Непреодолим страх

  • 2 370
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 852
Здравейте, много искам да си имам бебе но не мога да преодолея страха от раждането и процедурите до самото раждане.Давам си кураж но страха ми надделява, а страшно много го искам и ми е много трудно smile3518

# 1
  • Мнения: 1 243
Е не е чак толкова страшно споко Simple Smile

# 2
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Разбирам те!
Аз съм жена преживяла проблемна бременност, за която дори не искам да изпадам в подробности, ужасно раждане, завършило със секцио, от което се възстанових много трудно. Но.......сега имам син на почти 4 години и искам второ дете.
Никой не е застрахован от нищо на този свят, но смятам че няма по-прекрасно нещо от това да дадеш шанс на една душичка да се роди от твоята плът и кръв. Кураж!

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
Страха го има у всеки,така че повече кураж,затваряш очите и действаш.После изживяването и грижите са незабравими.Успех!

# 4
  • Мнения: 1 085
Нека първо да забременееш пък тогава ще му мислиш.То става се миг и после ще държиш в ръцете си най - скъпото нещо на света.

# 5
  • Мнения: 258
страхът може да е голям, но радостта после  е още по-голяма Hug

# 6
  • СВИЩОВ
  • Мнения: 556
Разбирам те и то много добре,аз бях също много уплашена,но не е чак толкова страшно.
В момента имам едно прекрасно дЗверче и сякаш ми се иска още едно. Първо забременей пък после ще му мислиш. Кураж и дано скоро се похвалиш

# 7
  • Мнения: 1 790
Катето - нормално е да имаш притеснения, когато обаче почнеш много да мислиш върху евентуални проблеми, само си вредиш на психиката и нищо друго. Мисли непрекъснато колко естествен процес е това. Жените раждат и са раждали хиляди години. По принцип нищо, което е заложено в природата на човек не трябва да е страшно. Всяка жена е създадена така, че да роди - това не е болест, не е някаква страшна процедура от типа на операция или нещо друго, това е просто физиологичен процес, който е заложен дълбоко в нас. Сигурна съм, че си прочела или чула разни щуротии, колко страшно и болезнено е било при някого - ако се огледаш ще чуеш и прочетеш за още толкова истории, в които пък всичко е било необичайно лесно и безпроблемно. Защо трябва да мислиш, че ще си от изключенията, защо трябва да се концентрираш само върху негативите, които изобщо не е ясно дали ще се случат върху теб! Мисли как да си бременна и да родиш е най-естественото и хубаво нещо, което може да ти се случи, как всъщност ти вече си готова да го направиш и наистина ще се почувстваш готова! Hug

# 8
  • Мнения: 2 960
Катето,нормално е да има притеснение от непознатото ,но чак пък "непреодолим страх".Защо затормозяваш предварително съзнанието си с мисли ,които първо нямат основание и второто-първо забременей,почувствай в себе си новия живот ,погали с ръка коремчето си и тогава му мисли.Има начини да се почувстваш по силна-например да си избереш лекар на който вярваш,да споделяш с близките си своите страхове и надежди, да търсиш подкрепата на любимия /ако ти се въртят тревожни мисли/ ,да се разхождаш ,да се занимаваш с любимите си неща В ОЧАКВАНЕ на най-хубавия за жената момент-ДА СТАНЕ МАЙКА.

не мога да преодолея страха от раждането и процедурите до самото раждане.
 smile3518

Какви са тези толкова страшни процедури ,които те тормозят толкова-изследвания ,взимане на секрети,прегледа от доктора ли ,ехографа ли  newsm78 ...що ли???Не бива с тези черни мисли да товариш  главата  си.

# 9
  • Мнения: 2 171
А защо те е толкова страх newsm78? Доколкото разбирам досега не си забременявала и не си раждала. Ако страхът ти е породен от ужасяващите разкази на приятелки, мога да те уверя, че има жени, които дори не разбират кога са родили Wink, при всеки е различно. Аз съм ужасно страхлива и с ненормално нисък праг на болкопоносимост и въпреки това родих 2 деца, мечтая си и за трето Grinning. Така че се успокой и поработете с мъжа ти за бебе. А когато дойде време да раждаш ще обсъдиш с доктора някакъв вид обезболяване и ще видиш, че всичко ще е наред.
Убедена съм, че ако желанието за бебе е наистина силно, никакъв страх не би могъл да те спре Peace.

# 10
  • Мнения: 206
Мисля, че винаги дълбоко в себе си всяка жена ще изпитва страх. Страх по-скоро от неизвестното, но повярвай ми колкото повече времето наближава, колкото по-често общуваш с човечето в теб, толкова по-бързо жадуваш срещата си с него. Дай Боже всеки му раждането да бъде една вълнуваща приказка PeaceВсе пак имаш 9 месеца за нагласа, хич не му мисли и не се вслушвай в негативните разкази на някои жени, имам чувството, че всеки иска да сподели най-драматичното, най-трудното в своето раждане, а то не винаги е най-същественото. Положителната нагласа обаче е задължителна. Успех!

# 11
  • София
  • Мнения: 232
Мила Кате,
Аз не съм раждала, но приятелки, които са раждали са ми разказвали как е протекло при тях. Всичките те казват, че в момента, когато гушнат бебенцето си, забравят за самото раждане. Значи не е толкова болезнено на фона на огромното щастие, когато прегърнеш детенцето си.
И още нещо - докато следвах, имах бременна колежка, която се притесняваше много от раждането. Една наша доцентка и каза думи, които не мога да забравя: "Огледай се и помисли - целия този свят около нас е роден..."
Пожелавам ти повече кураж, положителна нагласа и съвсем скоро да ни се похвалиш, че чакаш бебе и че го чакаш с нетърпение и без страхове!  Hug

# 12
  • София
  • Мнения: 293
Катенце, според мен няма нищо страшно. Скоро ще раждам и още грам не съм се стреснала, макар доста майчета да се опитваха да ме наплашат. Бременността и раждането са индивидуални за всеки, но не мисля че са толкова страшни. Все пак това е естествен процес. Успех!

# 13
Мило Кате, мисля, че няма от какво да се страхуваш, може би всеки има в себе си дозата претиснение, но чак пък непреодолим страх не ми се вярва! Ако някой ти е напълнил главата с глупости опитай се да ги забравиш! Преди години с първата ми бременност бившата ми свекърва и приятелките и ми разказваха страхотии за раждането и колко боляло и колко неконфортно се чувстваш, но в крайна сметка се оказа съвсем различно! Има болка, но тя е поносима, още повече, че когато видиш роденото си вече дете забравяш за нея, а след години дори не си спомняш боляло ли те е или не!
Надявам се скоро да се оттърсиш от страховете си и да си родиш едно или повече прекрасни бебчета!

# 14
  • Мнения: 379
Мили момичета аз съм една раждала жена и ви заявявам -не е толкова страшно...има болка ,но и тя се търпи и е преди раждането ...самото раждане не боли ...просто се напъваш... после имам и една операция от извънматочна бременност ,която е като секцио и там не се умира и пак ще се възстановите ...Да се стягате...мислете да е живо и здраво бебето пък ние ще се оправим,ще помним този ден винаги и най-доброто ...ще си имаме бебчета...така че цената си заслужава... mamma

Общи условия

Активация на акаунт