малка фонтанела

  • 950
  • 1
  •   1
Отговори
Здравейте Д-р Слънчева.
Дъщеря ми е на 2 месеца и 7 дни , фонтанелата и е много малка, преди беше около 1см. на 1см., но сега ми се струва, че е по-малка(не мога точно да преценя), докторката ми изписа вигантол по 2 капки сутрин за 30 дни и 5 дни почивка, но ме притеснява да не се затвори много бързо фонтанелата.Не съм била много редовна в даването на витамина. За последния месец главата и е пораснала с 2 см., а  наддава по 1100 и двата месеца. Дали вигантола ще спомогне за по- бързото затваряне? И също от друга страна ме е страх да спра вигантола на своя глава, нали се дава профилактично за рахит. Детето ми е жизнено, държи главичката високо в положение по корем, обръща се от корем на гръбако това е от значение за въпроса ми  и докторката каза, че всичко и е наред. От симптомите за рахит за които съм чела, и които мога да видя сама има единствено това, че много си върти главата бързо от едната на другата страна. Какво да правя? Моля за вашия съвет.

# 1
  • Мнения: 5 760
Няма необходимост от Вигантол. Добре е обиколката на главата да се мери от един и същи човек всеки месец. До 3 м нараства около 0,5 см на седмица и достига големина 40-41 см.

Общи условия

Активация на акаунт