахте вредно, нищо не е полезно. И най-големите лакомства и радости за децата, вие ги превръщате в нечувани отрови в чудовищни измерения. Аман, аман!!! Sick

Не съм казала нищо да не им давате, но да даваш половин литър сок на ден на едногодишно дете не е особено разумно. Всяко нещо трябва да се прави в определени граници.

# 31
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе не е захарта най-същественият проблем за съжаление SadТя, така както я плюем постоянно, е в пъти по-безвредна от изкуствените подсладители, оцветители и най-вече консервантите в т.нар. натурални сокове.Именно те са изключително опасни и за нас, и за децата.Това не са никакви превземки, а самата истина.Пък на който му харесва да си сложи тапи в ушите и капаци на очите - ок, нали все някой трябва да консумира тия боклуци, та да върви бизнеса Mr. GreenАма няма да съм аз, нито пък моето дете Naughty

# 32
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
нещо не ми се вярва от плодове да стават кариеси....
Диана в тези жеги не иска да яде и да пие вода....единственото спасение е плодов сок или чай с мед.
какво ще ме посъветваш? да я оставя ли да се дере докато заспи, па барем и дойде акъла да пие бистра вода...

Елина е същатата....лятото не иска да яде, но изпива много сок. Според мен това се определя от метаболизма на човека... аз течности не пия например....(само кафета до припадък:))

# 33
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Честно да си призная и Мая (дъртак на 1,3 г) се пропива със сок денем. Колкото й дадеш, толкова ще изпие. Но съм й давала предиобуд и следобяд по 220 мл, изцоква ги наведнъж. Но понеже обожава определен купен сок, а той не е фреш, предпочитам рядко да злоупотребява с него, та придлагам пак адаптирано мляко 2 пъти дневно и вода.
Последната я предлагам много често, защото пие по няколко глътки. Това е разковничето. Често, по малко.
Казват, че със сок жажда не се утолявала. Аз също така мисля.

# 34
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Честно казано, пиенето на сок е по-вредно от яденето на пръст от саксията (виж, за четката в тоалетната съм съгласна Laughing). Дори и натуралния сок е пълен със захар и след няколко години ще видите резултата - множество кариеси! Другата потенциална вреда е затлъстяване
А така бе, нищо не им давайте на децата... само пост и молитва = 100% здраве и дълголетие. Всичко изкарахте вредно, нищо не е полезно. И най-големите лакомства и радости за децата, вие ги превръщате в нечувани отрови в чудовищни измерения. Аман, аман!!! Sick

Честно НЮ, и аз съзирам втелясване, граничещо с фанатизъм  smile3560
Аре няма нужда чак пък толкоз  smile3534

# 35
  • Мнения: 1 938
Синът ми е на 6 год и пие всякакви течности в големи количества, но от всичко най-обича безалкохолните газирани напитки и по-точно Кока-колата Не го ограничавам

Общи условия

Активация на акаунт