Издирвам една гръцка рецепта за нещо като кебап

  • 1 640
  • 9
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
 В Солун ядохме една вкусотия, но не се сетихме да запишем името на ястието  ooooh! и вече втори ден се опитвам да издиря рецептата, но не успявам. Много ще съм благодарна ако ми помогнете да разгадая таз манджа - в глинен съд имаше канапе от патладжан и картофи, отгоре беше месото - задушено телешко, на по-едри късове с червен сос /домати, пипер/ и изразен вкус на канела, всичко това поръсено с много твърд кашкавал /или пък някакво местно сирене беше Thinking/.... Ми това е, помощ.......!

# 1
  • Мнения: 120
Здравейет мами!На мен ми е интересно как се казва този гръцки кашкавал(или сирене  newsm78).Ние също хапвахме ястие поръсени с тяхното кашкавалче в Гърция,но дали нещо подобно можем да намерим в България????

# 2
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Да не е обикновен пармезан?  newsm78

Има един такъв на люспи, но от Италия си го взех....  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 10 975
Здравейет мами!На мен ми е интересно как се казва този гръцки кашкавал(или сирене  newsm78).Ние също хапвахме ястие поръсени с тяхното кашкавалче в Гърция,но дали нещо подобно можем да намерим в България????

Да не би да сте яли кефалотири? Това е твърдо жълто сирене с остър вкус.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
Да не е обикновен пармезан? 
Не е, няма нищо общо нито с вида, нито с вкуса на пармезана. Може би нещо като твърда гауда, вкуса му е мек, няма остър аромат.

# 5
  • Мнения: 852
Ами аз имам една книжка с гръцка кухня освен да я попрелистя да потърся Rolling Eyes

# 6
  • Гърция
  • Мнения: 2 348
С рецепта за това ядене, но мога да ти помогна, въпреки че живея дълго време тук, не съм го срещала.
На гръцки сирене е тири, а кашкавал-касери. Този кашкавал ,за който говориш е или кефалотири и гравиера. Обикновено са светло жълти, пикантни и твърди. В България не съм ги виждала по магазините.

# 7
  • Мнения: 130
В "345" в софия ги има

# 8
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
На мен ми прилича на някаква леко изчанчена модификация на гръцката мусака - тя е точно такава, с картофи и патладжани, които са предварително изпържени. Мусаката се прави с кайма - или накълцано телешко - запържва се с домати и се прибавят подправки и канела. И накрая има последен пласт като заливка (нея никога не успявам да я догодя), може да се сложи и кашкавал.

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 2 449
На мен ми прилича на някаква леко изчанчена модификация на гръцката мусака - тя е точно такава, с картофи и патладжани, които са предварително изпържени. Мусаката се прави с кайма - или накълцано телешко - запържва се с домати и се прибавят подправки и канела. И накрая има последен пласт като заливка (нея никога не успявам да я догодя), може да се сложи и кашкавал.

Аз стигнах до извода, че е явно някакъв специалитет на заведението - никъде не откривам такова ястие. Вярно, че съставките са подобни на гръцката мусака, но почти нищо общо нямат на вкус Confused.

Общи условия

Активация на акаунт