88ма немска тема на горските феи и техните джуджета

  • 18 048
  • 299
  •   1
Отговори
# 30
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Татяна, не плаща всичко. По тая логика, всеки ще се юрне да се оперира в Европа и децата нуждаещи се от спец. лечение няма да имат нужда да им се издават документи за това от МНЗ.

СравняваШ праскови с банани. Говоря zа ЕЗОК въz основа на Е101. Тогава поема вси4ко. На мен ми поеха раждането, ваксините на бебето, вси4ко. Нима е било спеШно?  Rolling Eyes
Хе, хе, аз нищо не сравнявам. Ти го правиш със личния ти пример ,но той в случая не е меродавен. А и не четеш Мишка какво пише. Тоя документ се издава , ако лицето прекъсва правата  си в  страната издаваща документа и плаща здравни и соц., пенсионни застраховки в новата.Тоя документ е с цел да не се налага на хората да правят двойно осигуряване.
 Щом са му направили застраховка в Алианс, значи човека ще си плаща данъците по време на командировката си в бг.

# 31
  • Мнения: 7 605
Татяна, не плаща всичко. По тая логика, всеки ще се юрне да се оперира в Европа и децата нуждаещи се от спец. лечение няма да имат нужда да им се издават документи за това от МНЗ.

СравняваШ праскови с банани. Говоря zа ЕЗОК въz основа на Е101. Тогава поема вси4ко. На мен ми поеха раждането, ваксините на бебето, вси4ко. Нима е било спеШно?  Rolling Eyes
Хе, хе, аз нищо не сравнявам. Ти го правиш със личния ти пример ,но той в случая не е меродавен. А и не четеш Мишка какво пише. Тоя документ се издава , ако лицето прекъсва правата  си в  страната издаваща документа и плаща здравни и соц., пенсионни застраховки в новата.Тоя документ е с цел да не се налага на хората да правят двойно осигуряване.
 

 ooooh!  Моят слу4ай е бил абсолютно съЩия. Мъжът ми беШе командирован zа няколко месеца в Германия. Дали от Франция или БГ, все тая, все е ЕС.
И това което пиШеШ просто не е вярно. Командировният продължава да си плаЩа вси4ко в старата държава. За справка
Цитат
..., wenn sie eine so genannte E 101-Bescheinigung vorweisen können. Hiernach unterfallen Beschäftigte den sozialversicherungsrechtlichen Bestimmungen des Herkunftsstaats, wenn der Sozialversicherungsträger dieses Herkunftsstaats die Entsendung bestätigt.

# 32
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 633
Веч, танцуващите момиченца са невероятна прелест!!! Много ми харесаха!  bouquet
Сърфи, малката става все по-голям дявол и все по-готина! Peace
П.С. Да се върна на темата за фризьора - предадх на момчето за какво става дума - каза, че можел да осигури парти по прашки, ама е зееер тоер Mr. Green А по въпроса за консумацията - каза, че ако хареса някоя мадама, може и да я консумира Mr. Green Много съм доволна от него, днес ми направи невероятна прическа Sunglasses

# 33
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Разбира се,че е вярно! Командирования може да плаща данъците си в държавата в която е командирован. Щеф на фирмата е командираван в Де. Плаща данъците си в Де и след това представя тези документи в БГ.
Виж, немам време и нерви да се занимавам с касузи за които няма информация-за конкретния човек.
Порови се малко и прочети в бг законодателство за Е101,102,103 104 и т.н., защото той се води по Бг законодателствоако плаща данъците си там, а не по немското.Можеш ли да го разбереш?
Прост пример, тук в Германия едно състояние се води за спешно и касата плаща определена сума по пътека. В Бг това, сощото заболяване не се счита за пътека. На човека се налага сам да заплати разходите си по въпросното заболяване.
Седни чети малко и бг.

Пък и имаме по-хубав лаф за сравнение- Не по тикви, ами по кратуни!

# 34
  • Мнения: 7 605
 ooooh!  ooooh!   ooooh!  Сега пък данъци. За данъци въобЩе не е ставало въпрос. Това можеШ ли да го раzбереШ?
 ooooh!

# 35
  • Мнения: 434
Споко! Мир!

Нали щяхме да помагаме!?!

Ще помоля момичето да се поинтересува какво точно й покрива ЕЗОК, а аз ще прозвъня тези дни някои здравни каси. Случаят на Татяна се доближава теоретично максимално до ситуацията, която описах. Въпросът е дали НЗОК е толкова компетентна както и френската ЗК - тук са подводните камъни, които се опитваме да избегнем.

Благодаря на всички, които се включиха с информация, надявам се да внесем повече яснота, отколкото хаос.

Само един технически въпрос - какво значи "обезщетение в натура"? На мен ми звучи като "плащане в натура" , но последното е повече в контекста на червените фенери  Mr. Green

# 36
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
" престациите в натура при осигуряване срещу зависимост даващо право на пълно или частично поемане на някои от разходите, произтичащи от състоянието на зависимост на осигуреното лице, направени за негова пряка полза, като грижи на медицинска сестра, домакинска помощ в къщи, в специализирани центрове или заведения, закупуване на медицинско оборудване за лечение или извършването на работи в дома и които имат за основна цел да допълнят престациите в натура по здравната осигуровка за да подобрят здравословното състояние и качеството на живот на зависимите лица...

Защо бе Татяна? Здравното осигуряване си е данък. Ти като правиш годишната данъчна декларация не го ли включваш като данък?  hahaha

# 37
  • Мнения: 7 605
Защо бе Татяна? Здравното осигуряване си е данък. Ти като правиш годишната данъчна декларация не го ли включваш като данък?  hahaha

 Joy  Ама ти си била оЩе по zле, отколкото се опасявах  Joy  НиЩо, живей си в zаблудата, 4е zнаеШ неЩо   bouquet  Аz, като по умна, отстъпвам  Flutter

# 38
  • Германия
  • Мнения: 8 092
Някоя да вземе да сподели с мен чаша винце, а?
Може и един отскок до детското легло с погалване на спящата муцунка да направите, ако сте "безалкохолни" .

Мише, как стои въпросът с майчинството при акад. работници, има ли ги задължителните седмици или ти решаваш до кога респ. от кога пак да преподаваш?

# 39
  • Мнения: 707
Сърфи,
честита нова работа! Тя старата на мене ми харесваше, но вероятно тази е по-хубава  Wink. Да е приятна, лека и доходна  Grinning!
Много хубави снимки! А девойката наистина много е пораснала!

Вечерница,
както винаги - професионално! Когато гледам твои снимки все се "оправдавам", че апарата ти е специален и за това са така добри. Нали  Mr. Green?

Гея,
снимки моля с новата прическа Hug!

# 40
  • Мнения: 9 052
хора настанила съм се в Берлин до Алехандерплатz ми е хотела ама наоколо само блокове и булеварди  ooooh! дайте идея zа в коя посока да поема да видя нещо интересно  newsm78

# 41
  • Мнения: 3 521
moin moin

дил, разходка в посока "unter den Linden" и Regierungsviertel - с автобус
или на метрото и в посока Сони-центъра и там в музеят на киното и Легото...поне мен като туристка в Берлин това ме впечатли най-много. Останалите забележителности ги оставям за обяснение на берлинчанки Wink.


Вечке, чак си го представих кръщенето Laughing. 4 лели!!! Уха.

tanja33, благодаря Hug.

# 42
  • Мнения: 48

Цвете, когато ти писах ,че теб само трудов договор може да те "спаси" , ти май не взе думите ми много насериозно. Имаш още малко време, използвай го!


О, Шехи,

разбира се, че приех думите ти насериозно. Според мен имам следните възможности - да си намеря работа по специалността, да си намеря въобще някаква работа или да се запиша за безработна  Peace

Ако си намеря работа по специалността мога веднага да подпиша договор и да започна. Не е нужно да чакам никакви разрешения. Аз обаче нямам предложение за работа по моята специалност  Thinking

За да започна друга работа /примерно детегледачка/ освен предложение за работа / което аз ИМАМ/  ми е нужен документ Arbeitsgenehmigung /ако не греша/, за което пък от Arbeit Agentur в Eschwege са казали, че трябва да минат 3 месеца от моята регистрация в ДЕ и после моята работодателка да ми изпрати документите при тях, а те одобряват или не одобряват моето започване на работа като детегледачка  Rolling Eyes

Друго нещо, което с моето Съкровище се опитваме да направим е да се регистрирам в Мюнхен пак в Бюрото по труда и това ще има продължение утре - атакуваме с Aufenthaltsgenehmigung за Arbeitsgenehmigung Wink

Много хубав ден на всички!    bouquet

# 43
  • Мнения: 48
 Simple Smile с Лили разгледахме всички снимки и мнооооооооого ни харесаха  Simple Smile   сега сигурно се сещате къде иска Лили да ходим - в парка на Плаймобил  Joy

# 44
  • Мнения: 166
Добро утро и от мен,

Сърфи честита нова работа. И моя мъж от вчера тръгна на нова работа. Хайде хаирлия да е и на двамата. Ти в строителния бранш ли работиш или си сменила дейността?
мен след 1,5 месеца в къщи взема да ми се ходи и ма мен на работа. Нещо не съм май много в ред, а?
След като вчера цял ден ни монтираха кухнята, накрая не искаха да ни вържат печката и котлоните, защото не сме ги купили от тях. Та вчера на бързо намерих някакви, дето да дойдат да ги вържат, че нали не може човек това сам да го прави. И цялата работа беше точно 10 мин, обаче с пътя и не знам си какво ми написаха сметка за 1 час smile3515 при положение, че офисът им е на 3 пресечки от нас. Направо издивявам с тези майстори. Нямам против да плащам. Ама като работиш 10 мин, ще ти платя за 10 мин.
Сори за спама, ама ме издразниха.

Общи условия

Активация на акаунт