Какво облекло е подходящо за първия учебен ден

  • 18 741
  • 84
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 886
ето как бяхме ние костюма купихме по друг повод но после бяхме така на 1 вия учебен ден Е не че си е мое но нямаше равен на себе си  http://media.snimka.bg/4206/014667001-big.jpg

# 61
  • Мнения: 8 999
И двете ми деца отидоха на първия си учебен ден с нормални дрехи, с които ги обличам за излизане навън. Дъщеря ми беше с пола и памучна блузка, а синът ми - с дънки и тениска. Вратовръзки и сака не ми се връзват с възрастта на първолаците. За мен беше важно децата ми да се чувстват удобно. Дрехите им бяха сравнително нови, но в никакъв случай не току що закупени.

# 62
Здравейте мами!
Предварително се извинявам,защото знам,че тук не пишат много деца,но имам нужда от мнение и коментар.И съжалявам ако темата е предназначена само за майки на първолачета.
Тази учебна година ще бъда девети клас и понеже тази година и много важна за мен ми се иска да изглеждам по-официално от обичайното.И аз доскоро бях на мнението "облечи първата чиста дреха,която извадиш от гардероба",но осъзнавам,че не е правилно.Все пак не ми е за първи път,но началото на годината винаги си остава хубав и приятен празник.Дали е подходящо ако облека черна,права пола,с дължина малко под коляното и обувки в стил "пантофки" само че с една лепенка отпред,пак черни-с чорапогащник в телесен цвят?Основното ми колебание е за блузата:варианта риза отпада,защото мойте са само спортни,а полата си изисква нещо по-елегантно сега...Дори си мислех да отида с черен пуловер,но майка ми е категорично против да съм цялата в черно,така че не знам. Ако можете да ме посъветвата нещо ще съм много благодарна.
Успех на Вашите деца в училище!

# 63
  • Стара Загора
  • Мнения: 5 539
Хубаво е за първия уч ден да бъде по- елегантен.

# 64
  • Мнения: 6
qna94 - черната пола с телесния чорапогащник и черните обувчици и имаш ли бял потник?
Обикновен бял потник,виж как ще седи и ако имаш черно сако ще си супер. : )

А за аксесоари може да сложиш черни или бели обечки,тип перли.Не са много скъпи.
http://www.pearldistributors.com/icon.php?categoryid=59

# 65
  • Мнения: 3 164
До сега сме ходили с дънково облекло-не съм и помисляла да го обличам в официален костюм Wink

# 66
  • Мнения: 23
Здравейте момичета!Много се учудих от разбирането на някои от вас, че денят е специален и детето трябва да се облече официално за да го усети такъв.За всяко дете е важно да се чуства красиво и важно в този ден, но попитахте ли ги какво искат те ?Забелязах че повечето от вас са се съобразили и са балнсирали желанието на детето с подходящото за случая, но имаше една две мами които твърдяха едва ли не ,че дето незнае какво иска.Мили мамички не мислите ли, че децата ви трябва да се чустват свободни на 15 да завързват приятелства,да разглеждат училището и т.н. ,а не да се чустват ужасно притеснени заради дрехите си.Моите уважения към всички, но защо мислите, че детето свързва празника с костюм?С това го свързвате вие,но то е друга личност без скрупули и вероятно ще се радва да избере по свой вкус дрехите си защото вече е пораснало,ходи на училище и продължава да расте.Дайте му този шанс за да има самочуствие за началото на училище.

Лично за мен подходящо облекло за момченце е спортна риза,тъмни дънки и нови обувки (може и кецове),а за момиче Семпла рокличка и обувки тип пантофка или съчетание от пола и блуза.Естествено ако деттето иска официални дрехи осигурете му нещо такова,но се замислете то ли иска така.

П.С.Флаш страхотна ти е щерката - като колежанка прилича Grinning Grinning Grinning много стилно.Бравос!

# 67
  • Мнения: 3 886
биби мама аз моето ДЕТЕ ако питам  ще иде по бански......... Така ли трябва да го пусна зада се чувства комфортно??

# 68
  • Мнения: 5 877
Яна94, една хубава риза с класическа кройка би стояла страхотно. Сложи някакви по-забележими аксесоари, за да не е сухо.

Също блузка от хубав плат според фигурата ти, не знам какво носиш. Сако или жилетка, каквото ти стои по-добре - сега има страхотни жилетки по магазините.

# 69
  • Мнения: 23
биби мама аз моето ДЕТЕ ако питам  ще иде по бански......... Така ли трябва да го пусна зада се чувства комфортно??

 Laughing Не ме разбра.Писах, че повечето мами са БАЛАНСИРАЛИ между желанието на  децата си и подходящото за случая.Ако искаш  пусни кукла вместо детето си,че да не може да предявява желание.Както и да е не казвам, че трябва да го пуснеш по бански, а да  зачиташ желанията му като измислите нещо средно  -  какво иска и какво е прилично.Така ще го научиш  какво е подходящо във различните случаи и ще му помогнеш да си създаде стил.Приятна нова учебна година !  bouquet Grinning Wink Mr. Green

# 70
  • Мнения: 24 467
Когато баланс е правен от най- ранната му възраст, на 7 години, а и по- нагоре в още по- голяма степен, е невъзможно детето да иска да отиде на училище по бански.
Със синовете вчера ходихме в магазина за обувки. Големият сам си избра маратонките, сам си премери, погледнах за качеството само, до колкото разбирам от кожа, обу си ги и реши да е с тях на училище- черни, семпли, удобни маратонки. Малкият може вече да ми каже коя обувка му е удобна и коя- не е, какво предпочита като цвят /на три години е/. Че защо да не се съобразя? Защо да не им купя обувки по техен вкус, а да им наложа официални такива, които няма да бъдат обути с удоволствие дори през първия учебен ден. С дрехите е същото.

# 71
  • Мнения: 14 654
С каквото си извади от гардероба, най-вероятно спортен панталон и ризка или тениска. Обувки категорично отказва да носи, съответно и не му купувам нещо, което няма да обуе нито един път, ще бъде с кецове или маратонки.

# 72
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
Да, на 7 детето вече би следвало да има свои стил и гардероб.

Нашата дилема се реши - искат ги пингвински. А аз трябва да ги осигуря... пингвинските красоти.

# 73
  • София
  • Мнения: 2 100
Аз мисля да заложа на леко по-официално облекло. Рокличка, жилетка +обувки тип пантофка.
И аз мисля, че ще предаде малко тържественост на момента. То си е до усещане на детето и родителите му. Моята щерка сама отсече -рокля.Щом ще се чувства специална така ,нека е така. С дънки всеки ден ще ходи,
но не всеки ден си първокластник.

Последна редакция: ср, 09 сеп 2009, 10:50 от Ybag&Mell

# 74
  • София
  • Мнения: 958
И моят вече сам се облича.
За него "луксозно" е дънки с ватирана блуза...... Laughing, понеже по цял ден вкъщи ходи по слипове, а излиза с някой стар анцунг и тениска, по възможност без лекета от машинно масло...... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт