Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Здравословни проблеми и профилактика
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора

на юг

Здравейте!
При преглед при кожната споделих, че няколко бенки ми се струват странни, щото сравнително бързо растат, а тя ми каза, че това са брадавици(по тялото) и ще ги изгори с течен азот, даже ми назначи ден и час, но аз не съм много сигурна...
Някой горил ли си е и имаше ли ефект?
Цитирай

Така ли изглеждат, къде по тялото са?
Ако са обикновени брадавици,  имам опит, но не с горене, а с далеч по невинно средство... Peace

Цитирай

на юг

НЕ!
изглеждат си като по-големи бенки, но не равни на кожата, а като с обем така да се каже, светло кафяви са по корема и отстрани към ребрата
кажи какво знаеш
ако не ги махна, вярно ли е, че ще стават все повече? то като че ли наистина нявга бе саммо една
Цитирай

на юг

КАКЪВ СЪМ ПРОСТАК!
май са същите..
Цитирай

Когато бях около 11 год. целите ми ръце бяха в такива брадавици, става въпрос за тези кръгличките, които изглеждат зърнисти и не са пигментирани.
Това, за което ти говориш ми прилича на това, което аз наричам вирусни бенки. С тях не съм се борила...ИЗлизат там, където има дразнене, в линията на сутиена например, под мишниците.Имам две с големината на лещено зърно на врата от дете, едната не е кръгла, по скоро е дългичка и имам чувството, че всеки момент ще се скъса, ама уви, стои си гадината  Mr. Green #Cussing out ,  и носенето на синджири помогна да се размножат, много мънички кафяви. Там където синът ми обичаше да ме драска докато суче, също се навъдиха... Confused По лицето имам също.  :ooooh:
Та за брадавиците... Имах много по ръцете ( около ноктите и пръстите), но не им обръщах внимание, докато една голяма не се появи в ухото ми, в началото на канала.  Sick Тогава майка ми ме грабна на лекар и там бяха категорични, че ще ги замразяват и кюретират. Аз бях голямо шубе и това ме спаси  Mr. Green
По същото време в някакъв вестник прочетохме рецептата:
Взима се зелено орехче ( май точно сега е времето), брадавицата се разкървява с игличка и се маже със зелената обвивка на ореха.Направихме го, без разкървавяването, разбира се  Laughing, после няколко дни , не помня колко, мажехме само тези които бяха излезнали първи и неусетно изчезнаха, даже и тази в ухото, която не бяхме мазали изобщо.  Peace

Имам опит и със сина ми- 8 г.. Миналата зима му се появиха неусетно 3 брадавици на дясната бузка на дупето, като започанаха да се разпростират и по бедрото му. Изглеждат като лещено зърно. Надигната, непигментирана кръгла бабунка. Веднага се сетих за рецептата, но нямахме орехче, до май месец бяха станали повече от 10 и след консултацията с дерматолог ни казаха, че това са "вирусни брадавици, тряба да се изгарят, до тогава ги мажете с йод"...е, мазахме с йод, около 10-ина дни, без никакъв ефект. Тогава аз реших да пробвам изпитаното средство, вече имаше мааалки зелени орехчета, сухи и без много сок, но бяха твърди и търкахме брадавиците след като нарязвахме повърхността на орехчето с нож, за да има някакъв сок.  Peace
Понеже не бяхме много редовни ( правехме го 2-3 дни, после прекъсвахме...), този път ни отне повече време, но е много интересно да гледаш как брадавицата намалява, и се изглажда с кожата, като в момента няма и помен от тях. В началото ни се струваше, че няма да се получи, но неусетно виждаш как се скриват.  Crazy
Пробвайте, няма какво да изгубите, надявам се да има успех и при вас.   bouquet
Цитирай

на юг

сякаш съм чувала такова нещо и преди, но кой да се сети?
ами всъщност моите три брадавици са колкото лещено зърно, обаче това , за което казваш, че са вирусни бенки-по-малки ли са, защото по врата и деколтето имам едни като кожички пак със светло кафяв цвят, по-старите растат като на височина, така да се каже, а на пипане другите са като трохички, появиха ми се преди около 2,5 год и постепенно броят им се увеличава. Дали са същите, само че бебета, или са различни?
Все искам да попитам лекарката, обаче тя толкова бързо ми отговаря и все едно ти казва вече да си вървиш..
Цитирай

Различни са  Peace
Цитирай

на юг

благодаря ти!
значи може да се маже и без да се разранява брадавицата? това иначе малко ме притеснява-може да се инфектира и т.н.
Цитирай

София

Преди години имах много брадавици по ръката(кръгли, като лещено зърно). Толкова много бяха, че ми беше неудобно да се здрависвам с хората. Ходих на дерматолог, гориха ми ги с течен азот - ефект никакъв. Случайно чух за сока от неузрели смокини. Когато отидохме на море юни, пробвах. Откъснах 1-2 неузрели смокини, сокът им е млечнобял, без да разранявам брадавиците, ги намазах с него. Ефектът беше мигновен. Оттогава изчезнаха и не са се появявали.
Желая ти успех!
« Последна редакция: вт, 02 сеп 2008, 11:34 от mama jeia »
Цитирай

Някъде там на юг...

Мхали са ми брадавици с течен азот, но се искаше няколкократно посещение при кожната лекарка. Беше ми излязла и една на линията на сутиена, но тъй като вече нямах нерви да ходя първо при GP-то за направление, после на кожен, та и аз се излекувах със смокиня. Няма значение от къде е сока, дали от листата или от плодче. Еднаква работа върши. Направо ми разяде брадавицата.
Моят съпруг пък имаше огромна брадавица на пръста. Толкова голяма беше станала и толкова го болеше, че не можеше и една пазарска чанта да вземе. И той се спаси със смокиня  Peace
Цитирай

на юг

звучи много обнадеждаващо!!
до блока расте една смокиня, която излиза на улицата... Wink още утре се заемам!
А защо ли да чакам, тъкмо е тъмно.. Laughing
БЛАГОДАРЯ ВИ!
Ще пиша какво е станало
Цитирай

Някъде там на юг...

Tahito,

успех  Peace  5-10 дена, сутрин и вечер Smile
Цитирай

София

Имам познат от провинцията на който на детенцето му излизаха непрекъснато брадавици и той много често го водеше по доктори в София,дори му носеха лекарства от Германия.Последния път когато се видяхме го попитах пътува ли още до София и той ми каза,че вече не идва насам,защото излекувал сам сина си със мед,разбъркан с тебешир.Бил прочел случайно за тази рецепта в някаква книга и решил да пробва.За мазане/не за пиене/.Говорим за обикновения тебешир с който се пише по учебните дъски.
Цитирай

На мен са ми горили такива брадавици с азот-бях  около 8-9 год.
Много ме беше шубе,спомням си че когато излязохме от манипулационната попитах татко- и що ме беше толкова страх  Rolling Eyes.
Та не боли,по скоро беше неприятно .
При мен ефекта беше 100%  Peace,а имах много,наистина много  и  все по ръцете.
Спомням си че човека който ги гори каза че трябва да се изгорят "майките".
На тях наблягаше.....

Цитирай

Здравейте!Да ви споделя и аз нещо алтернативно относно брадавиците.Аз като дете имах брадавици на палеца и съседния му пръст.Пробвахме какво ли не,но така и не паднаха.Докато един ден една жена каза на майка ми следната рецепта:
Лук или месо се накисва за 24 4аса в оцет,след това вечер в продължение на 4-5 до 7 дни се слага малко от лука или месото на мястото където са брадавичките.При мен изчезнаха напълно.Споделям тази рецепта от собствен опит,споделял съм я и на други хора с подобни проблеми и при тях е имало ефект.Дано и на вас да ви помогне.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 20 отговора