Пристрастен към твърдите наркотици - ПОМОЩ

  • 2 373
  • 7
  •   1
Отговори
Първо - искренно съжелявам ако не съм "уселил" секцията. Модераторите ако искат могат да я изтрият или преместят.

Мой добър приятел преди време беше зависим. Беше в комуна доста време, сега е добре. Тоест до преди ... 2 седмици. Днес ми сподели, че е започнал отново. И вече е на спринцовки.
Поради факта, че може би от мен ще зависи много - искам да му помогна. Той панически отказва да се върне в комуната. Според него му е нужна една седмица за пречистване. Аз съм готов да бъда с него и да му помогна в изчистването, но имам доста неясности.
Например какви медикаменти са нужни по време на абсистенцията - болкоуспокояващи, приспивателни, нещо хомеопатично или ... нищо?
Трябва да знам всяка стъпка за преодоляването на този проблем и какво трябва и какво НЕ за да бъда максимално ефикасен.
Благодаря ви предварително и дано на никого не му се наложи да мине през пътя по който трябва да минем аз и той.

С уважение - Н. Христов

Последна редакция: пн, 01 сеп 2008, 11:56 от climbatize

# 1
  • Мнения: 212
Щом е бил чист и е почнал пак - не вярвам да се откачи без да се върне в комуната. Ако си ходи пак в същата среда в която е бил и по-рано нищо не може да го спаси. Трябва тотално откъсване от средата и от "приятелите". Иначе спасение няма.

# 2
Щом е бил чист и е почнал пак - не вярвам да се откачи без да се върне в комуната. Ако си ходи пак в същата среда в която е бил и по-рано нищо не може да го спаси. Трябва тотално откъсване от средата и от "приятелите". Иначе спасение няма.

Да - така мисля и аз.
За жалост не сме от един град и не мога да го контролирам по никакъв начин. Разчитам само на честната му дума...

# 3
  • Мнения: 1 335
Привет, Н. Христов!
Съжалявам, че ще го кажа, но единственото, с което можеш да си полезен на приятеля си е да говърнеш в комуната или да му дадеш кураж да се върне сам. На улицата няма шанс. Честната му дума няма да е достатъчна. Зависимостта е по-силна от него; болката също.
Що се отнася до кризите - никакви медикаменти. Дори аспирин.
Не спирай да се опитваш да го накараш да се съгласи да се върне. Настоявай! Ще се измъчите и двамата, а ти ще се разочароваш.
Това е битка. Безкрайна битка
Процесът на отказване е доживотен, а хероин - на всяка крачка за по 20-тина лева.

# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
мой приятел по4ина след като за пореден път излезе от комуна.друг изкара абстиненцията пред майка си -повръ6тане,диария това са само приятните не6та които може да о4аква6 ако смята6 да си до него.
той на хероин ли е или на синтетика
ако има не6то може6 да ми пи6е6 на ли4ни-наясни съм с тези не6та .

# 5
Здравейте.
Имах изключителното желание да помогна и започнах да събирам пари и в същото време мислих доста. И един ден моя колега цвъкна това - http://forum.joomla-bg.com/index.php/topic,14129.0.html
Предполагам на повечето ви е позната историята и няма нужда да я разказвам наново (че е 40 страници в joomla-bg.com).
Та - отказах се от него като приятел и колега. Сега даже не знам какво е станало с него, но предполагам, че е някъде из болниците.
Бог да е на помощ на тези, които искат да помогнат на приятел или не дай си боже на роднина...

# 6
  • Мнения: 2 241
Имам приятел, който беше на хероин. Спря, пак започна, после пак спря и разбира се пак започна....
Всеки път все по-трудно му ставаше да спре. Осъзнаваше какво прави, но не можеше да си помогне.
Не го криеше, споделяше с близките си и в същото време продаваше вещи от дома си, вземаше
пари на заем и разбира се не ги връщаше. Последния път, за който знам, че пак се друсаше
ми разказа, че предозирал и добре, че се събудил. Бил на някакъв стол с гърди, опряни на облегалката.
Всичко го боляло.... Много мога да разказвам, но според това, което съм видяла от него мога да кажа, че
спасение няма. Беше спирал и за 1 година, но ... факт е, че няма спасение. Родителите му се чудеха какво да
го правят. Затваряха го за 1 месец вкщи, гониха го от вкъщи, но не можеха да се справят с него.
Не знам какъв съвет мога да дам. Бог да е с приятеля ти и семейството му.  Praynig

# 7
  • Мнения: 3
vsi4ko e na psihi4eska osnova znam za6toto brat mi be6e na sprincovki.pyrvo da si smeni obkryjenieto,vtoro da se zanimava s ne6to postoqnno.6te ima mnogo krizi no taka e.brat mi v pyrvite dni kato izpadne6e v kriza go karahme da pie alkohol za da se uspokoi malko.no pri vseki e razli4no samo trqbva mnogo nervi da ima tozi koito mu pomaga

Общи условия

Активация на акаунт