Цялостна грижа за зоната около очите

  • 9 883
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
Зависи на каква възраст си , ако е напреднала ,мое мнение е , че не става

Шушка за кое казваш че не става? За моя въпрос ли или за някой друг продукт от темата?  newsm78
Ти ползвала ли си го гелчето на Гарниер?

Шуши е права.Сега ми се наложи да си търся ново гелче за очи,защото това,което ползвах се намираше трудно.Навсякъде ми препоръчваха този крем,защото аз търсех нещо за хидратация,а не за борба с бръчки и това беше един от най-леките варианти за възрастта ми (22 год.)

# 16
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
ChemistryLady на мен ми трябва точно нещо леко.

Аз си имам околоочен крем и съм доволна от него.

Продуктът на Гарние го дават да намалява подпухалост и евентуално торбички под очите. Примерно от недоспиване.  Thinking

Явно не е нищо особено.

# 17
  • София/Бургас
  • Мнения: 97
ChemistryLady на мен ми трябва точно нещо леко.

Аз си имам околоочен крем и съм доволна от него.

Продуктът на Гарние го дават да намалява подпухалост и евентуално торбички под очите. Примерно от недоспиване.  Thinking

Явно не е нищо особено.



Щом това търсиш мисля,че ще ти свърши работа.Аз лично не съм го ползвала,предпочетох друг,който се препоръчват и  като база.То това си е едно леко кремче,което се появи в момента,в който навсякъде се пише,че грижата за околоочният контур трябва да се започне с грижите от около 20 години.

# 18
  • Мнения: 776
kiora, тази маска ме грабна определено   bouquet...никога не съм се замисляла да си слагам маска в областта около очите  Blush

И аз не ползвах до скоро Wink, но тъй като остаряваме бавно, неусетно почти Laughing ( както се пееше в една песен Mr. Green ), реших да опитам Simple Smile Ако я пробваш, пиши отзиви дали ти е допаднала!  bouquet

# 19
  • Мнения: 868
Момичета, ако сте на 23, няма значение дали използвате крем за 80 Евро или за 20 лева. Важно е да овлажнява кожата и няма значение дали на опаковката пише, че е за очи.

За по-напреднала възраст има два главни проблема с очите: увиснала кожа на горните и долните клепачи или загуба на тъкан под очите. И двата случая кремове не биха направили нищо.  Спестете си парите за нещо друго.

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 4 144
Момичета, ако сте на 23, няма значение дали използвате крем за 80 Евро или за 20 лева. Важно е да овлажнява кожата и няма значение дали на опаковката пише, че е за очи.

За по-напреднала възраст има два главни проблема с очите: увиснала кожа на горните и долните клепачи или загуба на тъкан под очите. И двата случая кремове не биха направили нищо.  Спестете си парите за нещо друго.


Според мен подобни продукти трябва да се използват като превентив , а не като средство , което трябва да отстрани вече появил се проблем , така че  след двадесет и петата годинка взимайте по сериозни мерки , за да остареете "красиво".  Hug

# 21
  • Мнения: 776
Момичета, ако сте на 23, няма значение дали използвате крем за 80 Евро или за 20 лева. Важно е да овлажнява кожата и няма значение дали на опаковката пише, че е за очи.
За по-напреднала възраст има два главни проблема с очите: увиснала кожа на горните и долните клепачи или загуба на тъкан под очите. И двата случая кремове не биха направили нищо.  Спестете си парите за нещо друго.


Вероятно си права за цената Peace, но не мога да се съглася, че за тази така деликатна област може да се използва и обикновения овлажняващ крем за лице. Не случайно има различни продукти за различните зони - не мисля, че това е само рекламен трик на козметичната инсустрия. Предвид, че в тази зона  дебелината на епидермиса е по-малка от 0,1 мм и почти отсъстват мастни жлези, използването на един овлажняващ ( по-богат ) крем за лице, може да причини сериозен дискомфорт или човек да си докара някоя алергия ooooh!. Аз, лично, никога не си слагам от крема за лице на контура Naughty

# 22
  • Мнения: 868

Вероятно си права за цената Peace, но не мога да се съглася, че за тази така деликатна област може да се използва и обикновения овлажняващ крем за лице. Не случайно има различни продукти за различните зони - не мисля, че това е само рекламен трик на козметичната инсустрия. Предвид, че в тази зона  дебелината на епидермиса е по-малка от 0,1 мм и почти отсъстват мастни жлези, използването на един овлажняващ ( по-богат ) крем за лице, може да причини сериозен дискомфорт или човек да си докара някоя алергия ooooh!. Аз, лично, никога не си слагам от крема за лице на контура Naughty


Това е добре разпространен мит. Ето един цитат по тоя повод. Аз съм използвала какви ли не кремове. Моят опит потвърждава цитата.  Всъщност, много често кожата около очите е по-суха и затова може би има нужда от по-богат крем.

Are Eye Creams Necessary?
By Paula Begoun   

Most women believe that eye creams are specially formulated for the skin around the eye area. Although the eye area does tend to be more prone to allergic or sensitizing reactions and often shows wrinkles before other areas of the face, it turns out that product formulations for eye creams don't differ from those for face products. There is no evidence, research, or documentation validating the claim that eye creams have special formulations setting them apart from other facial moisturizers. It only takes a quick look at the ingredient labels of any moisturizer or eye moisturizer to see that they don't differ except for the price and the tiny containers the eye creams come in. Eye creams are a whim of the cosmetics industry designed to evoke the sale of two products when only one is needed.
 

# 23
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Момичета, ако сте на 23, няма значение дали използвате крем за 80 Евро или за 20 лева. Важно е да овлажнява кожата и няма значение дали на опаковката пише, че е за очи.

За по-напреднала възраст има два главни проблема с очите: увиснала кожа на горните и долните клепачи или загуба на тъкан под очите. И двата случая кремове не биха направили нищо.  Спестете си парите за нещо друго.

Многоси права... на 23 не е 4ак толкова от зна4ение, за6тото кожата все о6те е млада... за 50 и нагоре, когато ве4е клепа4ите са увиснали и торби4ките са факт а па4ият крак се набива от колометър, наистина е глупаво да се мисли 4е  един крем 6те направи 4удеса...., но  когато си над 25 ве4е все по 4уствително се усе6та разликата каква козметика се ползва...

# 24
  • Мнения: 776


Това е добре разпространен мит. Ето един цитат по тоя повод. Аз съм използвала какви ли не кремове. Моят опит потвърждава цитата.  Всъщност, много често кожата около очите е по-суха и затова може би има нужда от по-богат крем.

Are Eye Creams Necessary?
By Paula Begoun   

Most women believe that eye creams are specially formulated for the skin around the eye area. Although the eye area does tend to be more prone to allergic or sensitizing reactions and often shows wrinkles before other areas of the face, it turns out that product formulations for eye creams don't differ from those for face products. There is no evidence, research, or documentation validating the claim that eye creams have special formulations setting them apart from other facial moisturizers. It only takes a quick look at the ingredient labels of any moisturizer or eye moisturizer to see that they don't differ except for the price and the tiny containers the eye creams come in. Eye creams are a whim of the cosmetics industry designed to evoke the sale of two products when only one is needed.
 


Да, запозната съм с това мнение на Paula Begoun Peace, но аз лично не бих си сложила овлажняващия крем за лице на контура, освен ако изрично не пише Mr. Green на опаковката, че може да се използва и в тази зона Wink Както някои продукти, например dramatically different moisturizing lotion на Клиник или някои маски 2 в 1 - и за лице и за около очи. Въпрос на предпочитание Simple Smile

# 25
  • Мнения: 3 094
Слагам и сутрин и вечер серум след като съм си почистила грима и лицето и съм си направила вечерния хигиенен тоалет. Серумът вечер слагам на добния клепач, на пачия крак и на орчитата на веждата. В момента използвам два серума - един на Орлан, лек за отбъбване на окото и другия, в който съм влюбена - Юведикал на Ювена. След това слагам околоочен крем - в момента имам на Битерм (виолетовата кутийка - лифтиращия крем), който ми е подарък и от който не съм особено впечатлена. Ползвам и на Гатино - 3 Дефи Лифт, околоочния, който не е лош, но не може да се сравнява с Деклеор-а ми от преди месец - тогава ползвах околоочен от серията Експерианс дьо л"аж. Мисля като изхарча тези продукти, които ползвам в момента пак да се върна на Деклеор. Веднъж седмично ходя и на козметичка, която в терапията ми за лице включва и елемент за очите - електродна хидро-стимулация (или йонофореза) за околоочния контур, след това масаж, маска и крем. Понякога и в къщи си слагам маска за околоочен контур -харесала съм си едни женшенови (китайски или корейски) ленти, които се слагат за 15-тина минути под окото. Обтривам сутрин с ледени блокчета при нужда. Като си слагам крема масирам лекичко по посока отвър навътре долния клепач и отвътре навън горния. Пачия крак също го масирам с кръгообразни движения - по часовниковата стрелка левия и обратно на часовниковата десния - правя това и сутри и вечер при нанасяне на крема) и потупвам. Понякога слагам студени резени краставица или горещи пликчета от чай от лайка или мента. Ходя със слънчеви очила с широки отстрани на слепоочието рамки. Дегримирам с продукти за суха кожа, които са по-високомаслени и вискозни и по тази причина тампоните се плъзгат по лесно по кожата без да я дразнят и разтягат.

# 26
  • Мнения: 231
Bastet , извинявам се чу питам в тая тема,от сериите на Деклеор коя е подходяща за нашата възраст?
Аз също ползвам в момента Юведикал и съм доволна ,  и на Деклеор  този
http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=72690&goChar=D#DETAIL
малко по бавно попива затова го ползвам вечер но искам и от кремовете за лице да си взема нещо .

# 27
  • Мнения: 764
За пръв път чета,че трябва да се слага крем и на клепачите.Всеобщото мнение е,че не трябва бе хора... newsm78

# 28
  • Мнения: 3 094
Bastet , извинявам се чу питам в тая тема,от сериите на Деклеор коя е подходяща за нашата възраст?
Аз също ползвам в момента Юведикал и съм доволна ,  и на Деклеор  този
http://us.strawberrynet.com/productDetail.aspx?ProdId=72690&goChar=D#DETAIL
малко по бавно попива затова го ползвам вечер но искам и от кремовете за лице да си взема нещо .

Старата Витарома е за нас - още я има по сайтовете. Също така Експерианс дьо л"аж - май в ягодата я пишат Трипъл Екшън (то всъщност на серията й е тройно действието - та оттам е попаднало като име на серията в ягодата.) Аз доколкото помня ти имаш голямата разфасовка на околоочния продукт и беше доста доволна от него, нали? Имат вариант богат крем да по-суха кожа и лек крем за по-мазна като нашата.

# 29
  • Мнения: 3 094
За пръв път чета,че трябва да се слага крем и на клепачите.Всеобщото мнение е,че не трябва бе хора... newsm78

Не се слага нощем, защото възпрепядства вентилацията и оттам дишането на кожата на около. Това води до подпухване на епидермиса, зачервявания, изобщо обща нетолерантност към бяла и цветна козметика, че и алергии. На млад човек може да не му прави проблеми, но с напредването на ЕГН-то трябва да се съблюдава неслагането на крем върху горен клепач за през нощта.

Общи условия

Активация на акаунт