С ниското кръвно налягане как

  • 4 671
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
да се справя през лятото, моля дайте съвет.....
През цялото лято и особено в тия непоносими жеги се чувствам като.....ами мислих, мислих, ама нали ми е ниско кръвното и нищо не мога да измисля, та да употребя клишето : чувствам се като парцал.
Мноооого ми е зле. Ако се сещате нещо благотворно- моля, дайте го насам. Само да уточня, че кофето не ми действа, кола не обичам, шоколад не ям/ разстройва ме, както и всичко сладко/, а червеното вино ми образува киселини, пък и кр. ми е толково ниско, че трябва да пия с литри... newsm78. Нещо хапчета? Или друго? ooooh! ooooh! ooooh!
Проверих с търсачката, но там има съвети от рода на гореизключените от мен......so please....

# 1
  • Мнения: 3 042
На мен лекарката ми каза да пия повече вода и да избягвам да излизам в големите жеги, както и задължително с очила!

# 2
  • Мнения: 411
Солени маслини или сол чиста ще я глатнеш с вода.Солта е препоричителна само при рязък спад в кръвното и ако нямаш склонност към албумин.

# 3
  • Мнения: 2 332
Бира? А ти бременна ли си? Ако да - недей да излизаш по възможност в часовете м/у 11 и 16-17. А пък и да не си - пак недей.
Ако си бременна - да си с ниско кръвно е по-добрия вариант от това да си с високо  Mr. Green.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 746
кафета, коли, много течности
има и медикаменти

# 5
  • Мнения: 215
Не, не съм бременна Grinning
Засега Вико ми е достатъчен.
Надявам се да стана отново Wink
Бира, добре, ще пийвам, с маслинки, очила ще слагам Sunglasses...
А медикаментите какви са- макар че, не ми се иска да пия лекарства...
Благодаря на всички!!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 546
Най-добре е да не мислиш още за хапчета. Аз самата съм с ниско кръвно и си живея с него. В случаите, когато е падало кръвното е най-добре да си полегнеш някъде и да си пийнеш нещо подсладено. Аз самата използвах компот. Докато изпия сока в кревата и вече бях добре.  Laughing

# 7
  • Мнения: 687
И аз съм с ниско кръвно и да ти кажа най-добре се чувствам като приемам много течности. Особено като бях бременна, поне по 3 литра на ден пиех. Прави си айран със сол, много добре действа.
Медикаменти моята лекарка не ми препоръчва да взимам. Май нямало голям избор на пазара, а това, което се предлага не било от най-добрите варианти. Ти защо не се консултираш с твоя лекар, той със сигурност ще ти препоръча нещо.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 546
Това със соления айрян го знам от скоро и наистина действа. Общо взето и при спешни случаи. Така баща ми преди време е изпаднал в леко безсъзнание и неговият доктор това е посъветвал майка ми. Казаха, че много добре подействало и...бързо.

# 9
  • Мнения: 304
Това със соления айрян го знам от скоро и наистина действа. Общо взето и при спешни случаи. Така баща ми преди време е изпаднал в леко безсъзнание и неговият доктор това е посъветвал майка ми. Казаха, че много добре подействало и...бързо.

Сега с бременността кръвното ми е 80/50 и ми прилошава по няколко пъти на ден. От всички гореспоменати неща само айрян с доста сол помага светкавично. От сладкото ефекта при мен е нулев, а от кафето е много кратък. Така че солчица явно му е цярът. Laughing

# 10
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Много течности по възможност сладки, кафе, кола, какао, де що има кофеин  Wink, шоколад също. Избягвай жегите и най-вече задуха, ако ти се налага да седиш в задушно помещение гледай да си седнала и до прозорец. Ами за това се сещам в момента  newsm78

# 11
  • Мнения: 288
Преди години са ми предписвали един медикамент - ефортил, не зная дали го има още.
По-добре без лекарства и да понапълнееш малко, тогава ще се нормализира кръвното. С ниско е безвредно, но с викоко....е много опасно.
Така че внимавай!

# 12
  • Мнения: 215
Обожавам айрян, ох, просто обожавам, дори лееко пресолен и леден, if you please.....отивам да си направя и ако има ефект- ще познаете по настървеното ми участие във форума.
Това за солта го чувам сефте, иначе л. лекарка ми каза стандартните неща, които вече уточних, че не ми понасят. Мерси много!!! Hug
УФ, как ми се допи айрян- откакто спрях да кърмя не съм яла мляко!
Петя, тия сладки, ако са без калории и тях ги обожавам.
Слава, аз гледам да отслабна,  Confusedосвен това като се наям ми пада кръвното. Благодаря ви момичета!!!!  bouquet

# 13
  • София
  • Мнения: 39 746
Ефортила мисля, че вече го няма. Пък и е доста слабичък. Но преди когато кафето и колата не ми помагаше, той ме е спасявал.
Има още едно Гутрон.
По-добре без медикаменти. Ако все пак решиш да имаш за краен случай се консултирай с лекар и прочети листовката. Мале това ми прозвуча като реклама Simple Smile
Аз май минавам в другата категория, т.е. хора с високо кръвно ...
Ще си стискам палци като ида другата седмица на лекар всичко да ми е ок

# 14
  • Мнения: 46 492
И аз съм с ниско, само докато бях бременна се нормализира. Сутрин пия едно кафе с чаша вода, през деня пак много минерална вода и още едно кафе следобед.

Общи условия

Активация на акаунт