Momicheta, pomognete za ime na momchence, proizvodno ot Dimitar!

  • 7 183
  • 42
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички

Shte imame momchence i iskam da e sled moia bashta Dimitar-imeto e strahotno,no ne mojem da go polzvame.Molia, daite idei za imena ot Dimitar!Blagodaria vi predvaritelno!

# 1
  • Мнения: 399
 Hug Ще следя темата с интерес,защото аз имам абсолютно същия "проблем"!  Grinning Имам идея,но ще изчакам да видя предложенията!  Peace
А онзи ден си мислех -Димитър-Митко-Митю-МатюLaughing

# 2
  • Мнения: 5 591
Димитраки,Димитриян/тези не ми харесват/
Димо,Данимир,Димитри


http://www.imena.hit.bg/05D.html

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 11:56 от vancheto*

# 3
  • Мнения: 2 172
Не,че има голяма връзка,само буквата- Даниел Незнам защо,но много ми харесва това име.Някакси благородно ми звучи  Laughing

# 4
  • Мнения: 315
Димитър е много хубаво име, подобни имена: Димитриян, Дими, Димо, Диман, Димитри, Димитрио, Деметрио, Диего, Димислав.  Peace

А ако е само за буквичката "Д": Даниел, Данаил, Дани, Данимир, Данислав, Денис, Денислав, Дени, Дарин, Дариян, Дамян, Дилян, Диян, Диан, Даян, Динко, Дино, Дафин, Добри, Добрин, Добромир, Доброслав, Доменик, Драган, Драгомир, Драгослав, Драголюб, Драгостин.

Последна редакция: ср, 03 сеп 2008, 14:47 от KrisDiMar

# 5
  • Мнения: 399
Марго, Hug ,откраднах си идейка от твоите предложения - освен Диман на което съм се спряла отдавна  Wink си харесах и Димислав и Димитрио!  Grinning

# 6
  • Мнения: 315
Мимина  радвам се, че ти харесват някои имена. Ами вие с татито ще си решите, кое от 2-те имена, сигурно на някой дядо, или баба или комбинация. Peace

# 7
  • Под Сините камъни
  • Мнения: 4 377
Единственото производно на Димитър,което ми харесва е ДИМИТРИ

# 8
димитрио е ужасно име! по добре да е димитър...

не може ли да е двойно име като Иван Димитър, или друго име което ви харесва..Хем вие щастливи, хем дядото уважен и доволен..

# 9
  • Мнения: 1 763
На мен  Данаил много ми харесва.

# 10
# 11
димитрио е ужасно име! по добре да е димитър...

не може ли да е двойно име като Иван Димитър, или друго име което ви харесва..Хем вие щастливи, хем дядото уважен и доволен..


Cialata rabota e v tova ,che bebeto shte se rodi v anglogovoriashta strana i shte ima i vtoro grajdanstvo.Mnogo ot nashite priateli se narichat Dimitar i na momenti stava napravo smeshno,kogato opre do imeto.Poslednoto,koeto se sluchi beshe,che imeto se proiznese kato "The meter"(mashinkite za pribirane na stotinki,kogato parkirash na ylicata).Povecheto Dimitrovci se predstaviat kato Dimitri. Na mene mi se iska balgarsko ime,no pak v sashtoto vreme da bade ok i za tyk.
 Blagodaria za ideiata za dvoino ime,no reshihme da e po BG tradicia s vtoro bashtino ime.

# 12
Марго, Hug ,откраднах си идейка от твоите предложения - освен Диман на което съм се спряла отдавна  Wink си харесах и Димислав и Димитрио!  Grinning

 Na mene sashto mnogo mi haresa Dimislav.Az misleh za Diman,no e vazmojna asociacia s demon,ta se otkazah.Demian i Demiyan sa mi v uma,ta ako reshish ,che mojesh da gi polzvash.Neshto kato Damian ,no ne tochno.

# 13
  • Мнения: 3 367
Бащата на децата е Димитър и няма проблем в Америка с това име. Случва се да е Димитри,но аз лично бих рискувала това пред 98% от изброените производни.Не ми харесват измислени имена и толкоз.
Не помогнах,съжалявам,само исках да кажа че ако това ви е 1 основание да зачеркнете това име-да преразгледате Laughing

# 14
  • Мнения: 399
Марго, Hug ,откраднах си идейка от твоите предложения - освен Диман на което съм се спряла отдавна  Wink си харесах и Димислав и Димитрио!  Grinning

 Na mene sashto mnogo mi haresa Dimislav.Az misleh za Diman,no e vazmojna asociacia s demon,ta se otkazah.Demian i Demiyan sa mi v uma,ta ako reshish ,che mojesh da gi polzvash.Neshto kato Damian ,no ne tochno.
Joy От месеци си повтарям това име -Диман-и никога досега не бях го асоциирала с демон,нито пък тези на които съм го казвала!
Мислила съм за Демиян и Деймиан,но мъжът ми не харесва прекалено изчанчени имена,а и на мен май не ми допадат точно тези!  Rolling Eyes

# 15
  • Мнения: 6 991
Марго, Hug ,откраднах си идейка от твоите предложения - освен Диман на което съм се спряла отдавна  Wink си харесах и Димислав и Димитрио!  Grinning

 Na mene sashto mnogo mi haresa Dimislav.Az misleh za Diman,no e vazmojna asociacia s demon,ta se otkazah.Demian i Demiyan sa mi v uma,ta ako reshish ,che mojesh da gi polzvash.Neshto kato Damian ,no ne tochno.
Joy От месеци си повтарям това име -Диман-и никога досега не бях го асоциирала с демон,нито пък тези на които съм го казвала!
Мислила съм за Демиян и Деймиан,но мъжът ми не харесва прекалено изчанчени имена,а и на мен май не ми допадат точно тези!  Rolling Eyes

Ако му сложат ударението на първата сричка, баш на демон си звучи на английски.
Бих предпочела да е Метър, от колкото Демон или някое измислено тип Димислав, дето ще го гледат смешно , ако си дойде в БГ за ваканцията  Rolling Eyes
Damien - има такова френско име, май и на английски го има.

# 16
  • Мнения: 3 016
Защо не си го  запишете направо Димитър?

# 17
  • Мнения: 3 804
ДАНИ-зву4и еднакво добре навсякъде,или Даниел newsm78

# 18
ДАНИ-зву4и еднакво добре навсякъде,или Даниел newsm78


Veche si imame edno Dani- na baba si Yordanka.

# 19
  • Мнения: 3 016
                                                     
                                          Пожелавам на малкия Дани да расте здраво и послушно бебче!

# 20
Даромир ми харесва. Не е производно от Димитър, но има звукова близост между тях.  Simple Smile

Също Дарин, Добрин, Деян, Детелин.

# 21
                                                     
                                          Пожелавам на малкия Дани да расте здраво и послушно бебче!

 Ne,ne!Momchenceto oshte ne se e rodilo!Imame si momichence Dani ,a momchenceto shte e sled diado Dimitar.,ta vsichki shte sa s bukvichkata D. :)No inache blagodaria za pojelaniata!

# 22
  • Мнения: 3 016
Извинявай погрешно съм разбрала. Но все пак пожелевам леко раждане и живо и здраво бебе!

# 23
  • София
  • Мнения: 43 900
Hug Ще следя темата с интерес,защото аз имам абсолютно същия "проблем"!  Grinning Имам идея,но ще изчакам да видя предложенията!  Peace
А онзи ден си мислех -Димитър-Митко-Митю-МатюLaughing

Матю си е Матю, на БГ е Матей, нищо обдо с Димитър....
Иначе с Д - Доминик ми харесва, но пък тук ако си дойде ще е странно....
Може и Демир (значело железен)
Демид - В превод от старогръцки означава "властващ по волята на Дион" (едно от имената на Зевс).

Последна редакция: пт, 05 сеп 2008, 17:45 от Angel_Dust

# 24
  • Мнения: 315
Hug Ще следя темата с интерес,защото аз имам абсолютно същия "проблем"!  Grinning Имам идея,но ще изчакам да видя предложенията!  Peace
А онзи ден си мислех -Димитър-Митко-Митю-МатюLaughing

Матю си е Матю, на БГ е Матей, нищо обдо с Димитър....

Матю е на английски, но има българско име: Матьо. Матей е еврейско, библейско име.
Моят прадядо се е казвал Матьо, а не Матю.

Така, че има разлика.  Peace

На Димитър накратко казват: Дими, Димо, Диме, Митре, Митьо, Мити, Мите, Митко.  Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 900
Дамян.

# 26
  • Мнения: 6 991
Hug Ще следя темата с интерес,защото аз имам абсолютно същия "проблем"!  Grinning Имам идея,но ще изчакам да видя предложенията!  Peace
А онзи ден си мислех -Димитър-Митко-Митю-МатюLaughing

Матю си е Матю, на БГ е Матей, нищо обдо с Димитър....

Матю е на английски, но има българско име: Матьо. Матей е еврейско, библейско име.
Моят прадядо се е казвал Матьо, а не Матю.
Не е така. Тяхното Матю е онова с библейското значение. Също като нашия Матей - за един и същ човек става дума, писалият евангелието на Матея.
Матьо си е нещо съвсем отделно. И нито едното от трите няма нищо общо с Димитър.
Предполагам, че Матьо идва точно от Матей.

# 27
  • Мнения: 15
Харесва ми Диомир.

# 28
  • София
  • Мнения: 90
Аз съм за Димо Peace

# 29
  • Мнения: 315

Предполагам, че Матьо идва точно от Матей.

Точно, аз това искам да кажа. Матьо и Матю произлизат от Матей.
Името Димитър произлиза от Деметра (гр. богиня на плодородието).

 Peace

# 30
  • Мнения: 399
Малеее,съжалявам,че се отприщила такава дискусия за въпросното Матю... Confused Аз по-скоро се бях пошегувала,но явно тук нещата се възприемат много на сериозно!Сори! Peace

Последна редакция: пн, 08 сеп 2008, 10:41 от мимина

# 31
  • Мнения: 6 991
To по-скоро аз трябва да се извиня, на мен ми е хоби това и понеже много се интересувам, поучавам хората после Confused

# 32
  • Мнения: 399
To по-скоро аз трябва да се извиня, на мен ми е хоби това и понеже много се интересувам, поучавам хората после Confused

Laughing Peace  bouquet

# 33

Диман, Дарин, Даромир  Peace

# 34
  • Мнения: 217
Hug Ще следя темата с интерес,защото аз имам абсолютно същия "проблем"!  Grinning Имам идея,но ще изчакам да видя предложенията!  Peace
А онзи ден си мислех -Димитър-Митко-Митю-МатюLaughing

Извинявам се, че разводнявам темата, Матю е страхотно име, но за англоговорящите... В БГ не би се възприело добре... поне така си мисля... (шматьо, матКо... все повод за подигравки в детската градина).......иначе и аз го мислех като вариант на име на второто ми момче (скоро май ще пускам тема, нищо не съм измислила)

Последна редакция: вт, 09 сеп 2008, 00:50 от feel_u

# 35
  • София
  • Мнения: 43 900
E, то за това си го кръщаваш тук Матей, пък си му казваш както ти дойде отвътре - мен лично само Мат, без ю-то(ьо) или както смятате, че е коректно в БГ (въпреки, че то все си е едно и също име) по-ми допада, може за малко детенце и Мати...... и имен ден си има - 16 ноември....Wink

# 36
  • Мнения: 378
Даромир  Simple Smile

# 37
# 38
  • Мнения: 217
Абе, момичета, то детенцето не се ли е родило вече? Мисля, че се казва Дани  Grinning

# 39
  • София
  • Мнения: 43 900
Не, момиченцето (каката) е Дани....за това Дани не ставаше и за момченцето Wink

# 40
  • Мнения: 217
Не, момиченцето (каката) е Дани....за това Дани не ставаше и за момченцето Wink

Колко съм плиткоумна  ooooh!

# 41
Да добавя Далемир, Далимир - пожелателни имена носителите им 'да стигнат далече', да се радват на успехи.
Деимир - от стб. глагол 'деiатн - работя, действам'. Пожелателно за трудолюбие, деятелност.  Simple Smile
 

# 42
  • Варна
  • Мнения: 1 023
ДИМИТРИ

Общи условия

Активация на акаунт