Адаптация в яслата

  • 4 105
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 172
Искам предварително да се извиня, ако има подобна тема, но не можах да я открия.
От 1 септември моето дете тръгна на ясла. Всяка сутрин плаче много и като стигнем в яслата започва да пищи да го гушкам. Не иска да остава там. Аз имам чувството, че го изоставям и като изляза от градината си поплаквам доста време. Най-лошото е, че и аз тръгнах на работа и няма връщане назад.
Някой може ли да сподели колко време горе-долу продължава адаптирането на детето.
Лелите казват, че иначе е много общителен и като си тръгна започва да си играе с децата. Понякога се сещал за мен и пак започвал да плаче. Твърдят, че се храни добре и не давал на никой друг да го храни.
Аз лично имам известни съмнения, защото като го взимах тези дни на обяд непрекъснато искаше да яде и да пие вода. Имам чувството, че не им дават вода или ако го правят е много рядко. Някои майки споделиха, че давали на децата вода в яслата под режим - 10, 12 и 16 часа, което ме стресира ужасно много. Давали им по-рядко вода, за да не пишкали много.
Направи ми впечатление, че има и доста болни деца в яслата. Не можах да разбера защо ги приемат.  Thinking По този начин се разболяват и останалите. Лоша работа!
Моля всички, които са преминали през този ужасен период да споделят кога и как е свикнало детето.

# 1
  • Мнения: 550
За съжаление всичко ,което си написала е доста близо до истината,но аз също не можех да го твърдя на сто процента,защото нямах представа какво става вътре през деня.Понякога сутрин,след като го оставях се правех,че излизам и заставах до вратата за да дочуя нещо,но освен,че плаче друго не чувах и се разстройвах още повече.
За болните деца...това е вечната тема и за  яслата и за градините!

# 2
  • Мнения: 1 312
Вода им дават винаги,когато си поискат.
Но това с излизането гладен и жаден от яслата си е масово явление.
Виж им някой път какво представлява обяда или закуската-като състав и количество и ще разбереш за какво говоря.
Отделно,че тичат,играят,запъхтяват се.
Нормално е да са жадни после.
Адаптацията обаче не винаги е лесна и бърза.
Запаси се с нерви и дишай дълбоко.
Синът ми свикна тотално за 2 седмици.
Първите дни повръщаше от рев.
Бях на косъм да го спра,но ме вразумиха.
После нещата си дойдоха на мястото и сутрин започна да става 10-15 минути преди да звънне часовника.
Сега и за градината е така.
Сутрешните истерии и желания за поспиване се броят на пръсти за почти две години.

# 3
  • Мнения: 9 814
В яслата, която посещаваше дъщеря ми вода се дава винаги, когато детето поиска.
Относно храната- за едни деца количеството наистина е малко, но винаги се дава допълнително.
За адаптацията- тя е толкова индивидуална колкото всяко дете.
Има деца, които не плачат въобще, а други, които никога не свикват.
Когато оставяш детето в яслата не стой излишно, това още повече разстройва детето, защото остава с впечатлението, че ти си отвън, а то трябва да влезе в стаята при другите.
Не показвай, че си разстроена, защото това респективно разстройва и него.
Убеди го, че на ясла ДГ ходят добрите и послушни деца, че там ще научи много неща, че ще намери добри приятелчета.

# 4
# 5
  • Мнения: 7 947
И ние тръгваме от 16ти на ясла. Не се притеснявам, напротив радвам се, защото мисля, че там ще се чувства много по-добре от вкъщи с баба си. Ама като чета подобни теми, пълни с притеснения и детски плач - започвам да се притеснявам дали само аз нещо съм объркана и не се притеснявам...Знам, че ще има рев и т.н., но това е нормално. Сигурно като тръгнем и аз ще пиша пак тука, и на мен ще ми е мъчно, де да знам...

# 6
  • Мнения: 8 207
И при нас вода им дават винаги, когато си поискат. Отделно с храната получават и чай или айран допълнително. Не знам колко са им големи порциите, но откакто синът ми тръгна на ясла (вече половин година), вечер не хапва нищо вкъщи, освен кисело мляко и плодове. Не е гладен. То и как да е гладен, като и храна им дават допълнително. Стига да искат. Вчера пак ми казаха, че следобед изял безброй кифлички, за сметка на децата, които не искали нито една.

# 7
  • Мнения: 2 803
За съжаление всичко ,което си написала е доста близо до истината,но аз също не можех да го твърдя на сто процента,защото нямах представа какво става вътре през деня.Понякога сутрин,след като го оставях се правех,че излизам и заставах до вратата за да дочуя нещо,но освен,че плаче друго не чувах и се разстройвах още повече.
За болните деца...това е вечната тема и за  яслата и за градините!

# 8
  • Мнения: 124
И аз пуснах сина ми на 1.09 и трите дни ревал.Направо ми се къса сърцето ,но мисля засега да го пускам да ходи.Лелките казаха че мин. 2седмици ще трябва

# 9
  • Мнения: 2 803
Всяко дете за различен период свиква. Моето свикна за около две седмици, но като започна да боледува всичко започна от начало. Всеки е минал този период.

# 10
  • Мнения: 172
Днес отново го заведох на ясла. Раздялата отново ми скъса сърцето и като излязох от яслата отново си поплаках. Обадих се по-късно да попитам дали и той се е успокоил и ми казаха, че е плакал 15 минути и след това се е заиграл с децата. Казват, че се е хранил добре и даже на обяд е искал допълнително. Аз наистина ще се радвам, ако това е истина. По принцип Георги е доста злояд и на 1 година и 9 месеца тежи само 9, 200 кг. Има нужда малко да понапълнее. Все си мисля, че може и стреса да му оказва това влияние и да иска да яде.  newsm78
Преди малко минах през яслата, за да видя дали не плаче. Лелките ме вкараха и ми показаха, че спи. Това малко ме успокои. Днес му е за първи път да стои цял ден в яслата.

# 11
  • Мнения: 1 733
И моят син ходи на ясла от 27 август. За тази една седмица успяхме и да се разболеем и 2 дни си бяхме вкъщи. По въпросът с адаптацията - първите 2 дни направо не можах да повярвам какъв късмет имам - детето от първия път остана цял ден в яслата, чувстваше се добре, спокоен, даже вечерта като го взимах каза, че иска още при децата. Но от вчера нещата стоят по съвсем различен начин. Явно вече осъзнава какво всъщност му се случва и от вкъщи започва един рев - сърцето ми се къса...
Надявам се бързо да премине този период.
Що се отнася до храната и водата - със сигурност не ги оставят гладни и жадни. Синът ми е в частна ясла и им носят храна от "Хер бебе" 9 доскоро и аз взимах от там). Вкусно и разнообразно е менюто им. Но вероятно от стреса, който изживява не се храни добре, не пие достатъчно вода и не ходи често до тоалетната, защото го взема е озверял от глад и жажда и пишка така, сякаш от вчера не го е правил.

Последна редакция: чт, 04 сеп 2008, 14:46 от Daniele

# 12
  • Мнения: 1 586
Хриси тръгна на 21.07 , в началото стоеше по няколко часа,после до обяд и от две седмици спи там.Първите дни плака,после спря но когато остана и да спи там отново започна сутрин да плаче,и на мен ми се къса сърцето но лелките ми казват,че си игреал,хранел се добре и допълнително си искал даже.... Crazy Обаче сега вече цяла седмица е в къщи,болен и пие антибиотик...... Tired а той до сега е пил само веднъж TiredНезнам това с болестите много ме плаши..... ooooh!Другата седмица като тръгне пак на ясла,сигурно отново ще свикваме......

# 13
  • Мнения: 7 947
И ние ползваме Хер Бебе вече повече от година. Повече от доволна съм. Преди да почнем от Хер-а взимах от яслата, в която сега ще тръгваме - подобна помия не бях виждала  Sick Вода, вода и пак вода с по едно две плуващи неща вътре. Яни е свикнал гъстите манджи с месце, предполагам, че сега няма да погледне помиите в яслата...Не съм претенциозна към храната, но действително беше ужасна  Confused

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 241
Ние ще тръгваме на 20 ти септември на ясла.Днес говорих с една майка,чието детенце е там.Постоянно боледувало-2 дена на ясла-3 седмици в къщи.Лежали и в болница с ларингиален пристъп.Много ме наплашиха с тия болести.Свива ми се сърцето,само като си помисля.Да не говорим пък за момента на раздяла в яслите.Но се надявам да се приспособим бързо.Ако не-ще се гледаме в къщи,няма начин.

Общи условия

Активация на акаунт