Лакомия в малко стомахче

  • 2 483
  • 41
  •   1
Отговори
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Отворена съм за всякакви съвети с това моето дете. Значи след като три седмици рева от колики, сега отново влезе в гладен период. Събужда се с рев от град на около 2 и 1/2 часа, по-скоро 2 часа. Едвам му давам 130, които почти няма къде да побере (връща малко, хълца, една част отмлякото изплюва и пр ) и имам чувството, че с фуния му ги натъпквам до следващия безумен рев след 2 часа. С голям зор сме на 6 храненета на ден, от три дена съм му вдигнала дозата от 120 на 130, но не му стига, а грубо казано не побира повече.
Посъветвайте ме какво да му прилагам, верно, че утре сме на консултация, ама вече нищо не мога да свърша и само рев чувам в главата си. Давам му млякото леко разредено вода 140 за мляко за 130, защото качва бясно килограми-предходния път за две седмици беше качил 0,900 кг. Надявах се жегите да му поубият апетита, но не би.

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Не се притеснявай първите 3-4 месец бебетата качват доста. В тази възраст има бум в растежа. Адаптивно мляко ли ядете? Така изглежда от това което си писала. Мисля, че сте доста малки да ядете 6 пъти, ние до 2 месец някъде се хранихме 8 пъти, въпреки, че ядяхме доста по малки количества. Ако плачи му давай, или пробвай след храна да му даваш бибата, и моя е доста лаком, въпреки, че той пък се храни доста рядко, все не се сеща за ядене, но види ли храната си и се започва един рев. Та понякога го усмирявам, ако иска повечко нат обикновената си доза с биберона.

# 2
  • Мнения: 46 434
Сега сверих данните от бебешкото ни дневниче. На тази възраст София изяждаше от 120 до 150 мл. на ядене, обикновено вечер и през нощта ядеше по 150 мл., а през деня 120 мл. Храненията са били 7 броя на ден. Не виждам нищо притеснително щом е под литър на ден  Grinning

# 3
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Сега сверих данните от бебешкото ни дневниче. На тази възраст София изяждаше от 120 до 150 мл. на ядене, обикновено вечер и през нощта ядеше по 150 мл., а през деня 120 мл. Храненията са били 7 броя на ден. Не виждам нищо притеснително щом е под литър на ден  Grinning
Никол имаш дневник, много хубаво, аз все се чудя на тази възраст какво правеше, колко ядеше. Идеята не е лоша. Пък и за следващо дете да има сверка.  newsm10

# 4
  • Мнения: 46 434
Дневничето е много приятно занимание, първо зъбче, първа усмивка, първа крачка, много сладки спомени Grinning

# 5
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Благодаря за отговорите, момичета!
Само на адаптирано сме. За 6 храненета не съм се затръшкала на инат, ами сам си ги правеше и си признавам, че ми хареса (не храня на режим, а когато поиска и то в един момент стана режим).
След консулт с педиатърката ще се опитам да му вдигна количеството храна, ама незнам как ще му ги натъпча в стомаха. Един по-краен вариант е смяната на млякото, но не съм привърженик по подобна причина да сменям млякото, та засега ще тормозя, пък дано желанията и възможностите му най-после се срещнат.
Аз не водя дневник, ами пиша в един настолен календар, та ако погледна след половин година ще прочета: колики, колики, глад, колики Mr. Green Sad

# 6
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Дневничето е много приятно занимание, първо зъбче, първа усмивка, първа крачка, много сладки спомени Grinning
Супер, аз доста изостанах, щеше да е хубаво и аз да се бях сетила, ама разчитах че ще помня.  Flushed

# 7
  • Мнения: 2 807
Не се притеснявай, щом е гладно - давай му.
Когато се захраните, тогава можеш да се опиташ да го ограничаваш - имам предвид не от количеството храна, а от калоричността на храната  Wink

А замисляла ли си се, че самото адаптирано мляко не го засища ?!
Значи имам няколко познати, на които бебчетата са на Нан - също огладняват на 2 - 2 1/2 часа. 

Попитай педитърката дали разрешава да смените млякото с друго, да видиш как ще е с друга марка, за това се сещам само...
Успех и дано се наяде малкото гладниче  Grinning

П.С. И да ти кажа, че дете с апетит е в пъти по-добре от злоядо такова.

# 8
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Маминка, коментирахме замяната, но засега решихме да увеличим дозата и да тъпчем Embarassed Embarassed. Иначе, ако продължава така, ще се орниентираме към нещо по-калорийно:lol:

# 9
  • Мнения: 5 241
Маминка, коментирахме замяната, но засега решихме да увеличим дозата и да тъпчем Embarassed Embarassed. Иначе, ако продължава така, ще се орниентираме към нещо по-калорийно:lol:


Калина вземи му Милумил,ще го засища много повече от Фризолака (ти нали такова даваш?)

# 10
  • Мнения: 2 807
Маминка, коментирахме замяната, но засега решихме да увеличим дозата и да тъпчем Embarassed Embarassed. Иначе, ако продължава така, ще се орниентираме към нещо по-калорийно:lol:

 Калина (всъщност Калина ли си? Laughing),
радвам се, че сте намерили решение... Grinning Heart Eyes
Ще видиш, че всичко ще си дойде на мястото  Wink
Нека си хапва детенце, за да е доволно и спокойно!

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ами и днес събаря мазилката от викове от глад и най-вероятно ще пробвам Милумил по съват от постинга на Радина, естествено ще питам и редиатърката, обаче днес вече сме на 140 и няма никаква разлика-глаааад.

# 12
  • София
  • Мнения: 472
Ами и днес събаря мазилката от викове от глад и най-вероятно ще пробвам Милумил по съват от постинга на Радина, естествено ще питам и редиатърката, обаче днес вече сме на 140 и няма никаква разлика-глаааад.

Не може да яде толкова 140 гр-на 2 месеца!! Просто ще му разшириш стомахчето ,а и той ще качва много,което не е хубаво. Пробвай милумила- той е по-сладък и би трябвало да го засити повече. А, защо решихте всички ,че реве от глад! Според мен ,ти го претъпкваш с това мляко и стомахчето след 1,30-2 вече почти го е преработило и започват болки от коликите. Пробвай с биба , с масажче , със загряване на коремче, чайче за колики и т.н. Не му вдигай дозата ! Моя син 1 и 2 месец наддаваше по 1,600 и 1,300кг- беше на кърма и дохранване и винаги повръщаше- явно и аз го прехранвах.

# 13
  • Мнения: 46 434

Не може да яде толкова 140 гр-на 2 месеца!! Просто ще му разшириш стомахчето ,а и той ще качва много,което не е хубаво..........

А какво количество е нормално за бебе на 2 месеца, според теб? Защото на Нан-а пише количество 150 мл. за бебе на 2 месеца   newsm78

# 14
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Мамо Бубе,
аз си признавам, че незнам колко е нормално за бебе на 2 месеца-всеки човек е различен. Тъй като имам известен опит с коликите Cry знам разликата кога реве на глад и кога е с колики-то просто е различно-при колики си свива крачетата и се извива като змиичка, помага люлеене, носене и др подобни, но когато е гладен-си е гладен-реве без да може да бъде успокоен, търси да засмуче всичко, което му мине покрай устата, тропа с крака и люлеенето съвсем не действа. Според педката, съобразно кг можем да вигаме до 150, аз не му давам допълнително вода, така че за 6 храненета си е нормално количество за дзвера-незнам защо, амао с боязън пристъпвам към новото мляко и се притеснявам, защото мъжът ми е в командировка и ако стане нещо, ще се придвижвам доста трудно, както и да е-това са други проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт