Моля, дайте съвет колко би струвал наема за такова жилище?

  • 5 618
  • 70
  •   1
Отговори
  • Мнения: 619
Здравейте!
Моля тези от вас, които са запознати с наемите, да ми кажете приблизителна цена за наем на такова жилище:
- около 40 м2, таванско, със скосени стени, в стара кооперация, може би от 1930 г.
- една голяма стая, разделена на 2 с плъзгаща врата помежду им + кухня + баня с тоалетна (проточен бойлер)
- в идеалния център на София, до бул. Витоша
- обзаведено: основни мебели, телевизор, готварска печка, хладилник, пералня
- проблем с ел-инсталацията - т.е. зимно време трябва да се внимава да не се пускат повече от 2 ел.уреда, а когато  е пуснат душа - нищо друго да не е пуснато
- кухнята е в по-занемарено съсътояние, има избит мухъл на места към скосената част на стените

Много ще съм благодрана за някакви мнения относно колко би бил наема!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 6 302
450-500 лв според мен, все пак е на пъпа на София. Самостоятелна квартира, обзаведена с всичко необходимо. А за ремонта може да се споразумеете, да мине за сметка на наема.
Само не разбрах, ти ще го наемаш това жилище, или ти го даваш под наем?

# 2
  • Мнения: 619
Ами ние ще го даваме...мъжът ми иска на една братовчедка за 150 Евро...на мен ми се вижда ниска цената. Thinking
А ти сигурна ли си в тази цена, която казваш? В смисъл - имаш опит, чела си, знаеш как вървят наемите?

# 3
  • Мнения: 1 878
Абсолютно съм съгласна с Зазолинка. 200, 220 евро е абсолютно " честна цена " Един приятел си търси точно такова в момента. Ако се интересуваш, пиши на лични.

# 4
  • Мнения: 2 584
а според мен е много, в центъра е много шумно, таванско помощение е това означава че изкосената част е много ниска, не може да си пускаш повече от два ел уреда зимата newsm78
а вие давате ли квитанции за всеки платен наем, по точно плащате ли си данъците за това че давате под наем

ние сме под наем и ползваме две стаи и кухня, обзаведени с автоматична пералня и едва от тази година наема ни стана 400лв.

# 5
Здравейте!
Моля тези от вас, които са запознати с наемите, да ми кажете приблизителна цена за наем на такова жилище:
- около 40 м2, таванско, със скосени стени, в стара кооперация, може би от 1930 г.
- една голяма стая, разделена на 2 с плъзгаща врата помежду им + кухня + баня с тоалетна (проточен бойлер)
- в идеалния център на София, до бул. Витоша
- обзаведено: основни мебели, телевизор, готварска печка, хладилник, пералня
- проблем с ел-инсталацията - т.е. зимно време трябва да се внимава да не се пускат повече от 2 ел.уреда, а когато  е пуснат душа - нищо друго да не е пуснато
- кухнята е в по-занемарено съсътояние, има избит мухъл на места към скосената част на стените

Много ще съм благодрана за някакви мнения относно колко би бил наема!  bouquet

Ми много зависи в какво състояние е жилището. Щом е строено 1930 година, все си мисля, че вътре няма да е първа хубост за 200 евро  Crazy, но може и да се бъркам разбира се. Нищо не казвам. В повечето стари кооперации, в които съм била, винаги съм усещала миризма на мухъл, мръсна канализация и т.н.
Много зависи и как е обзаведено, санирано ли е и т.н.. защото все пак не можеш да имаш нещо и без да си вложил нищо да скачаш на високосни цени  Blush..
Правен ли е основен ремонт ?
Така като казаваш, едното нещо ако работи, не пускай другото... не ми вдъхва много доверие на добър апартамент..

# 6
Ами ние ще го даваме...мъжът ми иска на една братовчедка за 150 Евро...на мен ми се вижда ниска цената. Thinking


Е как  Wink. Ако може повече, ще е още по-добре а ? Хората сме алчни, в това спор няма. Според мен трябва вземеш да прочетеш малко обяви , за да придобиеш поне малко представа и тогава горе долу да видиш, вие в коя колонка се намирате.
Успех!

# 7
  • Мнения: 2 584
ами в момента наемите са се вдигнали заради учениците и студентите, след два месеца ще спаднат

# 8
  • Мнения: 674
Абсолютно съм съгласна с Зазолинка. 200, 220 евро е абсолютно " честна цена " Един приятел си търси точно такова в момента. Ако се интересуваш, пиши на лични.

Абе момичета вие чувате ли се за кви цени говорите,за това и състояние,още повече таванско,а имате ли си представа ако стане нешо с тази инсталация как могат да пострадат хората заради вас Whistling Преди всичко това с инсталацията трябва да се оправи и тогава да се мисли за под наем Wink Аз работя в сферата и 2 апартамент в абсолютно приличен вид  и с нови мебели е 500лв. Peace Ако е лукс 300-350 евро Peace

# 9
  • Мнения: 25 558
На ваше място не бих правила сделки с роднини, но... вие си знаете.

# 10
  • Мнения: 1 878
Абсолютно съм съгласна с Зазолинка. 200, 220 евро е абсолютно " честна цена " Един приятел си търси точно такова в момента. Ако се интересуваш, пиши на лични.

Абе момичета вие чувате ли се за кви цени говорите,за това и състояние,още повече таванско,а имате ли си представа ако стане нешо с тази инсталация как могат да пострадат хората заради вас Whistling Преди всичко това с инсталацията трябва да се оправи и тогава да се мисли за под наем Wink Аз работя в сферата и 2 апартамент в абсолютно приличен вид  и с нови мебели е 500лв. Peace Ако е лукс 300-350 евро Peace

В центъра- 500 лв newsm78 Посочи ми къде , че от миналата седмица търся за този приятел и няма нищо подходящо. Имот.бг и имоти.нет съм ги обходила. Пълен ужас, половината обяви не са актуални,припокриват се или просто не отговарят напълно точно на критериите на този приятел , а за него е трудно да търси през деня, че е на работа и помоли мен.

То верно, че и трябва да се види...

# 11
  • София
  • Мнения: 1 508
Здравейте!
Моля тези от вас, които са запознати с наемите, да ми кажете приблизителна цена за наем на такова жилище:
- около 40 м2, таванско, със скосени стени, в стара кооперация, може би от 1930 г.
- една голяма стая, разделена на 2 с плъзгаща врата помежду им + кухня + баня с тоалетна (проточен бойлер)
- в идеалния център на София, до бул. Витоша
- обзаведено: основни мебели, телевизор, готварска печка, хладилник, пералня
- проблем с ел-инсталацията - т.е. зимно време трябва да се внимава да не се пускат повече от 2 ел.уреда, а когато  е пуснат душа - нищо друго да не е пуснато
- кухнята е в по-занемарено съсътояние, има избит мухъл на места към скосената част на стените

Много ще съм благодрана за някакви мнения относно колко би бил наема!  bouquet

Повече от 100 евро за такова място не бих дала, а и честно казано, не бих и помислила да живея в такива условия, независимо от наема.

# 12
  • Мнения: 750
Повече от 100 евро за такова място не бих дала, а и честно казано, не бих и помислила да живея в такива условия, независимо от наема.

Абсолютно съгласна! Поне ремонт му направете като хората!

# 13
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
А парно има ли?
Зимата с какво ще се отопляват хората?
Защото иначе как ще си пуснат радиатор, а хладилника примерно трябва да изключи.
Според мен, направете едно бързо ремонтче - стегнете стените по които има мухъл, сменете ел.таблото и после го дайте под наем.
Иначе, аз преди 3 години плащах 180 евро за гарсониера, напълно обзаведена (дори с вилици, ножове и чаши), след ремонт, срещу арката на Мед.Академия.

# 14
  • Мнения: 1 844
ох,като си помисля,че на такова помещение наистина могат да му се вземат примерно 400 лв и ме заболява главата.обаче наистина могат!макар че ако човек има избор и не се спекулираше така с цените...все пак 400 лв си е една заплата,а да живееш в мухъл,на таван и без добра инсталация си е направо подигравка.
иначе от личен опит мианлата година-гарсониера до нов български,в неособено добро състояние,обзаведена с основни мебели-наем 350 лв.
щом е на центъра сигурно и за този таван биха дали 400.макар че според мен,когато искаш да печелиш от нещо,все пак постъпи човешки-поне една нова боя му удари,премахни мухъла..не може да искаш още и още по-висока цена,а да предлагаш капан за мишки.
нищо лично към авторката,говоря общо.
успех!

Общи условия

Активация на акаунт